• Nejkrásnější pudrová vůně není Flower by Kenzo L`Elixir

Vedli jsme ve Florencii se spoluautory nad špagetami alla pescatora odbornou disputaci na téma “ta má krásná pudrová”.

kenzo flower l elixir frangipani.cz (4)

Každý z nás měl svůj tip na oblíbenou pudrovku, které se od sebe ovšem zásadně liší, protože každý z nás má jinou představu o tom, co to je vlastně PUDR. Pro mne to musí být rtěnkový akord (fialka+kosatec+růže) a k tomu pořádná nálož něčeho prachového: bílého suchého pižma, nějaké suché dřevo nebo třeba rýžový pudr. A přes všechno, co jsem kdy zkusila, je mojí best-of-powder stará dobrá Kenzo Flower. Ta první, originální, z roku 2000. “Tak to neznáme!” Cože? Asi jsem moc stará a oni mladí!

A protože hned vedle byla Sephora, tak jsme nechali škeble škeblema a vystřelili zkoušet. Mirka byla překvapená, Derad ne, a já jsem byla překvapená taky, že jsem objevila novinku v téhle řadě. Těch pandánů už je hromada, žádný z nich mne nezaujal tak jako jednička, ale tahle byla jiná: temně rudý flakon se zlatým mákem a dovětkem “L´Elixir”.

kenzo flower l elixir frangipani.cz (2)V typickém štíhlém flakonu, otcem je Alberto Morillas, tak jako všech ostatních. Myslíte, že je to pudrový elixír?

 • Flower by Kenzo Original 2000

Suchý fialkový list, fialkový kvítek a něžná májová růžička vrchovatě zasypaná suchým bílým pižmem. Ze začátku hodně růžová, postupně se rozkládá do růžového pudru. Fialka není moc sladká, podporuje dojem pudrovitosti. Někdo v ní cítí vanilku; já ji tam skoro nemám, jestli tam vůbec je, tak se dokonale vpila do růže. Siláž je jemná, zaoblená, ale přitom výrazná a silná. Dokonale vyvážená mezi sladkostí a suchostí, ženská a intimní, napudrované tělo vykoupané ženy. Etalon feminity.

 • Flower by Kenzo L`Elixir 2015

Od začátku jsem hledala pudr a našla jsem jen lepkavý karamelový fondán s růží a sušenou třešní v cukru.
“Znáš to?”
“Nooo…..no. Jo.”
“A co to je?”
“Nevím, ale je to tak nudné a vtíravé, jako všechno, co se teď dělá.”
“La Vie est Belle!”
“No, to by mohlo být. Nebo cokoliv jiného.”
Tak podle téhle asociace tam asi nějaký pudr na začátku je. Ne úplně veřený. Není špatná, určitě je umírněnější a vkusnější, než La Vie est Belle / Lancome. Ale původní Flower v ní hledejte až tak po hodině, až pomine třeskutá oriantální gurmánskost. Pak se napudrovaná tvář vůně ukáže. Ale za tou vší sladkostí se podobá spíš blogující prostitutce, které jde jen o získání pozornosti a to navíc jen tím, že prezentuje všechno, co čtenářky chtějí a očekávají. Prostá, vulgární a nudná, bez nápadu, i když má třeba původně hezké tělo.

Cena? (škrábu se na hlavě)

Cena? (škrábu se na hlavě)

Tak kterou?

Nové Kenzo nedoporučím – jedině pokud máte rádi La Vie est Belle a už vás nudí. V takovém případě rozhodně zkuste. Rozhodně ale MUSÍTE zkusit původní Kenzo, to vysoké, s otevřeným květem, bez přívlastku. Obvykle stojí úplně vlevo v řadě vlčích máků. V době, kdy přišlo, působilo převratně: po chyprovkách 80´, ovocně-vanilkových 90´ a CK One nastartované vlně třeskutých unisex svěženek tady bylo najednou něžné, ženské zjevení, které vonělo úplně jinak. Jedinečné, nápadné a snadno zapamatovatelné, ideální pro to, aby stalo signature vůní dámy. V exkluzívním nadčasovém flakonu. Dlouho se udržela na špičce obliby, ale pak ji převálcovala ohromná produkce a nové módní vlny. Přestože se pořád drží na pultech včetně většiny odnoží, už se za ty roky zapomnělo, že je vlastně krásně pudrová. A protože pudrovky pomaličku zase obsazují pulty parfumerek, předběhněte dobu a zkuste ji. Tím spíš, že se dá koupit v e-shopech za pár korun. Příští rok budete za voňavou superstar.

podpis_ROM

You may also like...

6 Responses

 1. eM napsal:

  Jediný kdo doma pak nežere sem já :-)))). A doma jsem objevila vzorek Flower in the Air, hm tos asi neměla na mysli :-))))

  • To jsem teda neměla, viz komentář Veroniky výše. Mazej do parfumerky! A nenech se oblafnout od prodavačky, musí to být ta vysoká s otevřeným květem, co je starší než ta prodavačka.

 2. eM napsal:

  Hm, tak tuhle kytku bych ráda zkusila – tu původní :-). Jsi mě naladila, uvidím, jestli krásná slova, která mě naladila uslyší i můj nos :-))))

 3. Zhruba podobnou reakci jsem měla na veškeré odnože – původní Flower jsem milovala a když byla nějaká “nová”, dychtivě jsem čichala s tím, že bude zase skvělá. Nikdy nebyla. Často byla naopak úplně ale úplně jiná. Tahle je další Lancom? A není těch vůní, které se tváří jako La Vie est Belle už trochu moc?? Naposledy mě takhle překvapil Balmain Extatic… Veronika

  • Je, je jich strašně moc a už aby se trh odlehčil. Po dlouhé éře Angelů, Lolit, VieBelle a dalších připečených karamelů bych uvítala něco lehčího, pudového, trávovitého…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..