PARFUMS d’ORSAY: Arome3

červen 2011
Já vůbec nevím, co k téhle vůni z řady Les Intemporelles napsat. Je moc hezká…………….hezká. Prostě mne moc nezaujala.Hodně mi připomíná Infusion de Fleur d´Oranger od Prady. Arome3 je lepší, bohatší; na rozdíl od Prady se rozvíjí a má plnost a zaoblenost, kterou Prada nedisponuje. Je kvalitnější – a stojí třikrát tolik. Je třikrát lepší? Tak to nevím.
Jaká tedy je? Vůně pomerančového květu a irisu. Taková ta toaletní, toa-letní. Ve složení má napsanou čtveřici citrusových složek, bergamot, pomeranč, petit-grain a neroli, a taky že tam jsou! Ze začátku je cítit i kuchyňské bylinky, levanduli a šalvěj, pak se rozvoní do pudrového květu pomeranče se silným pozadím kosatce a už tak zůstane.
d orsay tilleul romana granatova
Celkově je to vůně pudrová, ledová, ze začátku lehce citrusově nakyslá, po 20 minutách zůstane suchá čistá vůně pudru (přísahala bych na fialky, ale prý tam nejsou). Zaznamenáte i suché pižmo a dřevo v takovém zvláštním zapojení, jako suchý a naolejovaný polotovar na výrobu houslí nebo ušlechtilého nábytku. Typický společník na léto, v horkém počasí je osvěžující; jenomže za dvě hodiny po ní zůstal na kůži jen těžko dohledatelný vánek.
Opakuji: je krásná, elegantní, ale trochu nudná; levnější Prada udělá skoro stejnou službu. (Prý je to vůně pro muže – cože? To ne!)
podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..