ALEX SIMONE: Encore Un Peu – svěží elegance monacké buržoazie

Mladý pár Alex a Simone žili v Monte Carlu a chodili na večírky zdější společenské smetánky s kněžnou Grace, Alainem Delonem a Romy Schneider. Na bílých terasách nad mořem popíjeli koktejly, mluvili francouzsky a kouřili dlouhé cigarety. Život krásných lidí jako nikdy nekončící mejdan. A k tomu voněli.

Alex a Simone jsou z Monaka

Značka Alex Simone je trošku zjevení. Úplně nanápadně se objevila na našem trhu a přitom by si zasloužila pompu: už nám jen jednu značku z Monaca (Perris Monte Carlo), neznám žádnou značku která by měla složené portfolio především z denních vůní; k první kolekci šesti EdP rovnou udělali 3 čisté parfémy, a to k denním, poměrně svěžím, parfémům. A bonus navíc: velmi slušné ceny. Nestojí za tím žádný korporát, ale jediný majitel – muž, velmi elegantní muž ve věku – jak to říct – s širokým záběrem. Zajímavý.

Kultivovanost a lehkost bytí smetánky v Monte Carlu

Po kariéře v kosmetice vzal Eric Rousseau úspory, promyslel si to, přibral Bertranda Duchaufoura a v 6 vůních zobrazil všední den babičky Simone a dědečka Alexe v Monacu 70. let: od probuzení v luxusní vile, přes celodenní milionářské lenošení a den končí erotickým dusnem v pokoji luxusního hotelu (to je jediná vůně, která není vyloženě denní).

Já osobně jsem nadšená z toho, že všechny jsou nositelné ve dne, do práce, kamkoliv. Sice je nazývám “svěženky”, ale ony nejsou svěží, jsou proste CIVILNÍ a ELEGANTNÍ. Když nevím, po čem sáhnout, třeba na pracovní pohovor, důležitou schůzku, obvykle vyberu něco z lehkých Chanel Les Exclusifs – zřetelná kultivovanost, elegance a nikoho neurazí. A to samé nabízí ta “denní” pětice Alex Simone. Prostě nejde sáhnout vedle. Sice se vás asi nikdo nebude ptát, jakou vůní ho dnes ohromujete, ale taky si od vás zaručeně nikdo neodsedne.

 


Parfémy Alex Simone ve výprodeji s 50% slevou ZDE

+ navíc můžete uplatnit

slevový kód na dodatečnou slevu 10%: EXTRA10, platí do 31. 3. 2022 na sekci Outlet – ZDE


ENCORE UN PEAU: ještě jeden koktejl, ještě trochu povalování

Když mi Sensualité nabídlo, ať si vyberu jednu z vůní Alex Simone, vůbec jsem nevěděla, po čem sáhnout dřív. Rejstřík složek u téhle značky je pro mne jak návštěva cukrárny. Nakonec vyhrál kosatec a rebarbora. Encore un Peau má zobrazovat povalování s odpoledním koktejlem na terase u moře. No, tak ano. Je to tam!

Začátek je hodně rebarborový. Rebarbora bývá obvykle synteticky pichlavá a drsná, to mám ráda. Ale tady je jiná – má ty řezavé tóny zklidněné, obroušené hrany, vůbec ne svěží – řekla bych “rebarborový koláč”, jenže to taky není pravda, leda byste ho upekli bez cukru. Existuje zralá rebarbora? Pokud ano, tak tady ji najdete. Velmi pěkné.

Domina rebarbora, přisluhovač kosatec

Rebarbora je vedoucím tónem téhle vůně, od začátku do konce. Postupně oslabuje a dává prostor elegantnímu kombu kosatec+dřevo (velmi málo kašmeranu, jupí!). Ten tón určitě znáte, je to taková klasika kterou bych nazvala dřevěný pudr – bývá základem vůní s bílými květinami, aby nebyly prázdné, vodnaté. Kombinace s rebarborou je krásně vyvážená, myslím, že toto je právě ta složka, která uklidňuje křupavost rebarbory.

Vyhlaste už zákaz kašmeranu!

Dřevitý základ v průběhu času získává navrch na kosatcem a není lineární, má (překvapivě) více fazet. Totiž: “dřevo” tady nedegraduje na přítomnost dnes všudypřítomného kašmeranu. Je doopravdy je poskládáné z mnoha odrůd dřev do tónu věrných, čerstvě nařezaných polínek a má hezký vývoj, od ebenovitých mastných dřev, přes sušší jehličnaté dřevo po….no dobře, kašmeran. 😀 Ale až na samotném konci, když už ostatní složky zmizí – spíš ho ucítíte na oblečení až při svlékání, jakože tam fakt je.

Což je velmi potěšující a originální v tom, co současná pafumerie udělala z dřevitých tónů, jak je degradovala na “kašmeran a tečka.” A to jsem ho dřív měla ráda.

 

V dobře ušitém black-tie můžete do bufetu i do opery

Když přijde muž v noblesním černém saku s motýlkem do nádražky, bude sice poněkud over-dressed, ale bude mu to slušet a bude se líbit. Po zbytek dne už v pohodě. Přesně taková je Encore un Peau – univerzálně elegantní. Klidně si ji vemte na business snídani TOP manažerek, ale taky s hochy z výroby na oběd, odpoledne na třídní schůzky (jestli se tento podnik ještě někdy bude konat) a večer můžete na mejdlo i na filharmonii. Furt budete cool&in.

Ještě něco k balení: flakon na fotkách vypadá velmi obyčejně. Ale když ho držíte v ruce, je těžký, mohutný, luxusní, s kovovým víčkem a hezky elegantně potištěný – zezadu prosvítá takový maličký black-tie motýlek, roztomilé. Jen ten motýlek na gumičce je tam pro mne navíc. Můžete si ho sundat.

Výdrž a projekce

Tak za prvé, je to EdP. Neobvyklé v niche, kde frčí extraity, ale je to tak. Příjemná změna, fakt nehrozí předávkování.

Za druhé, z podstaty složek: rebarbora, zeleň, dřevo, kosatec…neuplácáte vrahouna. Drží se u těla a opouští vaši auru v občasných obláčcích.

Výdrž je poměrně dobrá, ale tím, jak je vůně v druhé půlce životnosti hodně dřevitá, ztrácí na zajímavosti. Takže kvůli úvodnímu zážitku z rebarbory –

2x za den přestříknu. Přehnat to nelze a znovu se obnoví ta svěží elegance.

Kde to koupit, nejlíp se slevou

Momentálně (březen 2022) najdete některé z vůní Alex Simone ve výprodeji s 50% slevou ZDE

 

Je to celé luxusně zabalené ve šperkové papírové krabičce, určitě použitelné jako dárek pro kámošky. Koncentrace č. p. zaručuje několik celodenních navonění a zrovna do této sady jsou vybrané ty svěžejší, civilnější parfémy, které se líbí každému. Moje holky z toho měly radost až na kost!

Děkuju Sensualité za možnost poznat novou značku Alex Simone.

 

Některé odkazy jsou reklama.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..