• Moje parfémová polička posedmé: Mirka (tentokrát už ty flakony)

Tak teď, když už jsem odhalila ten chaos co má takový parfémový šílenec ve svých sbírkách, může dojít konečně na nové fotky flakonů. Zjistila jsem, že svou foto-poličku jsen na tomto blogu aktualizovala naposled loni v květnu. Tak jsem vykutala nějaké fotky s datem pořízení pozdějším. Některé už jsem použila ve článcích tady, některé na svůj článek teprve čekají a některé jsem fotila prostě jen tak.
A tak mě napadlo, že sem prostě jen tak nenasázím nové fotky, ale zkusím si trochu zavzpomínat, nebo přidat pár postřehů k vůni samotné, nebo k okolnostem, jak se ke mě dostaly.
Habit Rouge od Guerlaina používá můj muž už dlouho. Loni slavil tento parfém z domu Guerlain padesáté narozeniny a Thierry Wasser si pustil ústa na špacír a tak jsem nafotila flakon tématicky.

Happy birthday to you, Habit Rouge!

Happy birthday to you, Habit Rouge!

Pro značku Miller Harris mám slabost a tak se u mě najde vždycky nějaký ten, třeba krásně orientální karafiát s růží ve Fleur Oriental…
FleurOriental
… nebo tři miniflakonky z edice Edition, které mi dal mladý sympaťák od Harrisů na výstavě ve Florencii.
MH_EauMagnetique TeaTonique
Nedávno jsem neodolala a pořídila si jejich loňskou novinku, krásnou, máslovou a dřevitou hrušku, Poirier d’un Soir.
Miller_Harris_Poirier

Unum je nová italská značka, která uchvátila na loňské výstavě Esxence v Miláně nejen mě. Její majitel, Filippo Sorcinelli vypadá hodně excentricky, hraje na varhany, šije ornáty papežovi a tvoří opravdu jedinečné vůně. Je to jeden z mých cílů i na té letošní Esxenci.
20150612_205239
Bruno Acampora je další pozoruhodná značka z Itálie. Romana i Derad už o ní psali a já musím souhlasit. Z jejich barevných olejů na vás dýchne krásně retro atmosféra velkých vůní.
Acampora
Gabriela Chieffo, to je můj dluh vůči značce i blogu. Její prezentace na výstavě byla zajímavá a vůně jsou ještě zajímavější. No uznejte, že vůně, které se jmenuje Ragú a skutečně tak i voní se hned tak nevidí. Nebo další – Hystera. Takže recenze a představení značky tady určitě jednou najdete.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vzorky Gabriela Chieffo

Vánoční focení jde samo. K obvyklým vánočním serepetičkám, baňkám, řetězům, svíčkám prostě přihodíte nějaký flakon a máte o vánoční parfémový kýč vystaráno.
Vánoční Shalimar
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
LauraMercier
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Když se udělá konečně slušné počasí, začnu tahat flakony ven
Kilian TuscanSoul
Artisan

Molinard Habanita l'Esprit

Molinard Habanita l’Esprit

Mini od Jul et Mad jsem vzala do Jeseníků, do zřícené kaple sv. Anny v Horním Údolí, oblasti starých zlatorudných štol. Magické místo.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kvůli tomuto flakonu od MDCI bych asi měla vrátit svou akreditaci na letošní výstavu. Kdyby mi ji ovšem ti Italové už konečně poslali. Nepoznala jsem totiž Cuir Garamante od Invasion Barbare. Paní prodavačka v butiku nastříkala na mého muže něco z flakonu MDCI a já byla přesvědčená, že říkala Invasion Barbare. Jenže to byla ta druhá. Budiž mi k dobru, že jsem je neměla načichané.  Takže jsme měnili flakon za flakon. Naštěstí byla paní Škovranová, majitelka butiku velmi vstřícná.

MDCI Cuir Garamante

MDCI Cuir Garamante

Poslední dva přírůstky na poličce jsou klasiky. Gucci Eau de Parfum je krásně kmínová ambrovka se skvostným heliotropem, bohužel už nevyráběná. Druhou, Encre Noir od Lalique, jsem si musela pořídit kvůli balení. Prodávali ji v krásně zdobeném boxu spolu se šátkem.
Gucci
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
No a na závěr tu mám svůj loňský narozeninový dárek od kamarádů. Jo, pět litrů Chanelu číslo pět jen tak někdo nemá!
FunChanel
Tak budujte své poličky a zachovejte nám přízeň.
mirka_podpis

Celá galerie i s tím, co se nevešlo.

3 Responses

  1. imakescents napsal:

    XD at the No.5! That reminds me of Moschino Fresh Couture. If only I had that much parfum!
    The Bruno Acamphora line is deep blue? Will the pigment stain your clothes?

  2. Pěkné. Snad tady nikdo neobjeví svůj unikátní flakon, jediný na světě. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..