• Minirecenze Wrappings / CLINIQUE: zmrzlé jégrovky

Je čas Wrappings! Zdá se, že na náš blog Wrappings (“Obaly”??? Kdo tohle vymyslel?) nepatří, ale já bych ji už klidně do niche zařadila. Kdo z vás ji zná? Poctivá, nedá se koupit jen tak, a stylem dnes už zcela ojedinělá: tak přímočaré aldehydy si netroufne na trh uvést nikdo z komerční sféry. A pro niche jsou aldehydy (ty klasické – mýdlové) zatím neobjevená planeta. Clinique ji každoročně od roku1990 uvádí v dárkovém balení s mlíčkem před Vánoci. Celý rok ji v obchodech nepotkáte, ale jak se na pultech objeví adventní kalendáře, buďte si jisti, že sales assistants v luxusní obchoďácích v Británii, USA a buticích Clinique po celém světě právě do výlohy umístily Vánoční Obaly. A hned jak zmizí Ježíšek, zmizí i Wrappings. (A já vím, kde končí, což nám v Česku dává skvělou příležitost je zkusit a pořídit za pár korun).


Jedinečná a přitom úplně obyčejná. Když jsem si k Wrappings poprvé čichla, zdála se mi šokující. Staré. Strašlivě silné a chemicky čpavé. Jako Chanel No.5 očesaný o všechny krásné složky na samou dřeň. A zalezl mi do nosu zvláštní železitý pach, tón rzi. Nebo krve. Krve!
Pořídila jsem si zbytek ve flakonu a nikdy jsem si ji nedala na sebe. Ale čichala jsem k ní občas. Dlouho jsem přemýšlela, proč se mi zdá tak povědomá a známá a měla jsem v podezření Pětku. Ale ne. Samotné aldehydy to nezpůsobily.
22860765_1935389980060617_915974618517340160_n[1]
Pak jsem začala chodit na obědy do DBK na Budějárně v Praze a tam chodil někdo pořád navoněný Wrapingsama. Potkávala jsem tam Radovana, furt jsem ho nutila hledat se mnou, ale nositelku jsme nenašli. A pak jednou manžel přivezl odněkud balík nových pracích kapslí a bylo to tam! Vůně Wrappings! Druhý den jsem si už šla v DBKčku najisto čuchnout si ke kbelíku uklízečky, která tam pořád smejčí mezi nohama jedlíků. Ano. Wrapping je MARSEILLESKÉ MÝDLO. Nepíšu “voní jako”. Píšu JE. Křišťálové pižmo a aldehydy. Proto se s ním cítím tak familiérně.

No a každé slušné mýdlo je něčím hezky navoněné. Tady je ten krvavě kovový tón, zelený větvičník (hezký, klasický, z voňavek z 80. let) a zmrzlé okno. Nevím, jak ho tam dostali, ale je tam. Složení sice zmiňuje několik zelených složek a připouštím, že tam jsou a jsou silné. Ale jsou významné asi tak jako tlustá tráva pod sněhem… Možná teď už chápu, proč jde o vůni pro vánoční čas. Ani ne tak vánoční, jako zimní.
No a když jsem si to tak hezky rozpitvala na jednotlivé složky, tak vám teď můžu říct, jak to voní celkové: jako vyprané a vyvařené bavlněné pánské jégrovky zmrzlé na šňůře zahradě, když sousedi už zahájili topnou sezónu uhlím. Proč ne dámské kalhotky? Protože prostě Wrapping nejsou něžná vůně, je to silák s dvojitým poklopcem, který vás neopustí po celý den a kohokoliv, kdo se k vám přiblíží, majzne po čenichu. Ale obvykle bez následků. Líbí se to. Voní to jako u nich doma, když maminka na Vánoce uklízela a myla otevřená okna. Cítivější povahy se zeptají, jako minule kolegyně “Ty si sama myješ okno v kanceláři?” Všichni byste si to měli koupit a čuchat si k tomu, když vám bude smutno po dětství. Já už mám taky celý flakon.
K názvu Obaly: nevím proč. Ale kdysi jsem kdesi slyšela JPP, že to má znamenat, že vás vůně “obalí”. A-ha.
A konec napínáku: kde to koupíte? Ve Štěrboholích v otletu Eurocosmetics company ji koupíte skoro celoročně v dárkové sadě s mlíčkem (obvykle mají v nabídce vždy jednu sadu a když se doporodá, nasadí jinou – všechny jsou limitky). Skoro celoročně znamená, že ve chvíli, kdy je dostupná na trhu, je tady vyprodaná – tedy mimo Vánoce. Cena bývá bez akce okolo 800,- za sadu s 25 ml čistého parfému a často se dá narazit na slevu.

 

You may also like...

1 Response

  1. otakara napsal:

    parádny opis, ak by ktosi povedal, že nie, zbijem ho

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..