• RUBINI: Fundamental (sametová revoluce v parfumerii)

Rubini je mladá italská značka, která v současnosti produkuje pouze jediný výrobek – parfém Fundamental.
rubini_fundamental
Majitelem značky je Andrea Rubini, který si povolal nosa Cristiana Canaliho a historika a především našeho kolegu, nejlepšího italského parfémového bloggera Ermano Picco (La Gardenia nell´occhiello) jako inspirátora, aby vytvořili parfém s vůní Itálie.
Jednoduchý flakon v betonové krabičce. Připomíná mi to mafiánské betonové botičky, ale tak to určitě nemysleli. (Romana) Zdroj fotky: Facebook značky Rubini
Jak jsem se dozvěděl, recenze zůstala na mně, jelikož Romaně ani Mirce se Fundamental pranic nelíbí, čímž se vysvětlilo, proč mi Romana vzorek vtiskla do ruky, jako by to bylo mýdíčko ukradené z hotelu. No, mám teorii, že se jejich nosánky vylekaly, nepřipraveny na něco, co vystupuje ze zavedených kolejí. Ještěže mě divné a obskurní věci automaticky zajímají. Jak uvidíte, nakonec to taková pumelice není, ale rozhodně stojí za pozornost každému, kdo se o vůně vážně zajímá.

Klementinum - knihovna fundamentálních jezuitů

Klementinum – knihovna fundamentálních jezuitů


Fundamental je zajímavý ve více ohledech. Působí na mě stoprocentně a otevřeně synteticky, pozoruhodně balancuje na hraně mezi slaným a sladkým a může se pochlubit jednou z nejsilnějších projekcí do prostoru, s jakou jsem se setkal.
Klementinum - zrcadlová kaple

Klementinum – zrcadlová kaple


Začněme popořádku. Stačí jedno stříknutí parfému na ruku a prostor kolem mě se vyplnil jeho vůní. Trvalo hodiny, než ten efekt začal pozvolna slábnout a i v této fázi patří sillage Fundamentalu k nadprůměru. Zpočátku se dá vůně popsat jako typický slaný tón, důkladně zabalený do syntetických ovocných molekul. Někde mezi tím vším prosvítají útržky aromatu kokosu – neumím říct, jestli tam skutečně nějaká patřičná aromachemikálie je, nebo jde o vedlejší účinek smíchání uvedených ovocně – slaných složek.
Klementinum

Klementinum


Mohl bych nechat nos u ruky a lovit další záblesky (kořeněný, dřevitý), které se z té směsi budou linout, ale to nejzajímavější na Fundamentalu najdete ve vonné stopě, kterou vydává do okolí. Pokud se totiž rozhodnete nevěnovat vůni soustředěnou pozornost a nechat ji, ať se stará, uděláte tak nejlepší službu sobě i parfému. Jemná, ale díky použité syntetice zřetelná vonná aura, vznášející se kolem vás, je teprve to pravé. Tady Fundamental konečně ukáže, co umí. Lidem ve svém okolí budete zajímavě vonět a asi se budou ptát, co to máte na sobě.
Klementinum - astronomická věž

Klementinum – astronomická věž


Všechny výše uvedené dílčí charakteristiky Fundamentalu jsou teď pryč, zběžným nádechem ucítíte docela zajímavou neotřelou vůni, vzpírající se okamžitému zařazení do některé z kategorií. Pro potřeby recenze bych jako nejbližší přibližnou charakteristiku použil moderní chypre, jelikož tu a tam mi stopa Fundamentalu připomene Mitsouko. Ano, tu s tím jejím slavným broskvovým tónem, který je – ha! – syntetický už od Micučina narození. V práci se mě pak kolegyně zeptala, jestli mám na sobě Womanity a samotného mě popudilo, že jsem ten styčný bod (slaný vs. sladký tón) neodhalil hned sám.
Klementinum - Zrcadlová kaple

Klementinum – Zrcadlová kaple


Ne, abyste si z toho vzali, že Derad řekl, že Fundamental je moderní reinterpretace Mitsouko nebo okopírovaná Womanity. Na takové zjednodušení je tenhle výtvor od Rubini příliš specifický a obtížně definovatelný. Jen jsem se pokusil vám jej pokud možno srozumitelně popsat, ale očichat si ho budete muset, jak jinak, sami.
derad_podpis
PS: Fotky jsou IGčka z pražské Národní knihovny a nějaké další najdete na instagramu a až najdeme nabíječku k foťáku, tak vám sem napostuju celý skvělý noční výlet do Klementina. Romana

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..