TAG: What’s in my bag + gallery: Les Arts Decoratifs, Louvre, Paris

Nikdo mne nevyzval, tak jsem se pozvala sama. Mně tenhle tag hrozně baví a vždycky šmíruju, co mají v kabelkách bloggerky: líbí se mi ty geometricky  vyskládané kultivující předměty z letošního modelu kabelky Prada z kůže safiano, kde v sektoru A1 můžeme vidět diář Louis Vuitton monogram, v sektoru C1 kosmetickou taštičku Louis Vuitton damier azur, v sektoru G 16 takový ten i-telefon v obalu od Michaela Corse, co s ním holky posílají fotky kafíček a našpulených rybích tlamiček z kabinek v HáeMku na Instagram (vy víte, co to je, a USB se zeptá dcery).  Mezitím jsou úzkostlivě srovnané rtěnky Dior, pera Parker, Meteorites (ty jsou povinné, že?) a milé drobnůstky od milých přátel, suvenýr z Paříže, diář (diář!!), pouzdro na vizitky (helejte se, jaktože žádná z těch mladých, zodpovědných dam nenosí v kabelce prezervativy?) Miluju ty voajéristické fotky jakostního obsahu luxusních kabelek, které mi ale bohužel nakonec řeknou o bloggerkách: „jsem úplně stejná jiná, než ty ostatní.“

Tak to já fakt neukážu. Stejně byste u poloviny věcí nepoznali, k čemu slouží, k čemu patří, z čeho upadly; já taky ne, ale spousta věcí se někdy hodí, tak je tahám sebou. Třeba klubíčko včelařského drátku, sterilizační kapesníček na dudlíky, průvodce New Yorkem a pytlík semínek hrášku. To nikdy nevíte, kdy se vám bude najednou hodit. Nebo knoflík od podzimního kabátu: nosím ho celou zimu, protože vím, že na jaře jako když ho najdu (jestli ještě někdy bude jaro). Jestli jste zvědaví na voňavky: vždyť víte, co byste tam našli (jak odpovídá přítel Derad na otázku, co mám vzít na voňavkový sraz? „Nic, stačí, co máš normálně v kabelce“).

Našla jsem v archivu dvě situační fotky, které nejsou moc sofistikované, inteligentní, intelektuální, luxusní ani krásné, ale jsou o mně, tak jsem se rozhodla taky do TAGu zapojit.

kabelka romana granatova

Fáze 1 – pět sedmiček. Dokumentaci fáze 2 se mi nepodařilo zachovat.

První vznikla, když jsem v pátek večer nakupovala a volala mi kamarádka, že stojí v nějakém krámu a nemůže se rozhodnout o velikosti kabelky. Prý kolik se vejde do střední velikosti té kabelky s Eifellovkou? Provedla jsem na místě bleskový  pokus a podala jsem fotografické hlášení: sedm sedmiček. Jsem prostě spolehlivá kámoška na telefonu.

Druhou jsem udělala, když jsem čekala na manžela a přehrabovala jsem se v kabelce s myšlenkou na to, jak je možné, že ji mám tak těžkou, jestli by nešlo něco vyhodit (nešlo!). Já mám v každé kabelce záložní Pětku pro Strýčka Příhodu, víte? Našla jsem ji v boční kapsičce s dalšími nashromážděnými trofejemi  a když jsem vykramovala  její obsah, tak jsem mi došlo, že to je moje úplná vizitka: 2ks zkoušecí ponožka (to jako fakt nikdy nevíte, kdy se naskytne příležitost si zkusit nějaké boty); volná vstupenka do Louvru (ale ne do obrazárny, je do „Les Arts Decoratifs“ – hadry, šperky, kabelky, nábytek) a kabelkáč se železnou zásobou Pětky.  No, tak tady mne máte. (Prezervativy v kabelce nenosím.)

lancel romana grantova

Nepodceňujte to: potřebujete dvě ponožky, jednu lodičku zkouší jen nezodpovědné amatérky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Art decoratifs, Mode et Textile a popravdě jako první jsem šla na tého Vuittóna. Nenechte si to ujít, Mona Lisa je mrňavá a uvidíte ji na tisíci reprodukcích; na historické šperky Boucheron nebo originální šaty Elsy Schiparelli hned tak nenarazíte

A protože mne zajímá, co v kabelkách mých e-přítelkyň mluví o jejich charakteru, posílám tenhle voyeurský TAG dál na bloggerky, kterým bych fakt ráda nakoukla do kabelek:

Tutto Bene (na oplátku)
USB
Sedmikráska
Mimo.ň

Upozorňuju, že nemusíte fotit a nemusíte vyvalit střeva. Chci vidět, co ve vaší kabelce jste VY. Mám o vás tajné tipy, jsem zvědavá, jestli se mi trefíte. Vlastně to ani nemusí být kabelka, někdo potřebuje jiný prostor: kapsu, auto, dům…
No a samozřejmě každý další, kdo nám chce ukázat.
podpis_ROM

Chcete vidět, kam chodím?

You may also like...

10 Responses

 1. Já si to vygooglila: Instagram je volně dostupná aplikace pro platformu iOS (Apple) a Android, která svým uživatelům umožňuje sdílení fotografií.
  PS: A už jsem kablkovala… 🙂
  http://ustarnouciblogeriny.wordpress.com/wp-admin/post.php?post=1678&action=edit

 2. Bože, bože, my se o takovém článku s Fatalkou bavíme asi rok a stále se něčeho takového strašně bojíme, ale my ho jednou napíšeme. V našich kabelkách jsou totiž také věci, které by měly být v koši, ale protože jsme koš nikde nenašly a na ulici odpadky vyhazovat nebudeme, taháme je v kabelkách. Stejně jako špinavé kalhotky, které jsme tam šouply po návštěvě milence, která se protáhla až do rána, a proto jsme šly uličkou hanby do práce. S odpadky a špinavým prádlem… Skvělý článek! (Boh)

  • Romana napsal:

   Děkuji, právě jste se přizvaly k mému TAGU. (Ve své kabelce nosím i kousek zákeřnosti, která se už nikomu nehodila). Jinak k založenému spodnímu prádlu mám, jak jinak, taky jeden příspěvek, samozřejmě Z MLÁDÍ, teď už jsem zodpovědná a nestává se mi to: jednou při prohlížení prstýnků ve zlatnictví jsem sáhla do kapsy lehce po dámsku si odsmrkla. Ani by mi na tom nepřišlo nic divného, kdyby tomu prodavačovi málem nevypadly oči z důlků na krajkovou podprsenku v mojí ruce. Jsem byla v téhle bundě asi 14 dní před tím plavat a domů se mi to už nechtělo kompletovat.

 3. Regına Nıne napsal:

  Taky jsem systematik a zbožňuju výjevy žen marně hledajících u kasy peněženku nebo sousedku zuřivě šmátrajíc v kabelce po klíčích – které vítězoslavně otevřu já. Připadá mi, že některé kabelky nemají dno nebo žijí ve svém vlastním vesmíru …

  • Romana napsal:

   To se pletete, já MÁM systém v bordelu. A myslím, že je to mnohem lepší řešení, protože narozdíl od vás se mi nikdy nemůže stát, že budu bordel v systému.

   • Regına Nıne napsal:

    Však si taky občas připadám jako postižená. Naštěstí mám na bordel bohaté lidské zdroje, takže by mě kabelka fungující na principu černých děr už asi nespasila.

 4. dzona napsal:

  S tím úvodem jsi mě teda vyděsila, já se v tomhle životě už nestihnu stát pravou blondýnkou, nestihnu se stát ani průměrnou blondýnkou.
  Nejsem ale ani chaotik. Kabelku pravidelně vyklepávám a nosím jen to nejnutnější. A miluju kabelky s přihrádkami jako katalogový systém. Miluju, když po hmatu najdu flešku, po hmatu najdu čip při průletu vrátnicí a miluju speciální kapsu na klíče.
  Takže já jsem systematik. Normálně. Dneska mám v kabelce mimo obvyklý systém nechutnost, v mikroténovém sáčku důkladně zabalený lístek z čistírny, včera vytažený v gumových rukavicích ze dna odpadkového koše doma. Mokrý, zmuchlaný, ale čitelný. Hrozně se mi ulevilo, ten kabát jsem kupovala v listopadu.

 5. tutto bene napsal:

  Haha, zrovna včerejší překvápko z mé kabelky bys asi nechtěla vidět. Samotná jsem byla slušně řečeno jako opařená z mého objevu. Vytáhla jsem z ní značně jetou mandarinku, kterou dcera dostala ve školce, já ji hodila do tašky, prokoulela se na úplné dno no a já na ni pak z vesela zpaomněla. Můj muž ve snaze jednou pro vždy zatočit s mým chaosem v kabelkách mi koupil takový fešný organizér, ale nepadlo to na úrodnou půdu. já jsem schopná si neorganizovaný bordel vytvořir i tam:)
  Tož tak tag bude asi hodně zajímavý.

 6. Sedmi napsal:

  Ehm… tím úvodem jsi mě trochu vyděsila…ale pak jsem uklidnila u zmínky o včelařském drátku 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..