• LABORATORIO OLFATTIVO: Noblige (vznešenost zavazuje)

Marie Duchêne vytvořila pro Laboratorio Olfattivo parfém na téma “noblesse oblige” (vznešenost zavazuje). Je to francouzský výraz pro jakýsi etický kodex vyvolených, pro vědomí, že výsadní postavení zavazuje k ušlechtilému jednání.
Jen tak, mezi námi: kéž by tenhle parfém něco takového v lidech dokázal probudit, mohl by pak být instalován jako sprcha u vchodu do parlamentu.
Uvítá vás ohromující výbuch citronů a bergamotu. Dokonalá aromaterapie! Potřebujete se ráno (odpoledne, večer) rychle probrat? Šplíchněte na sebe Noblige!
Po monumetálním citrusovém úvodu se vůně stáhne k tělu a mezi citrusy začne zpočátku nesměle vykukovat levandule v doprovodu kosatce. Levandule v žensky měkkém podání, ne šedá, tvrdá a pichlavá jako třeba v Gris Clair, ani temná jako ve Fourreau Noir, když už jsme u těch Lutensových levandulí. Je jemně fialková, vznášející se spolu s krémovým kosatcem na pižmovo-tonkovém obláčku.
Je to geniálně jednoduchá, ale o to účinnější kombinace složek, které vás měkce ovinou.
Noblige_slozky
Ingredience jsou znatelně kvalitní a tím se lze obloukem vrátit k názvu vůně.
Noblesa, to není jen stav konta, modrá krev či momentální přízeň voličů. Noblesa je především stav duše. Není důležité, kolika příbory jíš jednu večeři, noblesu musíš mít v sobě.
A tahle vůně ji rozhodně má.

Noblige_flakon

Líbí se mi i elegantně jednoduchý flakon se stylově čistou grafikou nálepky


Shrnuto a podtrženo je to tělová, zpočátku osvěžující, pak mírně hřejivá, odpočinková vůně bez nějakých vývojových zvratů, vhodná pro celoroční nošení.
Nejraději ji nosím v kombinaci s džínami a bílou košilí.

noblige_jeans1
 
A ta nejlepší zpráva na konec: vůně této zajímavé značky se dají už dají koupit i v českých eshopech. Proto se příště se podíváme na zoubek některé další, tentokrát i s krátkým představením této značky.
(tato recenze již byla dříve publikována na webu parfumanie.cz)
mirka_podpis

You may also like...