SISLEY: Eau tropicale (ledová mučenka)

Sisley Eau 1, 2, 3 jsou moje letničky 4, 5, a 6, hned po DKNY Woman a Un Jardin Aprés Nil / Hermés. Pořád jsem si říkala, že musím napsat recenze, no, a najednou je tady 4, která jsem doufala bude moje 7, akorát že ji nelogicky pojmenovali “Eau tropicale”. Musím ji mít?

Já vám pořád nevím. Flakon je nádherný, pokračuje v designu číslovaných Eaux. Reklama taky, purpurová s královsky modrou, nebeskou, tyrkysovou a fuchsiovou je dokonalá vílí kombinace, které divoženka jako já těžko odolává. Ale ten juice…já vám pořád nevím.

o.24093[1]

Ještě za mokra voní řízně zeleně, ostré suché pačuli (divné, proč je v hlavě a pak už ne?), bergamot a čerstvý zázvor. Tolik svěžesti na jednoho je trochu příliš, vyděsila mne! Ale vydrží jen pár minut, uskuteční se výše zmiňovaný odchod pačuli; bergamot a zázvor, jak je jejich dobrým zvykem, zklidní hormon, a pustí ke slovu plod mučenky a ibišek. Ne květ, ale trpké červené neslazené karkadé, vývar z okvětních lístků, vychlazený a plný ledu, tající v horkém dni. A teď nastává moje největší dilema: mučenka je v perfektní, věrné přírodní formě – kyselý, trpký, svíravý, bez stopy sladkosti. Vůni dominuje.O to nic. Nesladké ovoce ve vůních vítám. Ale proč zrovna passion fruit, plod, který se stal hitem nejlevnějších vodiček z drogerie posledních let?

sisley_eau_tropicale

Přírodní vůně mučenky je hodně specifická, stejně třeba jako opuncie, kdo ji jednou zkusil, už na ni nezapomene. No a to je právě kámen úrazu: Eau tropicale nevoní draze. Kvalitní je, to ano, pěkně vyladěné složky, dobrá kvalita ingrediencí, neuvěřitelná výdrž i projekce, provoněla prostor kolem mne na dlouhé hodiny. Líbí se mi posazení na ambrette, rostlinné pižmo, které má čistý, jasný, netělesný charakter, takže v druhém poločasu Eau tropicale rozpadu nejde do prádlova, ale drží si pořád krásnou, kyselou, jasnou ovocnou linku. Jenže není luxusní, jak bych od Sisley čekala; takhle voní v létě každá druhá holka na ulici. Takhle voní ty Escady a Incanta a … Omnia Coral / Bvlgari. Tu já dobře znám, nosí ji moje kamarádka Lenka, vždycky mne překvapí právě vůní karkadé. Ano, tohle její věrná sestra. Večer jsem nakoukla na Fragranticu na složky – a je to tak, jsou tam: Incanta i Escady u mučenky a ibišku, přestože jsem je použila jen jako náhodný příklad pro vaši představu.

photo_sisley[1]

Záběr z reklamy, kterou brzy uvidíte na youtube: http://joannalurie.com

Nic dalšího v ní nehledejte, ve složení uvedené květiny, smola a cedr jen vyplňují kyselost vatou a tlumí trpkost, aby vůně nevyznívala prázdně, jako citrón s vodou. To je ale v pořádku, tak to má být, to v Sisley umějí perfektně.

sisley eau-tropicale_1

Tak si tak pořád přemýšlím, jestli jsem ochotná investovat přes 3.000,-Kč za 100ml (Fann) kvůli flakonu, abych měla hezkou celou sérii. Obsah mne totiž nepřesvědčil. Jede sice krásně v kolejích předešlých Eau 1 až 3, navazuje na jejich hořkokyselou svěžest, v podstatě jde jen o další rozpracování tohoto konceptu. Ovšem jediný velký rozdíl, který vidím oproti výrazně levnějším vůním, je výdrž. Citrusovky mají obvykle tendenci se vypařit do hodinky, Eau Tropicale drží už 12 hodin, z toho prvních 6 hodin zcela intenzívně vysílala do okolí, potom se začala stahovat a teď už ji mám jen pro sebe, ale zcela zřetelně. Úžasná vlastnost, pro mne je to ale málo. Za stejné peníze už by mohla být slušná nichovka s příběhem.

Zkoušeli jste už Eau tropicale? Znáte ostatní vůně od Sisley? Co na ni říkáte?

podpis_ROM

Zdroj fotek: internet

You may also like...

6 Responses

 1. Anonym napsal:

  Náhodou jsem zavítala na váš blog a potěšilo mě, že z těch stovek vůní jsme si vybraly podobně: Sisley 1 a 3 jsou i moje stálice. Jak vám voní Soir de Lune? To je můj poslední “sislí” objev, Zatím si ho kupuju po “odstříkaných” 5ml a nemůžu se rozhoupat ke koupi, i když za tím budou spíš ty tři tisíce, co za něj chtějí. Ale ten medový začátek… je prostě návykový.

  • Úžasná! Soir de Lune je jeden z mých nejoblíbenějších medových kýčů! A děkuju za připomenutí, hrozně dlouho jsem ji neměla, zítra si ji vezmu.
   Ona ta 5-militrovka vystačí na dlouho díky ohromné síle, ale ten flakon je tak luxusní, že stojí za to ho jednou mít na poličce.
   Mně ho koupil kdysi manžel k něčemu, jela jsem si ji vyzvednout a nevěděla jsem, co to bude, měla jsem z ní hroznou radost. Myslela jsem si, že by mi tak drahou vůni nikdy nekoupil. Teda myslela jsem si, že si myslí, že tak drahé vůně ani neexistují. Bohužel pro něj tímto činem ukázal, kde má svoje hranice a od té doby… 😀

   • Anna napsal:

    Ha, to je milé. 🙂 Mně manžel pod poměrně značným nátlakem nadělil jen tu nejmenší La Panthére a dost se u toho ošíval. Evidentně to byly ty jeho hranice. 🙂
    Je pravda, že u Soir de Lune stačí jednou stříknout a člověk voní (božsky) ještě druhý den. Asi nedám na nedůvěřivé soudy okolí a koupím si aspoň tu třicítku…

 2. Chidori napsal:

  Já se na ni hrozně těšila, ten flakon je boží. Ale voní na mě jako pěna do koupele z doby, kdy jsem byla malá 🙁 Tak aspoň ušetřim…

 3. tuttobene napsal:

  Třeba chtěli u Sisley rehabilitovat passion fruit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..