• PARFUMS DE NICOLAÏ: Kiss Me Tender (krasavice přelíbezná)

Už bych vám s těma Košicema dala pokoj, ale chci vám ještě ukázat krásné RETRO LETADLO, které pro nás ČSA poslalo namísto obvyklého vrtulníku. Cestoutam jsem seděla u vrtule, vypadly by mi všechny plomby, kdybych nějaké měla (investuji spíše do péče o zuby, než do prstenů v ceně ojetého luxusního auta) a navíc se bojim.

Tam, na východ.

A protože nebyl vynechaný jen můj let, ale i ten pozdější, naskládalo se nás tam na tři vrtulníky, tak to chtělo něco většího. ČSA má pár letadel v barvách, v jakých OK létaly v minulosti. To “moje” bylo v designu z roku 1957. (Ale víno nerozdávali – možná v tom vrtulníku to má své opodstatnění pro odvahu cestujících).

A nazpátek na západ.

No a jak to teda souvisí s Kiss Me Tender? Nikdo mne v letadle nelíbal, ani jsem se nestala členkou Mile High Clubu (ani nevím, jestli mne to má mrzet). Zkoušela jsem po cestě dva parfémy, na které jsem si chtěla jednou udělat čas: Bombay Bling! od Neely Vermiere a Líbačku od Patricie Nicolai. Měla jsem trochu obavu, co si řeknou pasažéři, když si budu celou cestu očichávat ruce a dělat poznámky, v MHD to nejde skrýt, ale pán vedle mne si vykládal sám sobě vtipy a nahlas se jim smál, tak myslím, že jsme se okolí jevili jako takový spokojený, vyrovnaný, úplně normální pár.

Milovala jsem (kdysi) Vanille Tonku, a to tak, že jsem si po dvou desítkách koupila celý flakon, abych ji vzápětí začala úplně nenávidět a prodala ji (to dělám málokdy). Hrozně moc se mi líbí ten akord vanilka+tonka, který umí jen Patricia Nicolai, jenže ve V-T byl doplněný kadidlem, to by ještě šlo, ale taky podivně chemiskými citrusy, které jsem nevnímala v době, kdy jsem používala citrusové lehké vůně. Jakmile jsem se jimi přestala vonět, začala jsem citrusy cítit i ve V-T a to byl konec. Proč to píšu: při nákupu V-T jsem dostala vzorek novinky Kiss a neměla jsem dva roky čas ho vyzkoušet. Pak už mne to nelákalo, když jsem s V-T skončila, ale pořád jsem ho tahala v kabelce. Přičichla jsem jen k vialce a ono to ve skle voní zcela jinak, než na kůži – jako nesourodá kombinace květin a vanilky. A to asi bylo dobře. Dozrála jsem do stadia, kkdy se mi po V-T stýská a Kiss teď je to OBJEV!

V-T

Kiss je založený na tom samém vanilkovém základě,  jako V-T. Jenže základní trio doplňují místo tonky MANDLE a místo kadidla HELIOTROP. Je to poprvé, co jsem schopná odlišit heliotrop od vanilky, v jiných vůních mi buď zcela splývají do jiné vanilky, nebo jsou zaměnitelné.

Tak DEPARTURE: První dojem je slaďounká čokoládově-květinová vlna. Překvapení! Čokoláda je hořká a teplá a květiny prohřáté sluníčkem, jen jasná, sladká vůně. Tipovala jsem jasmín a pomerančový květ, je to pomerančový květ a ylang-ylang, může být. A vanilka s tonkou, klasická nikolajovská.

10. minuta letu: není to čokoláda, není to tonka, je to MANDLE! Jakmile prolomíme mraky, ztiší se a stabilizuje atmosféra, složky začnou spolupracovat a sladká mandle dostane navrch. Je úplně jiná, než ta v Sulmoně (cukrově sladká a hustá) nebo v Instant Magicu (až na druhém místě za květinami a potlačená guerlainovskou vanilkou, elegantní). Tady hraje prim její přirozená hořkosladkost a soulad s kytkami. A tady právě vám začne v hlavě hlodat, jaktože ta vanilka je tak divná? No protože to není vanilka, ale heliotrop! Tahle trojice je tak dominantní, že jinde nenápadný heliotrop má svou vlastní tvář a nehraje jen nadýchanou spodničku vanilkové krinolíně. Trochu vyvolává dojem karafiátu. Stopa hořké čokolády pořád zůstává na patře, spíš dojem zbytku chuti po cukrátku, než kousnutí do tabulky.

40. minuta letu: stabiliní a bez turbulencí. Mandlový nářez  se zaoblil a sálá vůni všude kolem. Přes malé množství, které z vialky ubylo a intenzívní klimatizaci, si hovím v zákuskovém obláčku. Je podstatně silnější, než V-T, plíží po celém okolí, jak už to u těchto sladkých vůní bývá, a těší všechny kolem. Je to věru milá vůně, žádná inteligentní náročná a komplikovaná otrapa, prostě fajn, příjemná, hezká holka ze sousedství, která hned řekne, co si opravdu myslí.

1. hodina letu: přemýšlím, odkud ji znám a napadlo mne něco. Kdyby mi někdo řekl: “Guerlain udělal odvozeninu Shalimaru pro mladé holky, jmenuje se Parfum Initial (nebo l´eau, to je jedno), tady jsou tři oanáky na stole, urči, která to je?” – tak mezi těmi SPI, SPI l´eau bezpečně sáhnu po Vanile-Tonka. Kdyby mi dal někdo stejný, tentokrát hypotetický, test s l´Instant Magicem, za míň náročnou příbuznou označím Kiss Me Tender. Patricia pracuje i pro Guerlain, a tak to možná bylo tak: dostala z úkol vyrobit civilnější, levnější a masově přijatelnější verze dvou výše zmiňovaných. Bohužel v tendru neuspěla, protože marketing Guerlaina se rozhodl jít jinou cestou (ostatně – naplnit oblíbený a známý flakon úplně cizí vůní s obsahem módního kosatce či kosatcopepře je sázka na tržní jistotu, co po značce a jeí pověsti, ta zatím stojí a ještě chvilu to vydrží, kdyžtak vrazíme nějaké miliony do repositioningu). A tak Patricii zbyly dvě hezké vůně, škoda to vylejt, flakonky máme, etikety natiskneme. A svět je více bohat! Za chíli přistáváme.

LANDING: Užili jsme si klidný let. Přestože malí cestující už mávají letadlu, Kiss Me Tender ne a ne se odmávnout. Pořád je stejně silná, jako před hodinou, pořád má stejně dobrou náladu. Líbeznice přesladká. Asi si ji koupím.

Butik PdN

Patricia Nicolai má poměrně širokou síť butiků, prodává se ve Francii v kdejaké parfumerce, není vůbec těžké na ni narazit. Ceny jsou velmi příjemné. Nová řada stojí 39€/99€/163€ za 30/100/250 ml, starší parfémy (třeba parádní Fialka nebo Fíkový čaj) dokonce jen 25/68/113€. Až je pro mne překvapením, že nejsou tyhle vůně masovka, protože ručička na číselníku cena/výkon je v tomto případě jednoznačně na straně výkonu. Možná to dělá ta dvojtečka nad ï, kvůli které nejdou vyhlet v Google.

You may also like...

8 Responses

  1. derad napsal:

    Patricie pro Guerlainy nejen pracuje, ale je s nimi i spřízněná – je to neteř J-P Guerlaina 🙂

  2. U dvou Verunek napsal:

    Chacha! Uz jsem prisla na to, co mi ta vune pripominala! MPN! Veronika

  3. Parfémová fanatičko!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..