• BOUCHERON: Boucheron

Bylo to trochu mimo od šperkařů vstoupit do devadesátých let s vůní, která vůbec, ale vůbec, nezapadala do světa  šílícího po nedávno objeveném unisexu. Ke 130. výročí firmy uvedl na trh klasický parfém postavený na bílých květinách a citrusech. Aby nedošlo k omylu, nechali si ho vypracovat od profesionálů, laboratoří Yves Saint Laurent Beauté. A k omylu nedošlu, Boucheron od té doby udělal desítky flankerů a prodává pořád. Jakto? Protože B/B je variace na veleúspěšný Hermes 24, Faubourg. Pomerančový květ s mandarinkou.
boucheron_boucheron_romana_granatova
Ani se mi nechce moc recenzovat, protože kdybych našla starou recenzi na Hermes, tak ji sem dám a mám to z krku a nemusím to psát znova. Psala jsem něco o:

 • oranžová vůně, nic jiného, než oranžovost, jasná, zářivá, sytá oranžová
 • slaďoučký, lahodný pomerančový květ v nejlepší formě a mandarinkový džus ze zralých plodů
 • ostatní složky jen v takovém množství, aby podpořily sladkost a oranžovost dvou výše uvedených, vystrkují růžky, ale nekřičí
 • absolutně linární, což může být výhoda, protože když je kompozice hezká, ale rozvíjí se, tak si občas oživením pokazím dojem z určité fáze vůně; tady to výhoda je, protože:
 • slušná siláž, longevity
 •  přidávám oficiální složení – NAPROSTO-PŘESNĚ-TO-SEDÍ! Málokdy je to tak trefné, ale  v B/B najdete všechno, co deklarují, a to v těch krásných, jasných a lahodných formách, absolutně bez indolů:

Hlava: pomerančový květ, mandarinka
Srdce:  jasmín, ylang ylang, tuberóza
Základ: ambra, vanilka

A teď pozor: přidám lehký dotyk santálu a hrníček jantarové pryskyřice a je tady Hermes. Protože jeden z reklamních advertorialů úplně přesně vystihuje obě dvě vůně, tak se na něj podívejte a nic jste nemuseli číst:

Orange

Orange

nebo taky tak:

boucheron_boucheron_romana_granatova

Taky Orange

Zajímavé je, že tenhle parfém mám od roku 1995, jenže při stěhování před 5 lety se mi ztratil. Je v některé z krabic, které dodnes leží někde v zapadlém koutě půdy. Docela dost jsem ho nosila, ale neměla jsem k němu žádný vyhraněný vztah, měla jsem ho ráda asi tak stejně jako Charlie Gold, párkrát jsem ho hledala, ale nechyběl mi. Teď jsem přišla k miniatuře (vintage, z té úplně první edice) a teprve když jsem ho zkusila, začalo se mi po Boucheronu stýskat. 24, Faubourg je v mém TOP10, jenže ho lidi nesnášejí. Boucheron se mi nezdá tak urputný a myslím, že v kanclu by mohl být oblíbený. Vznešená, jiskřivá vůně, důstojný partner šperků Boucheron.

boucheron_boucheron_romana_granatova
Flakon se vám taky líbí? Znázorňuje oblíbený prstýnek Diablotine s tmavým ametystem ve výbrusu, kterým se Boucheron proslavil:

boucheron_boucheron (2)

Zdroj: Boucheron

Pánský Boucheron je alegorií na hodinky Reflets a B de Boucheron vychází z kolekce Exquises Confidences.

boucheron_boucheron (6)

Zdroj: Boucheron

You may also like...

3 Responses

 1. derad napsal:

  já mám Faubourg taky rád – díky tobě 🙂

 2. dzona napsal:

  Ale Boucheron je úporný, možná ještě víc než Faubourg. Nevím, kam takové vůně nosit. Do práce ne, tam jsou lidi, se kterýma chci vycházet. Na doma ne, tam mám psy, se kterýma chci vycházet. Dneska jsem si strašně moc chtěla vzít do práce French Cancan z odstřiku, co mám už pár měsíců, ale ještě ani jednou jsem ho nepoužila. Nevzala jsem si ho, nakonec jsem neměla odvahu.
  Nevím, kam takové vůně nosit. Největší pecka tohohle typu, co mám, je Infini od Caronu. Před tím ucukávají i perfumisti. Ten flakon asi budu mít nadosmrti.

  • Canan Pamuk napsal:

   Já toho mám…zdá se mi, že už mám jen samé takové. Úplně jsem ztratila schopnost ocenit jemnou krásu, jednu dobu jsem sbírala jen ty kašovité, čím hustší asfalt, tím lepší. Teď se zase vracím ke kosatcům a pižmům. Faubourg nosím na výlety, když jdeme do otevřených prostor – mám ráda, když ze sebe cítím parfém, takže třeba Colosseum, Vesuv, Strahov…tam fakt můžeš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..