• Meet FR.eD, vybere vám vůni na míru!

Fred je parfémový znalec a je vždy ochotný pomoci. Svěříte se Fredovi, jaký parfém rádi nosíte přes den nebo na večer, ve kterém ročním období a Fred vám doporučí vůni, která se vám bude líbit. Kde Freda potkáte? Tady na vás čeká váš přítel a rádce FRED!
Fredrgb

Fred, přesněji FR.eD, zkratka od Fragrance Education (nebo Fragrance Editor) je virtuální pomůcka pro vyhledávání vůní, kterou založila anglická Perfume Society. Jednou z jeho matek je Lorna McKay, spoluatorka knížky The Perfume Bible (recenzi tady najdete tento týden).

Mne pobavilo, že mi Fr.eD jako náhradu za večerní Skin on Skin / L´Artisan navrhnul Angela / Thierry Mugler. No, vždyť víte, do víru noci VŽDY raději s ďáblem po boku, než s Angelem na krku. A zkuste si zadat parametry La Violette / Annick Goutal +celý den+celý rok, výsledek vás asi hodně překvapí, chichi. Anebo si zkuste, co chcete, je to zábava, a když už si teda vyberete, tak můžete postoupit do dalšího levelu, tedy “Jak si koupit vůni.”

A přitom taková blbost, že?

podpis_ROM

Zdroj obrázku: http://perfumesociety.org

You may also like...

6 Responses

 1. veraki007 napsal:

  Já jsem tam zadala svojí momentálně nejoblíbenější vůni (Narciso Rodriguez for Her, EdT) a ať tám dávám jakoukoliv kombinaci (day, night, summer, winter) pořád mi to vyhazuje stejných 6 vůní. Dělá vám to taky?

 2. mirkau napsal:

  Mě Fred neporadil úplně špatně, místo Shalimaru mi na podzim a zimu doporučil Ysatis, Dark Saphire, French Cancan, Vicolo Fiori …

 3. Sedmi napsal:

  Mně l air du temps 🙂

 4. Molie napsal:

  Fred mi doporučil Eau de Cologne od Chanelu… No zkusit to můžu. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..