• Mezi zázrakem a kravinou: masky na ruce SEPHORA

Masky na ruce SEPHORA jsem objevila letos před výstavou v Paříži. Vezla jsem si jednu sebou a zachránila pověst české chemie před celým světem.

V rámci projektu “nikdy nemůžu opustit Sephoru bez nákupu” jsem si odnesla tři masky: na oči, na tvář, na ruce. Byly to novinky a tu na ruce jsem vzala jen proto, že byla ke dvěma produktům Sephora zdarma. A ta jediná byla trefa!

 • Zátěžový test na výstavě

Na čistě chlapské akci bylo žen jen pár a jejich role byly jednoznačné: pár z nich se válelo po kapotách rychlých aut, ty ošklivější rozdávaly letáčky a my ostatní jsme vařily kávu. Já jsem měla původně jiné plány, odborné; jenže ve stánku plném můžu to nakonec dopadlo tak, že ty hrnky nikdo jiný neumyl. Nevím, co se chlapům přepne v mozku, když mají mezi sebou jednu ženskou, ale je to vesmírná síla a kdyby tam místo mne byla Taťána Kuchařová, tak by ty hrnky myla taky. Protože zatímco chlapi jsou v pohodě a mají okolo sebe pořádek a lad, tak jí by taky vadilo, že na všech vodorovných plochách leží špinavé nádobí, olíznuté lžičky, papírky od sušenek a cukrů… A můžu to prohlásit za globální zkušenost, protože naše posádka obnášela: 6 Čechů, 2 Japonci, 1 Welšan, 1 Angličan s korsickým původem, 2 Němci, 1 Američan a občas se tam mihnul 1 kus Turka. Ověřeno – pro všechny z nich je špinavý talířek se zbytky sušenek a zmačkaným ubrouskem neviditelný objekt.
maska aloe sephora review
V zájmu zachování image čistotného a kultivovaného národa jsem se o muže a jejich odpadky (nejsem šovinista, ale já netrousím) postarala a protože jsme byli hodně úspěšní a zákazníci se nám na stánku střídali jeden za druhým, umyla jsem denně tak dvěstě šálků. Sice jsem poctivě mazala výborným malým Marsejcem, ale večer kůže rukou jako povrch Měsíce. První noc jsem navlíkla na zkoušku rukavice z tyrkysového balíčku a do rána se moje struhadla proměnila v ruce kněžny. Zázrak! Jen se musejí používat v rozporu s návodem. Viz dále.

 • Která je dobrá, která je kravina

Protože jsem neměla čas na rozmyšlenou a vyhodnocení, tak jsem se rovnou rozhodla že maska je skvělá. Koupila jsem si zbývající dvě barvy a k mému překvapení jsem zjistila, že nejsou stejné. Moje hodnocení:

 1. Tyrkysová ALOE VERA: absolutní TOP. To je výrobek, který dodá rukám vlhkost, ale i mastnou vláčnost. Pomůže rukám vysušeným vodou, ale působí regeneračně na ruce poškozené mechanicky ze zahrady. Proveden zátěžový test.
 2. Oranžová ARGAN: průměrná. Není špatná, průměrně hydratuje, průměrně vyživuje, ale proč ji kupovat, když je na světě tyrkysová jednička? Zapomeňte na ni.
 3. Limetková AVOCADO: pche! Ignorujte ji. Nedělá vůbec nic. Toto je můj vítěz Kosmetické kraviny kvartálu.
 • Jak na to – šetřete peníze

Rukavice jsou vyrobené z igelitu s na omak snesitelným drsným povrchem. Uvnitř je textilie napuštěná chladivým gelem. Je to vcelku příjemné a rodina se při pohledu na vás pobaví.
V návodu je, že rukavicovou masku máte použít po dobu 15 minut a pak vyhodit. Ne, tak to u mne fakt nebude fungovat. Já v rukavicích spím. Pokud si je nestáhnu v noci, sundávám je ráno, odkládám na noční stolek a natahuju si je několik dní  po sobě. Nijak nedegradují, že je to hygienické mnohem víc, než moje obyčejné rukavice nepochybuju, když je používám jen já; gelu uvniutř je dostatek a po pád dnech je vyhodím proto, že už je nepotřebuju, ruce jsou v super formě.
V žádném případě nezalepujte manžety, protože když se vám v noci bude chtít čurat, tak je neodlepíte. Nebo si vyrvete kus dlaně. Drží to samo.
Fakt nepříjemné je, že v noci je v nich horko. V zimě mi to nevadilo, teď se mi stane, že se v noci probudím vedrem a strhnu si je (nezalepovat!). Proto doporučuju vyyužít čas a začít s nasazením už večer u televize.
Vtipné je, že rukavice fungují i na displeji dotykového telefonu. Mám před očima takové ty obrázky erotických linek, kde na jednom konci je rozvášněný sameček a na druhém konci tetka s natáčkama pletoucí svetřík vnoučatům. V tomto případě kosmonaut posílá erotické SMSky…
Četla jsem recenze, které masky nehodnotily moc dobře. Podle mne: nemá cenu zkoušet jinou, než tyrkysovou. Patnáct minut je o ničem, efekt zahřátí v rukavicích nemůže vůbec začít. Není to pro každodenní použití – cenově to vyjde dobře, když potřebujete intenzívní regeneraci. Používat několik dní za sebou. A na mladých rukou bude výsledek minimální, pokud je nemáte poškozené. Je to prostě pro nás 35+.
Jé, a teď jsem objevila, že mají masky na nohy. Jdu do toho.
Používáte masky na ruce a na nohy? Jaké?
podpis_ROM

You may also like...

10 Responses

 1. Anonym napsal:

  Již v několika článcích jsem zaznamenala gramatickou chybu, což je škoda. Konkrétně se jedná o tvar slova SEBOU- vzít si něco S SEBOU x praštit SEBOU o zem. Když už veřejně píšu, tak bez chyb.

 2. mirkau napsal:

  Drsný! 😀

 3. Cara napsal:

  Jsou to vlastně peelingové ponožky, které obsahují zázvorový kořen, zázvorovou vodu a fermentovaný zázvorový ocet. Odstřihne se vršek ponožky, navlékne se na nohu a páskem, který je součástí té fusle, se upevní. Nechá se působit cca hodinu, hodinu a půl. Já si je dávám na noc. Ničemu to nevadí, nohy mám pořád, ještě mně neupadly 🙂
  Po aplikaci se do týdne nohy celé oloupou, včetně zatvrdlé kůže na patách a člověk má pak nohy jako mimino.

 4. Cara napsal:

  Používám masky na oboje, na ruce parafínovou masku nebo sibiřskou vitamínovou masku a na nohy MISSHA Ginger & Vinegar, u té mně trochu vadí ( no vadí, je to trochu nevzhledné), že se postupně olupují kousky kůže. V létě to není zrovna paráda, od podzimu do jara to nevadí, nohy schovám do bot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..