• Illamasqua + cizí peří = dokonalé ptačí ombre

Dlouho jsme tady neměli nehty. Ne, že bych nelakovala, ale obvykle už nejde fotit po nalakování v mou obvyklou dobu v neděli večer a pak už si za denního světla nevzpomenu. Stejně tak to bylo s těmihle peříčky, které mne napadlo vyfotit, když jsem se jala odlakovat a už jsem spěchala na večírek, takže po ruce byl jen mobil. Váhala jsem pak, jestli fotky vůbec zveřejnit, ale tak vy jste otrlí čtenáři, to zaprvé, a za druhé ten efekt je tak dokonalý, že se musím podělit. Koukněte a buďte shovívaví (občas koukám na fotky na fotky nehtů na instagramu a říkám si “tyvogo, jak toto může vystavit? – no tak teď už jsem mezi nima i já):OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kouzlo je v tom, že tečky na peříčkách mají přesně stejnou barvu, jako lak Illamasqua Obsess. Nejdřív nalakuju normálně 3 vrstvy barvy, pak dám tenkou vrstvu topu, položím peříčko, poťupkám, aby se přilepilo, obstříhnu okolo nehtu a zalakuju tope pořádně. Konec peříčka, které se rozloží na ne nehtu hezky do vějíře, pak udělá dokonalé “ombré”, přechod barev. Zlízka je to ještě pěknější.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Všichni si toho všimli a každá se mne ptal, jak jsem to tam mohla namalovat a když jsem řekla, že tam mám nalepené peříčko, tak se ptali, jak jsem tam udělala ty dírky a musela jsem podrobně líčit technologii. To mne docela pobavilo. Škoda, že nemám lepší fotky – snad příště, určitě to dám ještě jednou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoužité laky:

 • China glaze Ridge filler base coat (nový – paráda, doporučuju!) 2 vrstvy
 • Illamasqua Obsess
 • Top Alessandro

Peříčka jsem koupila loni v nějakém náhodném e-shopu. Výhodou tady toho lakování je, že peříčka vyztuží vrstvy laku a životnost je neomezená. Odlakovávala jsem po týdnu a na levé ruce, kde jsem měla polepené všechny nehty, jsem měla odprýsknuté sem-tam místečko na hraně. Na pravé ruce, kde jsem měla peříčko jen na jednom prstě, už jsem dvakrát opravovala a přesto jsem měla odlupy jako hrom. Já si neumím tohle na pravé ruce udělat, ale příště bych požádala někoho, ať mi peříčka zatříhne (to je celý problém) a manikúra by rozhodně 10 dní vydržela ve formě.

Upozorňuju na nutnou preciznost při zastřihování peříček – cokoliv nepřilepíte úplně naplocho, nebo vám bude přečuhovat přes hranu, že zatrhne a vzpříčí a serve sebou kus laku.

A ještě něco:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co důležitého se přihodilo při focení: přiletěl bělásek. Takový zvadlý chudáček, někde tady přezimoval jako kukla na fíkusu a asi už si myslel, že je jaro. Předčasný porod ho stál život, ale jeho jednodenní spolubydlení mi udělalo radost. Přestože v létě bych na běláska hromovala, že mi žere saláty. Já už jsem jak na trní…

podpis_ROM

 

 

 

You may also like...

4 Responses

 1. mirkau napsal:

  Teda, kam na ty nápady chodíš?! 🙂

 2. sagiti napsal:

  Hezké.Mně se líbí. 🙂

 3. Sedmi napsal:

  je, to jsi mi pripomnela motyly v unoru v Italii… tam bych jela hned…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..