• MIRKA: Avec le Coeur de Grasse (chcíplá kočka)

Jedu vlakem. Nemyslete si, že Mirčin parfém je věrným zachycením vůně českých vlaků. To vůbec ne! Ale dnes jedu do práce vlakem, což bylo náhlé rozhodnuté (které obvykle následují náhlou zprávu o potenciálu popracovního piva). No a protože mám neobvyklý časový prostoj, napadlo mne něco si recenznout přímo do mobilu. A protože jsem si ráno v rychlosti vyměnila i kabelku, tak nejsem připravená, a mimo věcí, které jste už četli, jsem našla jediný zajímavý vzorek: Mirčin vlastnoručně umíchaný parfém „Avec le Coeur de Grasse“.Mám se do toho pustit? Přece jen s ní plánuju ještě nějakou dobu kamarádit…Mirko, sorry! Pamatuju si jedinou složku, o které Mirka mluvila – civet. Najdu ho tam?
mirka perfumeš
 
Začátek je hrozně pačuličatý! “Hrozně” u mne znamená tak nějak normálně, jsem na pačuli vysazená, takže ho tam bude tak nějak normálně: suché, nedrhnoucí, nehnijící pačuli. Pozdější nahlédnutí do složení podle Mirky: nou, nou, je tam tabák. Tak ano, s tím můžu souhlasit.
Úvod je poměrně krátký a hned pak následuje růže, pro mne nejhežčí fáze, přestože růže je mi jinak nudná; Mirka tam vrazila medovou, celkem lehkou růži, hodně mi připomíná Soir de Lune / Sisley, ale bez té urputné vlezlosti (teď je Soir zrovna na Black listu – viz recenze z odkazu).

Čekám tu smrdutou kočku (a věřte, že vím, co to je!). Zatím neleze. Jen z medu je vanilková tinktura a růže vplývá do větvičníku, ale jakého! Osmdesátkový, věrný a přesvědčivý, jako cokoliv ze staré kolekce Estée Lauder – nejvíc mi jde k Estée (Super) nebo Knowing. Ta myšlenka mne pobavila, že si Mirka mezi těma znuděnýma německýma turistkama jen tak od plotny odskočila udělat etalon osmdesátek. Každopádně: chcíplá kočka nikde. Mirka říkala, že vůně bude zrát, ale že by se civet změnil v něco krotkého? Nicméně teď je to klasická, vysoce nositelná chypre s růží.
Má zajímavou siláž, u ruky je to růže s větvičníkem, ale v závoji je jasně cítit orientální koření a kůže. Ha! Kůže! Že by konečně nadešlo patnáct minut slávy chcíplé kočky? Ne. Nadešlo překvapení: vůně najednou hodně zeslábla. Jakto? Kvalita složek? Jasně, že turistům nedávají na hraní pravý grasský jasmín (ten není ani v Chanelu No.5, kromě koncentrace čistý parfém). Ale myslela jsem si, že kvalita s výdrží a intenzitou přímo nesouvisí. Možná nízká koncetrace ingrediencí?

Praha – Holešovice. Kočka nedorazila, Mirčino Srdce už je taky na odchodu. Konec mejdanu. Mirka si umíchala vyrovnaný parfém, který respektuje pravidla – taky ho měla promyšlený už předem a je to poznat. V Grasse jde především o tu zábavu při tvorbě. Mirka si ale odvezla dost dobrý suvenýr a věřím, že z něj má radost. A já jsem poznala Mirku z úplně nové stránky, čekala jsem nějaký zlatohnědý alkohol a dřevo…
podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

  1. derad napsal:

    Mně se Mirčin parfém taky moc líbil, velké retro z 80tek, to je přesné.

  2. Helena napsal:

    Čekám, až to Mirka rozjede ve velkém. 😀

  3. mirkau napsal:

    Když oni tam ten alkohol neměli 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..