PARFUM d´EMPIRE: Azemour les Oranges + galerie: pevnost Kalemegdan, Bělehrad, Srbsko

Vytáhla jsem z archivu druhou recenzi na “svěženku”, ale teď nevím, jestli to bylo šťatsné rozhodnutí. Doufám, že vás tímto od značky neodradím, protože orientálky umí náramně. Říct, že “citrusy neumí” si netroufnu, alerozhodně názor můj a Marc-Antoine Corticchiata na citron a pomeranč se rozcházejí. Nicméně vydržte, zítra už to bude lepší!

  • Azemour les Oranges (prosinec 2011)

Asi jsem čekala nějaké překvapení. Je to prostě pomerančová vůně. Hned po nástřiku mně napadla Cartier Essence d´Orange – tu jsem si pořídila v létě a zdá se mi hrozně nudná, tak jsem ji skoro nenosila. Dnes jsem tedy udělala kontrolní test, na jedné ruce Cartier, na druhé PdE – a je to tak: Azemour je to samé, jenom je tam navíc koriandr a slupky, z čehož vyplývá, že je asi tak o 6% zajímavější. Ten koriandr jí dodává pikantní hořkosladkost, když pomine po hodině poměrančová nakyslost, dostane se taky asi na hodinu ke slovu a pak bych byla ochotná připustit plus dalších 6% zajímavosti. Zároveň se tam projevuje suché, prachové pižmo, takové to z řady exkluzívních kolínských Hermes.

To je všechno, žádný další dojem z té vůně nemám. Pěkně propracovaná, pěkné ingredience, výdrž několik hodin, intenzita taky fajn (Cartier je oproti ní vodička)…ale totální nuda. Jestli chcete vonět jako pomeranč, bitte. Porovnám-li cenu Cartiera, který se na konci léta dal koupit za 900,- (125ml EdT) a Pd´E 50ml za 65€, je celkem jasné, co mi jako letní polívačka splní lepší službu.
podpis_ROM

Galerie: ta vlastně dnes vůbec nesouvisí s vůní. Žádné pomeranče, žádné bylinky. Vlastně je tahle pevnost na soutoku Sávy a Dunaje dost ponuré místo, obzvlášť v deštivém počasí v době naší návštěvy. Galerie souvisí s tím, že plánuji cesty; zítřejší služebku a podzimní dovolenou.  A tak jsem v albu narazila na tohle zvláštní místo…kdybyste jeli kolem, nezapomeňte se zastavit.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..