• Kosmetické kraviny luxusní 2. : ESTÉE LAUDER Magic Smoky

Včera dostala na zadek nová řasenka od Chanelu, dnes zůstaneme u očí a na další  kosmetickou kravinu nominuju kouřové oči, nebo spíš kouřové tváře EL.

lauder

 • Stínová tužka ESTÉE LAUDER Magic Smoky

Jak jsem uviděla reklamu, tak jsem věděla, že ji musím mít! Suché stíny v tužce, geniální! Byla tak nová, že v Berlíně na celé Kurfürstendamm o ní ještě neslyšeli, a to je jinak jistota. Nakonec jsem ji sehnala v Palladiu v Praze. První problém nastal při výběru barvy: potřebuju matnou šedou. Ne slabě nanesenou černou, ne krásně ocelově šedou plnou třpyteček, které se s každým mrknutím volně šíří do prostoru (“ale to opadá a ustálí se” , říkala blonc v butiku, ještě jsem netušila, že to je doslova pravda). Není. Protože jsem ji ale hrozně chtěla, vybrala jsem si takovou asi černou (je kouřová, neí vyloženě kajalová) a když se mi podařilo vymanit a odrazit nabídku ořezávátka za tři kila a rtěnky, která ze mne udělala zombie (oranžová, co “sluší vám, tato barva totiž sluší každému” (sic), tak proč se mi manžel smál?) a hned v butiku jsem si oči nalíčila. Hned doma už jsem na očích neměla skoro nic.

Mimochodem: dokážete mi tohle vysvětlit? Všechny tři mám ve stejné kosmetické tašce, používám plynule. Ty dvě vlevo jsou dokonce stejná značka i linie. Tak co ty záhadné tvary?

Mimochodem: dokážete mi tohle vysvětlit? Všechny tři mám ve stejné kosmetické tašce, používám plynule. Ty dvě vlevo jsou dokonce stejná značka i linie. Tak co ty záhadné tvary?

Ta tužka totiž hrozně málo drží. Perfektně se používá. Je to absolutní jednička pro denní rychlé líčení, krásně se otírá i na mastné víčko, krásné krytí, přesný průměr, všecko. Trochu problém je dávkování, když přitlačíte, otře se větší množství a padá pod oči. Nejde utřít do čista na sucho, hezky se roztírá do kouřova, takže je třeba vzít krém nebo vodu a zničíte si mejkap. Je potřeba se to naučit a pak lehkou rukou v několika vrstvách vystínujete kouřové oči, jak potřebujete. U koutků to jde nanést až do černa, nahrádí ostré rámování tužkou, paráda. Kouřová, neohraničená linka na spodním víčku není problém. Co je problém, že za pět minut máte po designu. A za dvě hodiny už máte víčka jen šedivé (jooo, tuhle barvu jsem přece chtěla!), protože suchý stín prostě mizí, rozpíjí se, sublimuje…nevím, kam uniká, ale není tam! Takže jinak. Podívejme se pravdě do očí. Jmenuje se to “kouřové oči”, takže nemůžu očekávat přesný mejkap. Kouřovitost znamená rozmazanost a to tužka poskytuje. Obvykle vyžaduju od mejkapu “nevypadat jako zombie” a vůbec ne “vypadat jako Barbie”, to mi splňuje. Opadá a ustálí se. Díky snadnosti použití si mejkap kdykoliv přes den můžu zvýraznit. Tak jo. Beru. Spokojenost.

Háček nastal, když se mi tužka ztupila a potřebovala ostrouhat. A v tu chvíli jsem pochopila, proč mi blonc v butiku cpala to ořezávátko. Normálním ořezávátkem prostě zaostřit NELZE. Vnitřní vrsta suché hmoty je obalená fólií, kterou ořezávátko škube a zůstanou z ní trčet ostré okraje. Zároveň ořezávátko drolí tu suchou hmotu, takže výsledkem je namísto hladké špičky hrbatá hrouda, do které sem tam ze dřeva trčí celuloidový osten. Hrouda není homogenní, takže při malování se z ní odlamují hrbolky šminky a padají na obličej. Zakoupila jsem nové neznačkové, ale ostré ořezávátko za 120 korun, nefunguje taky. Tak co teď? Vyhodit tužku za 750 korun, nebo akceptovat, že se speciálním ořezávátkem její cena překročí tisícovku?

Shrnuji:

 • špatný výběr barev
 • nepřesné a rozmazané líčení, ale…
 • rychlé a pohodlné líčení
 • nedrží
 • nutnost dokoupit ořezávátko

Čtyři mínusy a jeden plus. Ořezávátko nechci, tužka zatím chrápe v kosmetické taštičce, ale vrátila jsem se ke stínům (mým oblíbeným EL, značkou to není) a uvidím. Ale zdá se mi to jako kravina.

EDIT: Tak jsem ji ztratila a mám klid. Howg.

 

Kraviny podzimu 2015:

 1. Řasenka CHANEL LE VOLUME ULTRA-NOIR
 2. Stínová tužka ESTÉE LAUDER Magic Smoky
 3. Pudr Dior Diorskin Nude Air Powder
 4. Sérum na růst řas GIVENCHY MISTER LASH BOOSTER

podpis_ROM

You may also like...

6 Responses

 1. Iwi napsal:

  Strouhání se nepovedlo, zkoušela jsem z domácích zásob, koupila jsem nové Douglas a Essence, výsledek nepoužitelný.
  Takový zvláštní postřeh – v Marionnaud už aspoň o existenci special-ořezávátka ví, v Douglas ani tuto info nedostali a tudíž neprodávají. V Marion.měli údajně pár kousků a nyní vyprodáno, naskladnění časem… 😀

  No, bohužel, u té šedé jsem ji brala přes e-hop, tester na prodejně nebyl, takže odhad jen swatche na netu a první dojmy. Buď ráda, že jsi nekoupila, jak se obrousí hrot, třpytky jsou opravdu velké a žlutě zlaté, což tu studenou vcelku srazí….

  Takže teď medituju, zda vrazit další prachy do toho ořezávátka od EL, nebo to odpískat….. No, uvidíme… každopádně tohle aspiruje i díky informačnímu vakuu na můj přešlap roku…. 🙂

 2. Iwi napsal:

  Jsem kapku ve skluzu s čtením 😀 ale díky aktuální nudě na školení o novinkách v mezinárodním obchodě si můžu dohnat blogové resty 😀 😀
  Souhrnně pochválím všechny články “kosmetických kravin” tady, moc povedené, ostatně jako tady vždy 😉 Byť čtu, moc nekomentuju, ale dneska si to neodpustím 🙂 A předem se omlouvám za delší koment.

  Já se do fáze strouhání dostala až teď. O kouzelném special struhátku se mi nezmínila ani jediná osoba, včetně prodavaček, takže si na to člověk tak nějak dojde “pokus-omyl”, že to strouhání nebude jen tak. Vzhledem k tomu, že mám dva odstíny, asi vyměknu a struhátko pořídím. Grrrr……. 🙁

  Taky musím říct, že v těch mých tužkách je rozdíl a dost citelný. Mám první hnědou č. 04 Slow burn. A jsem s ní moc spokojená, aplikace rychlá, chce to bází, ale pak vydrží celý den, stínování pohoda, opad pod oko žádný. A i bez báze to není špatné. Zkrátka láska.

  V nadšení (a v akci) jsem koupila v parfumérce tedy ještě původně vyprodanou a na netu zprofanovanou 03 Coolash – šedotaupe. Nadšení je ale podstatně menší, teď už skoro minimální.

  První tedy zlaté třpytky – velké, čím postupuju v “tuze” dál, tak jsou snad větší, dělají bordel všude, ve studené ta blyštivá teplá není úplně ono a jak to je stále výraznější…. no……, ale hlavně to škrábe! Ze začátku to ještě šlo, ale jak se trochu “ojezdil hrot”, tak jsem z toho fakt “ve smyku”…. Výdrž je zcela jinde, než u “hnědky”. Maže se, nevydrží zdaleka tolik. Chtěla jsem o nich napsat, ale jsem tak rozpolcená, že bych asi zase nakonec byla negativní….. ach jo…

  Celkově mám z tužek prostě smíšený pocit, používala jsem je obě opravdu dost a hnědou déle a miluju ji, ale šedá mě točí. Nevím, zda je to kus od kusu, či odstín od odstínu, ale za ty prachy nejsem ochotná tolerovat takové výkyvy….
  Navíc to strouhání, to mě tedy dorazilo….. Proč proboha tato info nikde není?? Ani v obchodě, ani v PR recenzích, když už teda. Nemám ráda takové neúplné info, fakt mi to vadí. Když sečtu plnou cenu (já tedy brala v akci) za dvě tužky a struhátko, přičemž funkční je jedna, tak mě málem klepne…..

  • No tak se oak poděl o zkušenost, jestli se ti to podařilo ostrouhat.
   Vím, kterou šedivku myslíš – mně se hrozně líbila ta studená ocelová barva, ale přes disko třpytky jsem se nepřenesla…a dávej pozor, nebo dostaneš poznámku! 😀

 3. Enka Quanium napsal:

  Já ty tužky v Douglasu osahávala a přišly mi na prd.. tak.. žádná škoda, žes ji ztratila 😀

 4. Dejnička napsal:

  Ty rtěnky- asi budeš roztrojená osobnost:-D A ke stínotužce- mně jsou tyhle produkty už od podstaty podezřelé, tak se mi to jenom potvrdilo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..