• FRAPIN 1920: 1270 (flirt v parníku)

Umíte flirtovat? Lehce dvojsmyslně, leč nezávazně konverzovat s opačným pohlavím, případně si u toho třeba kroutit pramenem vlasů, klopit oči s postraními pohledy atd, atd…?
Kdysi jsem to provozovala na téměř závodní úrovni. Bohužel přibývající čas a zemská přitažlivost má vliv nejen na fyzickou schránku, ale i na výši mého sebevědomí. Na obličej si s neutuchající vírou plácám čím dál tím dražší krémy, co ale plácnout na klesající sebevědomí?
Jistou možností je alkohol, ovšem to je dost diskutabilní podpůrný prostředek. To byste mohli zaslechnout něco daleko horšího, než pouhé “Co to tady ta vyzobaná slunečnice zkouší?“.
Já ale našla přijatelnější podporu – Frapin 1270. S ním si připadám rozhodně  sebejistější, ne-li přímo neodolatelná. A přišla jsem na to v Parníku. Frapin
Klub Parník je to, co z klubové scény v Ostravě zbylo. Není na Stodolní ani zeměpisně ani obsahově. Byl před Stodolní a chválabohu je i po Stodolní. Protože Stodolní už není. Tedy není co bývala, ale o tom jindy. V Parníku se také třeba pořádají turnaje ve scrabble, kde rozhodčího dělá někdejší mistr republiky v této hře se slovy – Jaromír Nohavica.
Ale hlavně se do Parníku se chodí na kvalitní muziku. A poslední koncert jsem absolvovala politá právě Frapinem. Víc než muzikanti mě tehdy zaujal jeden z diváků, asi o dvacet let mladší. A zničehonic mě napadlo, proč si zase jednou, po dlooouhé době jen tak nezaflirtovat… a ono to fungovalo!!!

Pietně uchovávaný lístek na jiný kvalitní koncert.

Pietně uchovávaný lístek na jiný kvalitní koncert.


Od té doby mám Frapin 1270 na pomyslném piedestalu, mezi svými parfémovými nejnej poklady. A zásadně ho nenosím přes den, přesto, že jinak vůně na večerní a denní nedělím. Je pro mě něco jako večerní šaty a make-up, něco, co nejsem tak úplně já, brnění, do kterého se můžu schovat a chvíli předstírat, že jsem někdo jiný….
Jo, já tu vlastně nenapsala, jak ta dvanáctsesedmdesátka voní? Tak abyste věděli: voní především jako kvalitní alkohol (no jo, já vím, ale vážně nejsem alkoholik a příště už to bude o nějaké nealkoholové vůni).
Voní jako cognac a sud od cognacu z ořechového dřeva, pěkně pryskyřicí tmelený a rozinky a med a … zkrátka samé mňam věci. Voní prostě Ú-ŽAS-NĚ, fakt!
A co vy? Jak to máte s flirtováním? Myslíte, že je nezávazný flirt povolen i zadaným? A máte taky nějaké svoje “brnění”?
mirka_podpis

You may also like...

6 Responses

 1. mirkau napsal:

  pro Kajlu: Kaji, věřím, co by ne. Rush to v sobě má.
  pro sagiti: o téhle vůni jsem nikdy neslyšela, ale chci ji – chci být obletovaná 🙂
  Flirtu zdar!

 2. sagiti napsal:

  Vůně,kterou jsem si dodávala sebevědomí po velké životní změně byla Le Jardin od Max Factor.Já ji pro sebe objevila 15 let po uvedení na trh.Chodila jsem tehdy nuceně hodně do společnosti/abych se doma nezbláznila/ a připadalo mi,že ta vůně má snad v sobě i nějaké feromony.:-) jak jsem byla obletovaná.Stále ještě opatruji polovinu flakonu a miniaturku.Před touto vůní i po ní jsem měla jiné parfémy,ale tahle pro mě bude už navždy jedničkou.Voním se jí už jen velmi málo aby mi vydržela,ale občas si k ní jdu přivonět a přitom si vždy připomenu svoji sílu.

 3. 1) Frapin musím zkusit. Jestli zvyšuje sebevědomí, potřebuju ho několik litříků…
  2) (Jóóó, Parník…)
  3) Flirt? Hypnotic a Sacre…

 4. Kajla napsal:

  Flirt ? Proč ne. A v Parníku ? Ano, ano ! Naštěstí není z ostravské klubové scény jediný, ale rozhodně je stálicí.
  1270 je dokonalý parfém, ale vůní, ve které se cítím být nejvíc ženou je ( neuvěříš ) Rush.

 5. Enka Quanium napsal:

  Jó, Stodolní už dávno není, co bývala… ach ty časy Pavouka a Krokodýla.. ;o)
  A samozřejmě flirtovat se smí! Je to zdravé :o)
  Jako brnění mi nedávno posloužil Tom Ford Black Orchid.. fungovalo to výborně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..