TAG: What’s in my bag + gallery: Les Arts Decoratifs, Louvre, Paris

Nikdo mne nevyzval, tak jsem se pozvala sama. Mně tenhle tag hrozně baví a vždycky šmíruju, co mají v kabelkách bloggerky: líbí se mi ty geometricky  vyskládané kultivující předměty z letošního modelu kabelky Prada z kůže safiano, kde v sektoru A1 můžeme vidět diář Louis Vuitton monogram, v sektoru C1 kosmetickou taštičku Louis Vuitton damier azur, v sektoru G 16 takový ten i-telefon v obalu od Michaela Corse, co s ním holky posílají fotky kafíček a našpulených rybích tlamiček z kabinek v HáeMku na Instagram (vy víte, co to je, a USB se zeptá dcery).  Mezitím jsou úzkostlivě srovnané rtěnky Dior, pera Parker, Meteorites (ty jsou povinné, že?) a milé drobnůstky od milých přátel, suvenýr z Paříže, diář (diář!!), pouzdro na vizitky (helejte se, jaktože žádná z těch mladých, zodpovědných dam nenosí v kabelce prezervativy?) Miluju ty voajéristické fotky jakostního obsahu luxusních kabelek, které mi ale bohužel nakonec řeknou o bloggerkách: „jsem úplně stejná jiná, než ty ostatní.“

Tak to já fakt neukážu. Stejně byste u poloviny věcí nepoznali, k čemu slouží, k čemu patří, z čeho upadly; já taky ne, ale spousta věcí se někdy hodí, tak je tahám sebou. Třeba klubíčko včelařského drátku, sterilizační kapesníček na dudlíky, průvodce New Yorkem a pytlík semínek hrášku. To nikdy nevíte, kdy se vám bude najednou hodit. Nebo knoflík od podzimního kabátu: nosím ho celou zimu, protože vím, že na jaře jako když ho najdu (jestli ještě někdy bude jaro). Jestli jste zvědaví na voňavky: vždyť víte, co byste tam našli (jak odpovídá přítel Derad na otázku, co mám vzít na voňavkový sraz? „Nic, stačí, co máš normálně v kabelce“).

Našla jsem v archivu dvě situační fotky, které nejsou moc sofistikované, inteligentní, intelektuální, luxusní ani krásné, ale jsou o mně, tak jsem se rozhodla taky do TAGu zapojit.

kabelka romana granatova

Fáze 1 – pět sedmiček. Dokumentaci fáze 2 se mi nepodařilo zachovat.

První vznikla, když jsem v pátek večer nakupovala a volala mi kamarádka, že stojí v nějakém krámu a nemůže se rozhodnout o velikosti kabelky. Prý kolik se vejde do střední velikosti té kabelky s Eifellovkou? Provedla jsem na místě bleskový  pokus a podala jsem fotografické hlášení: sedm sedmiček. Jsem prostě spolehlivá kámoška na telefonu.

Druhou jsem udělala, když jsem čekala na manžela a přehrabovala jsem se v kabelce s myšlenkou na to, jak je možné, že ji mám tak těžkou, jestli by nešlo něco vyhodit (nešlo!). Já mám v každé kabelce záložní Pětku pro Strýčka Příhodu, víte? Našla jsem ji v boční kapsičce s dalšími nashromážděnými trofejemi  a když jsem vykramovala  její obsah, tak jsem mi došlo, že to je moje úplná vizitka: 2ks zkoušecí ponožka (to jako fakt nikdy nevíte, kdy se naskytne příležitost si zkusit nějaké boty); volná vstupenka do Louvru (ale ne do obrazárny, je do „Les Arts Decoratifs“ – hadry, šperky, kabelky, nábytek) a kabelkáč se železnou zásobou Pětky.  No, tak tady mne máte. (Prezervativy v kabelce nenosím.)

lancel romana grantova

Nepodceňujte to: potřebujete dvě ponožky, jednu lodičku zkouší jen nezodpovědné amatérky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Art decoratifs, Mode et Textile a popravdě jako první jsem šla na tého Vuittóna. Nenechte si to ujít, Mona Lisa je mrňavá a uvidíte ji na tisíci reprodukcích; na historické šperky Boucheron nebo originální šaty Elsy Schiparelli hned tak nenarazíte

A protože mne zajímá, co v kabelkách mých e-přítelkyň mluví o jejich charakteru, posílám tenhle voyeurský TAG dál na bloggerky, kterým bych fakt ráda nakoukla do kabelek:

Tutto Bene (na oplátku)
USB
Sedmikráska
Mimo.ň

Upozorňuju, že nemusíte fotit a nemusíte vyvalit střeva. Chci vidět, co ve vaší kabelce jste VY. Mám o vás tajné tipy, jsem zvědavá, jestli se mi trefíte. Vlastně to ani nemusí být kabelka, někdo potřebuje jiný prostor: kapsu, auto, dům…
No a samozřejmě každý další, kdo nám chce ukázat.
podpis_ROM

Chcete vidět, kam chodím?

This slideshow requires JavaScript.

You may also like...

10 komentářů

 1. Sedmi napsal:

  Ehm… tím úvodem jsi mě trochu vyděsila…ale pak jsem uklidnila u zmínky o včelařském drátku 😛

 2. tutto bene napsal:

  Haha, zrovna včerejší překvápko z mé kabelky bys asi nechtěla vidět. Samotná jsem byla slušně řečeno jako opařená z mého objevu. Vytáhla jsem z ní značně jetou mandarinku, kterou dcera dostala ve školce, já ji hodila do tašky, prokoulela se na úplné dno no a já na ni pak z vesela zpaomněla. Můj muž ve snaze jednou pro vždy zatočit s mým chaosem v kabelkách mi koupil takový fešný organizér, ale nepadlo to na úrodnou půdu. já jsem schopná si neorganizovaný bordel vytvořir i tam:)
  Tož tak tag bude asi hodně zajímavý.

 3. dzona napsal:

  S tím úvodem jsi mě teda vyděsila, já se v tomhle životě už nestihnu stát pravou blondýnkou, nestihnu se stát ani průměrnou blondýnkou.
  Nejsem ale ani chaotik. Kabelku pravidelně vyklepávám a nosím jen to nejnutnější. A miluju kabelky s přihrádkami jako katalogový systém. Miluju, když po hmatu najdu flešku, po hmatu najdu čip při průletu vrátnicí a miluju speciální kapsu na klíče.
  Takže já jsem systematik. Normálně. Dneska mám v kabelce mimo obvyklý systém nechutnost, v mikroténovém sáčku důkladně zabalený lístek z čistírny, včera vytažený v gumových rukavicích ze dna odpadkového koše doma. Mokrý, zmuchlaný, ale čitelný. Hrozně se mi ulevilo, ten kabát jsem kupovala v listopadu.

 4. Regına Nıne napsal:

  Taky jsem systematik a zbožňuju výjevy žen marně hledajících u kasy peněženku nebo sousedku zuřivě šmátrajíc v kabelce po klíčích – které vítězoslavně otevřu já. Připadá mi, že některé kabelky nemají dno nebo žijí ve svém vlastním vesmíru …

 5. Romana napsal:

  To se pletete, já MÁM systém v bordelu. A myslím, že je to mnohem lepší řešení, protože narozdíl od vás se mi nikdy nemůže stát, že budu bordel v systému.

 6. Regına Nıne napsal:

  Však si taky občas připadám jako postižená. Naštěstí mám na bordel bohaté lidské zdroje, takže by mě kabelka fungující na principu černých děr už asi nespasila.

 7. Bože, bože, my se o takovém článku s Fatalkou bavíme asi rok a stále se něčeho takového strašně bojíme, ale my ho jednou napíšeme. V našich kabelkách jsou totiž také věci, které by měly být v koši, ale protože jsme koš nikde nenašly a na ulici odpadky vyhazovat nebudeme, taháme je v kabelkách. Stejně jako špinavé kalhotky, které jsme tam šouply po návštěvě milence, která se protáhla až do rána, a proto jsme šly uličkou hanby do práce. S odpadky a špinavým prádlem… Skvělý článek! (Boh)

 8. Romana napsal:

  Děkuji, právě jste se přizvaly k mému TAGU. (Ve své kabelce nosím i kousek zákeřnosti, která se už nikomu nehodila). Jinak k založenému spodnímu prádlu mám, jak jinak, taky jeden příspěvek, samozřejmě Z MLÁDÍ, teď už jsem zodpovědná a nestává se mi to: jednou při prohlížení prstýnků ve zlatnictví jsem sáhla do kapsy lehce po dámsku si odsmrkla. Ani by mi na tom nepřišlo nic divného, kdyby tomu prodavačovi málem nevypadly oči z důlků na krajkovou podprsenku v mojí ruce. Jsem byla v téhle bundě asi 14 dní před tím plavat a domů se mi to už nechtělo kompletovat.

 9. Já si to vygooglila: Instagram je volně dostupná aplikace pro platformu iOS (Apple) a Android, která svým uživatelům umožňuje sdílení fotografií.
  PS: A už jsem kablkovala… 🙂
  http://ustarnouciblogeriny.wordpress.com/wp-admin/post.php?post=1678&action=edit

 10. Oprava: KABELKOVALA…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..