• Řasy jako záclony – srovnání levných prodlužovaček na řasy

Jsem škrt a než se rozhoupu ke koupi něčeho pořádného, musím si projít cestou laciných krámů, většinou s prachbídným výsledkem. S výjimkou Forea pro chudé si nepamatuju, že by něco fungovalo. Takže moje cesta k pořádnému séru pro dlouhé a tlusté řasy se nesla v tomto duchu.
eye-lash-builders
Srovnávám tři levné krámy, z nichž jeden odmítám úplně, jeden je takový buď/a/nebo a třetí celkem fajn, ale k nesehnání. Bohužel vám nemůžu poskytnout fotky před a po, protože jsem trvale na tripu, čili žádné “před” nemám.
hvezdy-3-z-5

 • Givenchy Mister Lash Booster / cena  500,- až 800,- Kč (1,6 ml)

Začnu nejlepším. Už jsem ho tady jednou vychvalovala, dnes tedy podrobně. Používám dvakrát denně, doporučení je jednou. Sérum ve formě velmi tekutého gelu se vytlačuje šroubováním přes silikonový kartáček, který má masážní povrch jako foreo. Zezačátku mi bylo nepříjemné těma měkoučkýma štětinkama sahat na kraj víčka. Pak jsem si zvykla a naopak, na masáž jsem se těšila. Díky tomu se sérum dostane všude, kam má, navíc si tím hezky učešu obočí. Myslím, že sama masáž má obrovský vliv na výsledek a považuju kartáček za príma nápad. Sérum je bez vůně, nelepí, nedráždí. Po zaschnutí se dá normálně líčit, na řasenku ani obočí to nemá absolutně žádný vliv.
První sérum jsem používala asi 5 týdnů na řasy i obočí. Po třetím týdnu bylo zřetelné, že jsou řasy delší. Já mám velmi slabé a krátké řasy, takže jakoukoliv změnu poznám. Zřetelné to bylo hlavně ve vnějších koutcích, kde mi ty dlouhé řasy přerostly a já se tam neumím líčit, takže jsem musela změnit styl a naučit se kleštičkama zabrousit až do koutku. Zahuštění neproběhlo, asi ani posílení, ale řasy porostly tak o 20-40% do délky. Mrkací panna se ze mne nestala, ale pro mne výsledek ohromný. S obočím se, bohužel, nestalo nic.
Co mi vadí, že nemám kontrolu nad dávkováním a nevím, kolik zbývá v tubě. Tuba vydrží tak měsíc – 6 týdnů při používání dvakrát denně, jedna kapka stačí na obě oči a kartáček dosucha “vytřu” o obočí. Zdálo se mi, že je tam toho, oproti ostatním levným produktům málo (málo dávek) a nedá se nijak ovlivnit spotřeba. Tudíž mne napadlo (asi tak po měsíci) podívat se, kolik jsem toho vlastně za výhodnou cenu koupila a musela jsem se smát, jak jsem blbá. Takže za poměr cena/výkon strhávám hvězdičku, jinak bych dala 4.
Seženete ho na českých e-shopech a jestli se vám nechce (zatím) ivestovat a chcete si to zkusit, tak doporučuju. Měla jsem ho celkem třikrát, poté co jsem utratila celkem dva tisíce, jsem si řekla, že už jsem dospěla k tomu pořídit si něco drahého, co fakt zafunguje, takže si koupím nějaký osvědčený a doporučovaný lash booster….a koupila jsem si Mavalu v akci, samozřejmě.


 
 
hvezdy-1-z-5

 • Mavala Eye Lite Double-lash / 400,- až 500,- (10ml)

Pro mne úplná novinka, vždycky jsem si myslela, že Mavala dělá jen mani a pedi, takže jsem zakoupila ze zvědavosti. Ono je to taky balené v lahvičce od laku, takže jsem měla různé pocity ze začátku…v lahvičce je klasický řasenkový kartáček, měkký a pružný, dobře se s ním pracuje. Nanáším na délku řas, na kořeny řas a na obočí.
Používám zrovna teď sedmý týden (tedy 49 dní)  a zaznamenala jsem mírné zahuštění a prodloužení, viditelné při nalíčení – takový ten chlup sem tam trčící do dáli. Obočí klasicky ani chlup. Našla jsem si test účinnosti na oficiální české stránce Mavala a když koukám na ty fotky, tak se drbu na hlavě, že tam vlastně taky není pořádně nic vidět. Hm. Jestli to bude po 56 dnech lepší? Pochybuju.
Gel je nedráždivý při použití, ale stává se mi občas, že když si dopoledne promnu oko, tak mi zaslzí. Tak jsem si našla nějaké zdravotní recenze a nějaká paní dost důrazně doporučuje nepoužívat to dlouhodobě. OK. Pobavila mne poznámka v návodu, že pokud se gel zabarví do šeda, tak je to v důsledku vašeho špatného odlíčení.
Za co ta jedna hvězdička? Nějaký účinek to má, za tu cenu je to skoro zadarmo, a navíc je príma, že funguje jako tužidlo, takže řasy zůstanou lehce natočené i bez řasenky a to je fajn. Zdá se mi, že i prodlužuje účinek natočení kleštičkama při následném nalíčení, a to je taky fajn. Takže si ho nechám, dotáhnu to do těch 56 dní a pak ho budu používat jako primer pod řasenku s benefitem posílení.


 
hvezdy-0-z-5

 • Christian Breton Eyelash Priority – Eyelash builder / 450,- až 900,- (3,5gr)

Kravina všech kravin. Všechno špatně. Zakoupila jsem v akci s cestovním odličovačem a hadříkem na brýle asi za pětistovku někde v nějaké anglické drogerce a jediný produkt, který uspěl, je hadřík na brýle. Standardní cena v jejich e-shopu je €33.Značku jsem vůbec neznala, proběhla jsem stránky a nijak jsem ji nerozkryla – znáte ji? Nejde o nějaký ten multilevel typu LR cosmetic? Každopádně jsem překvapená vysokými cenami produktů, protože tohleto…no. Obal vypadá na nejlevnější řasenku z drogerky. Sérum je husté, bílé, jako tekutý pudr a stejně tak se chová: srazí se do žmolečků a ty vám pak přenese na řasy a hádejte co? Řasy zůstanou bílé, sem tam sraženina. Po půlhodině zaschne, barva se ztratí, ale žmolky zůstanou. Zapomeňte na to, že byste se na to nalíčili: jednak musíte počkat dlouhé minuty na zaschnutí, ale hlavně na řasách zůstane drsný povlak, jako zalepený prach pod lepidlem. Řasy cítíte při každém mrknutí, takový ten pocit, jako náplast nalepená na kloubu. A to prostě pořádně nařasit nejde, kartáček neklouže, barva se sráží. Obávala jsem se, že si žmolečky nanosím kartáčkem do řasenky, takže jsem se prostě po dobu zkoušení nelíčila. Vzhled zaschnutého povrchu vylučuje i použití na obočí, pokud ho nechcete mít rozčesané do slepených řádků, na které nejde stejnoměrně nanést prášková obočenka (s mastnýma zkušenost nemám). A úplně největší průšvih je kartáček: připomíná mi štětku na flašky, tvrdé štětiny různé délky, trčící do všech stran. Sice dobře nabírá, ale už nic nepustí.

Nahoře 1x vrstva Mavala, dole 2xvrstva se silným tlačením Christian Breton.

Nahoře 1x vrstva Mavala, dole 2xvrstva se silným tlačením Christian Breton.


Kartáček má čtvercový průřez, takže s ním nejde na řasách točit. Dostat se s ním ke kořenům je nemožné, protože to prostě bolí – kdo si někdy píchnul štětinu z kančího hřebene pod nehet, tak asi takový pocit. Já jsem vytrvala, furt jsem si říkala, že hrozný, ale třeba účinný…vyměnila jsem si kartáček za silikonový hřebínek. Vydržela jsem 3 týdny, ani po každodenním oseru, pardon, mi nic nenarostlo, prostě si to nekupujte, je to k ničemu a škodlivé. Už se skoro zdráhám naspat, že mne po tom pálí oči, protože to už jsem si možná vsugerovala.
Nepovedlo se mi dost dobře vyfotit hranatý průřez, ale jak je kartáček hala-bala pomazaný uvidíte.

Napište mi do komentářů, s čím máte dobrou a špatnou zkušenost, po čem vám narostl řasy až do nebe, anebo jestli teprve plánujete kúru a co jste si vybraly? A znáte instatní řasenku? O tomto zákroku ve spojení s trvalou uvažuju teď, když mám po té Mavale ty závoje.
podpis_ROM
 
 

You may also like...

16 Responses

 1. Mirusa napsal:

  Mavalu som mala a nic :/

 2. eM napsal:

  Ty brďo to jsou pokusy a super výživná konverzace obzvlášť od Podobky očařky 🙂 Já bych si tyhle utrejchy na oči nedala,bo je mám samozřejmě citlivé a dost suché po operaci laserem před sto lety a řasy mám samozřejmě taky na houby, zkouším přírodu jak jinak – momentálně to zas pokouším ricíňákem a vitamínem E – časem možná sepíšu nějaký elaborát :-))))

 3. Sedmi napsal:

  A není jednodušší to prodloužení řas? Decentní teda…

  • Není, protože se musí každé 3-4 týdny na doplnění a mezitím to vypelichá. Jedna bloggerka se s tím dřív občas fotila a vypadá to jak vylámané zuby. Jdu do té permanentní řasenky, jsem rozhodnutá. Nafotím vám to.

   • Evča napsal:

    Díky za článek ! Vypelichá a ty 3/4 týdny to stojí pětikilčo.. 🙁 pro mě ale základní měsíční investice už 3.rok, neb s mými krátkými a nevýraznými chloupky místo řas nic lepšího nevymyslela. Permanentní řasenku prosíím ! Krásný víkend. Eva

 4. podobka napsal:

  Ad anonymné kocky, ste to dievčatá asi nečítali, kvapkať lumigan do očí bez zdravotnej indikacie je absolutna kravina a mozete skoncit s trvalym poskodenim zraku. Ale ak tie dlhsie riasy za to stoja…

  • Anonym napsal:

   Nic jsem si do očí nekapala. Píšu jasně že jsem tím potírala řasy. Pokud se to dostalo do očí, tak stopové množství.

 5. Anonym napsal:

  Ahoj a díky, žes to vyzkoušela za mě. 🙂 Výsledky mě nepřekvapily.
  Být tebou, koupila bych si cokoliv, co obsahuje Bimatoprost,
  Pozor na Rapidlash, ten byl přeformulován a všichni si stěžují, že už neúčinkuje. Bimatoprost totiž nahradili nějakým olejem nebo mixem olejů.
  Hezký víkend, aangie

 6. Anonym napsal:

  Mě zafungoval jedině Lumigan s výše zmiňovanými hormony, který jsem mazala ke kořínkům řas, Do oka samotného se nedostaly. Nepříjemným vedlejším účinkem byla trochu zarudlejší víčka než obvykle. Ale řasy až do nebe, fakt 🙂 po vysazení se žádná hrůza nekonala, prostě se řasy postupně a nenápadně vrátily do normálního stavu.

  • To mi dere nervy, jak může mít někdo řady do nebe? I když jsou zatím drogy….asi zakážu Podobce přístup na blog a koupím si to. BTW: dámy, znáte někdo tu permanentní řasenku?

   • Anonym napsal:

    No fakt, kup si to. Fotky všude na netu mluví za všechno, Lumigan opravdu umí. Akorát sehnat je to trošku problém. Na Aukru sice mají Careprost, ale ten mi nějak neúčinkoval, anebo to byl fejk, nevím. Lumigan jsem měla přímo z české lékárny, sehnal mi to známý.

 7. mirkau napsal:

  Musím souhlasit s podobkou.
  Zatím jediné, co opravdu funguje je právě onen prostaglandin, který je v lécích na předpis, asi ne jen tak bezdůvodně. Už se sice i u nás prodávají séra na řasy s touto látkou (přes varování SÚKL, viz http://www.olecich.cz/vyjadreni-sukl-k-pouzivani-pripravku-lumigan-pro-zvyseni).
  Sama jsem si jeden z nich vyzkoušela. Jmenovat ho nebudu, protože si myslím, že dotyčná firma má prostě přístup ke kapkám a používá je na tvorbu pofidérní kosmetiky.
  Účinky mohu potvrdit, i když nijak závratné. Já jsem subjektivně, při líčení, pocítila změnu délky, ale nebyla natolik výrazná, aby ji kvitovalo i okolí. Rozhodně jsem řasama nedělala průvan.
  Navíc účinky jsou dočasné: stejně jako vypadávají vlasy, vypadávají řasy a jakmile přestanete sérum používat a vyhoněné řasy odrostou a vypadnou, vrátí se vše do původního (genetikou daného) stavu. Takže byste byli odsouzeni používat sérum celý život. A to už se zase obloukem vracíme k tomu, že je to lék a může se vám to pěkně vymstít.
  Takže za mě ne a znovu opakuji, co říkávala moje babička: geny lopatou neumlátíš 🙂

 8. podobka napsal:

  Kuk. Tak som si tu recenziu precitala.. A skoncilo to tak, ako som cakala. 😀 Na zlozenie som sa ta kedysi pytala preto, ze svojho casu bol velky boom kvapkania ocnych kvapiek , ktore boli primarne urcene na lokalnu liecbu glaukomu, co je ochorenie známe vysokým ocnym tlakom. Tie kvapky vybehli na trh cca pred 10-15timi rokmi plus minus a patria do skupiny prostaglandinov. V liecbe sa pouzivaju preto, lebo zasadne znizuju hodnty vnutroocneho tlaku, ale samozrejme maju aj vedlajsie ucinky. Jednym z nich je aj rast mihlanic u niketorych osob. Ich kvapkanie pausalne bez rozmyslu je vsak nebezbecne, su to mediatory zapalu, takze mozu sposobit zacervenanie a zapal ocnej spojovky, zmenu farby duhovky, u niektorych osob az opuch centralnej casti sietnice – makuly. A uz vobec sa nemaju kvapkat v tehotenstve.
  Tebou testovane produkty tieto latky neobsahuju. Ale ani nic zasadne, co by rast mihlanic mohlo podporit.. Mavala ma v zlozeni nejake aminokyseliny, ci riboflavin, ale ci aj maju nejaky zasadnu vplyv na rast mihlanic, netusim.. Chcelo by to hlbsie popatrat.. V zlozeni som nasla silikony, niekde parabeny, dokonca gumu.. cize riasy obalia, poupchavaju medzery, predlzia, ale rast nepodporuju. Denaturovany alkohol posobi ako sterilizator, sodik viaze vodu, aluminium silikat je hlinik… atd.. Pri dlhodobej aplikacii viazu na seba vodu, znizuju kvalitu slzneho filmu a vyvolavaju syndrom sucheho oka, co v tom najnajhorsom pripade moze skoncit transplantaciou rohovky… A to je uz ina kapitola… 🙂
  PS: velmi sa ospravedlnujem, ze som nestihla poslat slubene, prebrali sme totiz nove obydlie a toho casu prebieha stahovanie, cize katastrofa…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..