• Lakuj 1x, užívej 7x – díl 3. Top coat

Asi už jste pochopili, že principem sedmidenní manikúry je vytvořit brnění. Není to tak zdlouhavé,jak to vypadá podle mého psaní a rozhodně v souhrnu trvá kratší dobu, než mi trvalo napsat tenhle článek.
Druhý nejdůležitější krok, pro trvanlivost a vzhled, je pokrývka. Když vyberete dobrý top, není ani třeba čekat na dokonalé zaschnutí barvy. Kvalitní top zasychá rychle, vytvoří krustu, která ochrání barvu. Já si top dávám, když už chci jít do postele a nejsem si jistá, že barva je už dost suchá, aby ustála lákání polštáře k tisknutí. Moje nej topy: Orly Glosser, Nubar UV Cure a China Glaze Wireless.

Dobré tp coaty. Vlevo kuriozitka - China Glaze Wireless Top, který zvýrazňuje holografický efekt hloušů (protože když si na holograf dáte normální top, tak holoefekt hodně ztratí; a když nepoužijete top, tak nejen, že lak není odolný, ale ty holografy jsou kvůli vasoké zrnitosti v podstatě matné, takže se moc nelesknou a nedělají efekt zdravých nehtů).

Dobré top coaty. Vlevo kuriozitka – China Glaze Wireless Top, který zvýrazňuje holografický efekt hloušů (protože když si na holograf dáte normální top, tak holoefekt hodně ztratí; a když nepoužijete top, tak nejen, že lak není odolný, ale ty holografy jsou kvůli vasoké zrnitosti v podstatě matné, takže se moc nelesknou a nedělají efekt zdravých nehtů).

Dávám dvě až čtyři (4) vrstvy. Zachrání i škrábance – když si rýpnu do barvy při schnutí, nechám to tak, jen uhladím bříškem prstu, když je to víc, tak po zaschnutí zarovnám leštičkou a top coat pak nerovnost zneviditelní. Zachrání dokonce i ten otisk polštáře.
Pokud dávám nějaký efektový top, které občas moc kvalitní nejsou (Golden Rose Scale effect, Essence třpytky, UV top z DMka za šedesát-špica věc, apod.), dávám ho mezi dvě vrstvy topu.
Nikdy nepoužívejte Seche Vite, je to krám, který vám zničí nehty a nevydrží na nehtech celý týden. Když použijete kvalitní laky, schnutí je rychlé i tak.

Zvlášnosti za pár kaček: vzadu vanilkový olejiček asi za stovku; má štěteček a okamžitě vylepšuje vzhled kůžičky. Vpravo je špičkový holograf, najdete ho v Globusu na věšáku mezi sponkami do vlasů a nálepkami na nehty; je české výroby, stojí asi 45,- korun, poměrně málo kryje, takže to chce hooodně vrstev, ale zase rychle schne; odměnou je dokonalý holografický efekt, kam se hrabe China Glaze (i když má hrubší zrnitost - nebo možná právě proto). Vlevo vepředu je UV top coat z DM, na věšáčku nad Sally Hansen; je lehce namodralý a při použití na laky studených barev jim dodává krásný námodralý nádech a lesk; na denním světle nehty úplně rozzáří (na diskotéce rozsvítí).

Zvlášnosti za pár kaček: vzadu vanilkový olejiček asi za stovku; má štěteček a okamžitě vylepšuje vzhled kůžičky. Vpravo je špičkový holograf, najdete ho v Globusu na věšáku mezi sponkami do vlasů a nálepkami na nehty; je české výroby, stojí asi 45,- korun, poměrně málo kryje, takže to chce hooodně vrstev, ale zase rychle schne; odměnou je dokonalý holografický efekt, kam se hrabe China Glaze (i když má hrubší zrnitost – nebo možná právě proto). Vlevo vepředu je UV top coat z DM, na věšáčku nad Sally Hansen; je lehce namodralý a při použití na laky studených barev jim dodává krásný námodralý nádech a lesk; na denním světle nehty úplně rozzáří (na diskotéce rozsvítí).

Jestli se vám nezdá dost rychlý postup, doporučený v minulém dílě, můžete to aplikovat zrychlenou verzi na nedělní večerní film. Slibte muži, že se s ním podíváte na nějakou americkou kravinu, třeba na Bonda, bude rád; na začátku nalakujte 2x base coat. Natáhnětě si budíka na půlku filmu, dejte 2x barvu a jakmile vás muž vzbudí na závěrečný únik ze zajetí, zatopujte.  Nejezte oříšky; pití vína se s tím dá zvládnout bez komplikací. Jednu vrstvu, pak vyčistit zuby, za tu dobu to dostatečně zatuhne tak, abyste mohly ulehnout. Kdyby se i přes to stala v noci drobná polštářová nehoda, dáte si ráno poslední top – já to zvládám mezi mostem Barikádníků a křižovatkou u Bulhara. A kdyby se vám to zdálo křivé nebo málo barevné, dejte klidně druhý den na top znova barvu a znova top.

Chtěla jsem vám ukázat svoji lakovou skříňku, ale nmeůžu najít fotku. Nevadí. Toto je JEDINÝ nákup laků a dekorací. Dlužno podotknout, že 80% z toho jsem nikdy nepoužila a pak už jsem se zklidnila.

Chtěla jsem vám ukázat svoji lakovou skříňku, ale nmeůžu najít fotku. Nevadí. Toto je JEDINÝ nákup laků a dekorací. Dlužno podotknout, že 80% z toho jsem nikdy nepoužila a pak už jsem se zklidnila.

Shrnuji:

 • 2 až 3 vrstvy base coatu
 • 2 až 3 vrstvy barvy
 • 2 až 3 vrstvy top coatu

Výsledkem jsou dokonale hladké, vysoce lesklé nehty, které ale vypadají zdravě a naprosto přirozeně díky tomu, že nejsou tlusté a hezky navazují na lůžka, na rozdíl od umělých nehtů. Takto vydrží 7 dní.
Když se mi v týdnu přihodí nějaký defekt, např. uloupnutá špička, domáznu ten kousek kapkou barvy, pokud je třeba zarovnám po zaschnutí leštičkou, a přetáhnu topem. Pokud je celý nehet hezky hladký a lesklý, malé nerovnosti si nikdo nevšimne.
Když se mi zdá, že odchází nehtů víc, přetáhnu kdykoliv v týdnu všechny jednou vrstvou barvy a jednou topu.
Největším problémem je zasychání. Pokud nepoužijete opravdu kvalitní laky, tak vám nehty nikdy nezaschnou a budete jen naštvaní za hodně práce s žádným efektem.
Bohužel se mi neosvědčila žádná přírodní kosmetika, vitáminy, vápník s křemíkem… Od přírody špatné nehty prostě nevyléčíte, aby rostly pevné a hladké, stejně jako vám nezhoustnou a nenarovnají se vlasy (ostatně –  je to stejný matroš a obvykle kdo má špatné vlasy, má i špatné nehty a naopak). Jediná cesta je trocha falše a mimikry. Z koně zebru nevypěstujete ani hormonama, ale do příštího odlakování může i kobylka nosit kvalitní námořnické tričko. Bohužel z vola bejčka udělat nejde ani připnutím penisu, ani pořízením prodlužovačky velikosti X5.

Proč ZROVNA JÁ musím mít menší?

Proč ZROVNA JÁ musím mít menší?

You may also like...

8 Responses

 1. dzona napsal:

  O nehty se nijak zvášť nezajímám, ale jelikož jsem tenhle týden připravovala nějaké tipy pro náš časopis, tak jsem si to nastudovala a lopatka na smetí je opravdu trend nebo minimálně jeden z trendů. Zapilovat se má rovně a okraje zaoblit. Palec spíš zaoblit. Zdroje doma v počítači nemám, ale mám aspoň odkaz, kde jsou pěkné detailní fotky. Sice tam jde hlavně o barvy a efekty, ale jsou tam vidět vedle eliptoidů i ty lopatky.
  http://oblekni.se/modni-trendy/trendy-pro-nase-nehty-na-rok-2013/
  Co mě zaujalo, jsou nehty sametové. Mám v práci tiskové podklady od Ciaté, nafotili to ve špinavě bílé, černé a nachové, připomínající plyšové sedačky v divadle. Ten samet se nanáší na lak jako poprašek. V obchodě jsem po tom nekoukala, na to jsem moc velký lempl, abych si s tím dávala práci, ale nebránila bych se, kdyby se někdo obětoval. Všechny tři odstíny vypadaly naprosto luxusně, všechny bych nosila

 2. Mirek Toms napsal:

  Na tomto blogu si připadám jako trubec v plném úlu včeliček a dovoluji si komentovat, samozřejmě slušně, tu fotku krásné ruky s nalakovanými nehty. Celkově to působí krásně, ALE… čistě můj osobní názor na tvar a délku nehtů nesouhlasí se současnou módou, rozdíl spočívá v tom, že nehet by měl být asi o 2 mm kratší a elipticky oblý, nikoliv jako zaoblená lopatka na smetí. Celý život studuji krásu ženských rukou a mám o tom ponětí, věřte mi, zde jedna ukázka z mého blogu:
  http://mirtoms1.blogspot.cz/2008/05/fauvko-krsn-ruce.html
  Patrně si pomyslíte, že mi šíblo, protože správnej chlap se zajímá u žen o prsa a o nohy a nikoliv o nějaké nehty…

  • Romana napsal:

   Mirku, to je hezké, každý z nás tady má nějakou neškodnou úchylku, no schválně hádejte, jakou mám já?
   Tvar nehtů tak nějak časem měním, jak se mi to líbí a povede. Problém u mne je, že mám extrémně křehké nehty, když si udělám eliptický tvar, tak se mi vzápětí ulomí špičky na všech třech, resp. šesti prstech, kterýma píšu na PC. Takže to rovná špička není ani tak nutnost, jako spíš pracovní deformace kancelářské pracovnice.
   Pěkný blog, musím se trochu uklidnit po plavání se smrádětem, dám si decku a něco si tam přečtu.

 3. tutto bene napsal:

  No tak to jsem potřebovala nastudovat. Takže ne jednu, ale hned několik vrstev top coatu. Ok.
  Koukám, že ses pěkně rozvášnila s těma nail dyzajn blbinama:)

 4. Sedmi napsal:

  Hezky… zvlast ten zaver 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..