PRODERMA: Alt-Innsbruck (kolik že to stojí?) + galerie: jak vybrat H-hose?

Jestli něco v parfumerii německy mluvící národy umějí, tak kolínské. Lehounké bylinkové vody, s nízkým obsahem essencí, založené na obvyklých grasských a jihoitalských surovinách: levanduli, šalvěji, jehličí, senu, citrusech a pižmu. Superpopulární 4711 není jediná a Němci nejsou jediný německy mluvící národ.
V jednom krásném obchodě s niche vůněmi jsem objevila takovou lacinou (na poměry) věcičku: Alt Innsbruck. Protože 100ml kolínské s balónkovým rozprašovačem stálo jen 65 €, MUSELA jsem to zkusit. A blaho! Složení uvádí přírodní mentol a viržinský tabák, nic víc. Na začátku asi trocha mentolu je, ostatně má desinfikovat mužskou pleť po holení. Ale mentol zmizí během mžiku a kolínská se rozvoní do velejemného souznění tabákového květu, suchého nefermentovaného tabákového listu, pižma a sena. Složky jsou krásně zapojené, zakulacené; má trochu charakter bytové vůně, jde do prostoru, ale voní lehounce, nevtíravě, konějšivě. Zapomeňte na citrusy a jehličí!

Zdroj: Proderma

Zdroj: Proderma


Když jsem ji ukazovala Deradovi, ohodnotil to jako “to je hezké, ale kolínská pro ženské”. Což mne překvapilo, protože Derad je stoupenec filosofie “všechno je unisex”. Chápu, co se mu zdálo ženské: postupně se vytratí všechny bylinné tóny a zůstané suchá, sladká květinová složka, možná sušený jasmín, a pižmo, čisté bílé pižmo, známé z kolínských Guerlaina. No tak úplně pro ženské to není, ale pro ženské, jako já, co mají rády dobré vůně, to určitě je.
Reklama o ní říká “klasická”; OK, ve smyslu “nešokuje, nepřekvapí” je. A umí udělat radost a rozhodně poskytuje větší službu, než kolik byste za tu cenu mohli očekávat.
Technické poznámky:
1. Má opravdu siláž kolínské, je jemná, nežná; zato výdrž! Na ruce celý den, na papírku už TÝDEN!
2. Pro kabalisty: šifra 66 znamená chemické spojení mastných složek (olejem z pšeničných klíčků a lanolinem) a číslo 60 představuje spojení tekutých ingrediencí (voda a alkohol).
A ještě jedna dobrá zpráva: přestože v Itálii v niche shopu ji prodávali za 65 € (verze s balónkovým rozprašovačem), na ALZD ji můžete mít za 31 € (s balonkem) anebo, ANEBO za 499 Kč na českém shopu Upravse.cz (splash). Ale za ty peníze se vyplatí investovat do balónku, jednak je to krásné, druhak si věc žádá, díky nízké koncentraci, pořádný nástřik.
podpis_ROM
Galerie: jeden z rakouských fenoménů, který známe všichni, kdož jsme po revoluci hltali první “porno” filmy na OK3 z rakouské produkce s názvy jako “Tyrolská selka peče koláče” nebo “Dobrodružství tyrolských gatí” jsou H-hose. Krátké kožené kalhoty s padacím mostem, výšivkou alpských protěží na náprsence, ke kterým se nosí klobouček s kančí štětkou a rezavý knír. Vždycky jsem si myslela, že je to stereotyp, který vymysleli eortičtí producenti pro zesměšnění rakouského národa. Až jednou…jsme pod malebnými Alpami potkali shop, co shop, veleshop! plný H-hose, dirndlů, vyšívaných košil a dalšího příslušenství. Nejen, že to prodávají (a kupují), oni tam na to mají dokonce akce, he he. Vynutila jsem si zastávku, ale jak jsem při prohlídce výskala, chechtala se  a komentovala, tak si na mne asi někdo z kníratých zákazníků nebo kozatých zákaznic stěžoval a personál mi ZAKÁZAL FOTIT! Takže polovina fotek je špiónských z podpalubí auta a vy oceňte, že kvůli blogu nasazuju život. V žádném případě touto galerií nenaznačuju, že Rakušáci jsou DIVNÝ národ, he he.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..