• Minirecenze: Hayari Rose Chic (čekání na jaro, aperitivo a Esxenci)

Tak už zbývá něco málo přes měsíc a zase vyrazíme do Milána na prosecco a aperitivo a jasně… taky na výstavu Esxence. A já jsem vytáhla krabici, kde skončily vzorky z Esxence předloňské a testuju a vzpomínám. Třeba na Hayari.

 

Esxence 2019

 

Jedna ze značek, kde jsme se s Romanou a Radovanem na Esxenci před dvěmi lety zastavili na delší dobu, byla Hayari Paris. Ani ne tak kvůli vůním, jako spíš kvůli vymakanému designu krabiček a hlavně se prostě nedalo odolat přesvědčivému prezentátorovi značky. Nabil Hayari je spolumajitelem renomované módní značky, které obléká i celebrity na Oscarové večery, voňavky jsou až na vedlejším místě.

Vtipné bylo, jak pana majitele zjevně zaujal Radovan. Neustále ho zahrnoval blottery, nechtěl ho pustit a na nás tak trochu zapomínal. Když jsme si s Romanou chtěly taky čichnout, musely jsme počkat pěkně až po Radovanovi.

 

Hayari perfume

 

Po večerním proseccu a burze vzorků na mě od téhle značky zbyla Rose Chic, jejíž autorkou je Sidonie Lancesseur. Takže z krabice ven:

 

Rose Chic

se ohlásí svěžími, orosenými a šťavnatými květinami, dominuje hlavně frézie a konvalinky s ovocným nádechem.
Růže je přítomná ve velmi jemné formě, spíš náznakově. Taková jemná, nenápadná, drobnolistá růžička, žádná velkolepá královna květin.

Postupně se ke květinám přidává pižmo a ambra, rosa vysychá. Zároveň se vůně stahuje z prostoru více k tělu. Malinko zesládne, ale nic přehnaného. Jen tak akorát, aby ukázala svůj charakter, který je ženský a elegantní, květinově pudrový.

Rose Chic není nic objevného, spíš taková kancelářská klasika. Ale na druhou stranu je i v pozdějším stadiu dost výrazná, žádná křehotinka.

Rozhodně ji lze doporučit milovnicím lehčích květinových vůní, zejména kvůli kvalitě složek i zpracování. Milovníkům nikoli. Leda těm s podpatky a nalakovanými nehty.

Rose Chic

 

Hledáte-li novou vůni pro nadcházející jaro, tahle by mohla být adeptem. Je jako stvořená k první skleničce prosecca na zahrádce.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..