• Nejkrásněji voní maminka a parfém NIVEA

Moje tchýně má krásné, mladé ruce. Když jí je pochválíte, odpoví: “Nic než Nivea”. Tenhle článek je pro ty, kdo milují vůni klasického modrého krému v plechové krabičce anebo mají takovou tchyni, babičku, tetičku, maminku nebo kamarádku… jako já. Je jich mezi námi dost, jak potvrzuje úkaz, že toaletní voda Nivea EdT je vždycky od října vyprodaná ve všech německých supermarketech a drogerkách. Když se zeptáte prodavačky, odpoví: “Toaletka Nivea? Vždyť jsou Vánoce! (Vy jste spadla z Marsu?) Přijďte v lednu.”
recenze nivea-edt


ANO. Voní přesně jako klasická, obyčejná Nivea. Beiersdorf v roce 2011 oslavil 100 let krému v modré plechovce. K tomuhle výročí vydali limitovanou edici EdT (to není tahle) a ta měla tak fenomenální úspěch a její cena na e-bayi se vyšplhala na tak astronomické částky, že toaletku dali na vánoce 2015 do prodeje znovu. Ale… (viz konec článku)…

Recenze Nivea EdT

Nijak výjimečně nevoní. Obyčejné pudrové pižmo. Staré, syntetické bílé pižmo, jedno z prvních, které bylo vyrobeno. Voní jako čisté prádlo, tělový pudřík, krém na ruce, dětský zásyp, prášek na praní, antiperspirant a nějaká ta konvalinka. Vlastně proč vám to píšu, když všichni víte, jak voní Nivea. Na rozdíl od krému, kde je nosičem vůně tuk (jednak v krému, druhak váš vlastní tělesný), je tady ve spojení s lihem vůně poněkud ostřejší a květinovější. Syntetické pižmo je rozpustné v tuku, něco se vsákne do kůže, něco se otře do oblečení nebo smyje a zůstanou ty podpůrné složky.

Tip na nejlepší nákup parfému Nivea najdete v Supermarketu:

 

 • Podobné vůně Nivea EdT

Když neseženete toaletku Nivea a chcete tak vonět, vůbec se nevzrušujte – jak se říká, že “jde jim jen o značku”, tak to tady platí 111%. Takže pokud nechcete vlastnit vyloženě tu hezkou bílou krabičku, můžete ji nahradit třeba známým oblíbeným a levným JOVAN: White Musk, který ale není tak jemný, je mastnější a sladší. Pokud vám vadí ta sladkost pižma a chcete něco moderního, tak doporučím tuhle nichovkou MY INNER ISLAND: Muschio Marino e Sale kde je pižmo čisťonuce jemné. Anebo 1:1 ji nahradíte klasikou RANCÉ 1795: Eau de Musc Blanc (tuhle  recenzi si přečtěte, je tam přesný popis vůně Nivea), kde mi tedy uniká, proč je mezi mini rozdíl dva tisíce korun. Ale vy stejně budete chtít Niveu, protože tu chce každej a já se nedivím, protože NIVEA je KULT.

recenze nivea-edt

Elegance prášku na praní.

 • Jak vznikla vůně Nivea EdT?

Nivea byl první krém na světě, ve kterém se podařilo spojit mléčný tuk a vodu do emulze (vysvětluju tady v článku o tom, jak fungují pleťové oleje , proč se musejí používat s vodou) , což mělo zásadní vliv na vznik krémové kosmetiky. Jako chápete – nebýt Nivey, nebylo by La Prairie, La Mer ani Indulony…on by to teda asi vymyslele někdo jiný, ale prostě story je taková, že Nivea před 103 lety přišla jako prví s tím, jak stabilizovat přírodní tuky v kosmetice, čímž poskytla ženám možnost péče kdykoliv a kdekoliv a tak je nejslavnější. Později byly živočišné tuky nagrazeny rostlinnými a dnes Nivea obsahuje minerální vazelínu.
Ten rok početí souvisí úzce s výběrem vůně: přelom století, přechod mezi francouzským empírem a secesí, vědecko-technická revoluce. Přestože výroba kosmetiky v té době využívá mnoha nových vynálezů, móda zobrazuje rozvolněný životní styl, parfémový vkus je strnulý a má svoje etalony: byl nastolen Napoleonem a šlechtou, vůně jsou pořád luxusem a něčím noblesním, co není pro každého. Každý, kdo má na to, aby voněl, chce vonět jako Josefína a její dvorní dámy. Zdrojem vůně nejsou jen voňavky, ale taky parfémované prací prášky a kosmetika – a parfemace je to, co je prodražuje (však to známe dodnes u drogerkové kosmetiky).
A v té době se sešly dva vynálezy bouřlivě vzkvétající chemie: krém a průmyslová výroba umělého pižma. Umělé pižmo už se používalo úspěšně v kosmetice i parfémech asi 20 let,  navázalo na klasicitsní oblibu požma, za tu dobu zlidovělo, ale pořád platilo za něco klasicky noblesního. Ale zatím se neobjevilo v něčem, co by mohla použít každá, úplně každá, žena sama na sobě a každý den. Prášek na praní není nic osobního a parfémy jsou dodnes exkluzívní zboží. Díky nízké ceně Nivea mohla svým převratným výrobkem každé ženské poskytnout pocit, že je císařovna. Vůně Nivey rozhodně byla jedním z pilířů úspěchu kosmetické novinky a pomohla prolomit bariéry u budoucích závislých spotřebitelek. A proto půlka krémů od té doby voní…jako Nivea.

 • …ale kde koupit Nivea EdT?

Můžete si ji nyní koupit na ZDE na Parfumdreams:

REKLAMA

 

Ještě vám chci ukázat obal – moje fotografické umění roste s každým novým mobilem, takže teď se mi místo fotky podařilo natočit video a krabka už je v koši…tak jsem vám aspoň vybrala hezkou hudbu. Papírový obal je hezká kartonová krabička v modré Nivea barvě.

Uvnitř je bílá plechová krabička, jako od krému, ale veliká, to by byl krém tak půlkilovka. A teprve v ní je pěkný, bytelný, plastový flakon, který vypadá jako skleněný. Na vůni v téhle cenové kategorii je všechno naprosto dokonalé, promyšlené a krásné a německy festovní.

Máte už Niveu EdT? Nebo plánujete koupi? Pro sebe, pro tchýni? A voní vám vůbec pižmo v kosmetice, krémech, parfémech?

 

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

You may also like...

9 Responses

 1. 1) Vůni mám ráda…
  2) Ty jsi TAK šikovná s tím videem!
  3) Také mám krásné ruce… Nic než Indulona. Jsem drsňačka…

 2. enka quanium napsal:

  Výborně! Konečně zas něco, co nechci 🙂 vůně Nivey mi evokuje dětství, matka mi tím tlustě natírala xicht, abych neomrzla v drsném podhůří Jeseníků.. jak já to nenáviděla.. asi to proberu u terapeuta 🙂

 3. Zdenda napsal:

  Jo přesně, jako když usínáš v čerstvě vypraném povlečení

 4. Zdenda napsal:

  Krásněj článek. Mám tu vůni někde v hlavě jako téměř svatej grál. Vždycky, když ji začnu zapomínat, koupím malou krabičku a asi pět minut k ní blaženě čuchám. Za patnáct už si říkám no taková sláva to zase není a po delší době je mi to nepříjemný. Prostě bych tak nechtěl vonět několik hodin. To je problém u těch ,,čistých” nebo mýdlových vůní. Je to nádherný třeba po sprše, no ale co dál dál? Nikam to moc nejde…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..