• Složte si vlastní paletku stínů. Nebo se na to radši vycvaknětě.

Měla jsem hroudu zlata valkou jako koňská hlava. Tu jsem vyměnila za bělouše, koně jsem vyměnila za volečka…a nakonec mi zůstaly dva testery minerálních stínů Artdeco. A ty mne přivedly na skvělou myšlenku. Na dvě skvělé myšlenky!

 • Proč pořád používám černé a šedé neutrální barvy, když mi tyhle studené hnědé skvěle sedí?
 • Složím si vlastní paletku jako mají ostatní blogerky!

Zaujal mne geniální nápad všechny práškové kapsle vyloupat z jejich obalů a snést do jedné krabičky a tím ušetřit místo v kabelce. Při nejbližším výjezdu do Německa jsem zakoupila luxusní lesklou magnetickou krabičku Artdeco Magnum box. Ona totiž u nás stojí přes 500K, zatímco v NDR v Douglasu ji pořídíte za 14 euro. Není to moc, ale potěší to, i když zrovna jsem ji viděla v nějakém e-shopu za 460,-

 • Čím to naplním?

Tento velký Magnum box je pro 12 stínů, ale já jsem s ním měla jiné úmysly. Dočetla jsem se, že slouží pro přimagnetování očních stínů, tvářenky a kamufláže. No tak takhle blbě na tom ještě snad nejsem, kamufláž teda zatím nesháním. Ale vyloupla jsem si tvářenku z obalu (nesnáším ty hřmotné krabičky Dior, tak efektní a tak zbytečné) a spolu s testery vložila do Magnumu. Ale ouha! Ono to nemagnetuje. Tak u tvářenky mne to i napadlo, je v hliníku, naštěstí zespodu zůstala kapka lepidla, takže drží. Stíny Artdeco obvykle magnetují, ale testry ne, a to ani poté, co jsem je za hodinu za pomocí zlomené jehly, zubů a nehtů vyloupla z plastových podložek.
artdeco magnum palette
Nevadí, to vyřeším, zatím jsem je tedy volně  vložila. Tři opuštěné kapsličky se v Magnumu třásly strachem, jako tři štěňátka v holobytě, a pohled na na ně mne naplnil smutkem: co dál? VŽDYŤ JÁ NIC JINÉHO NEPOTŘEBUJU! Pudr tam nedám. Bázi tam nedám. A nic jiného, než dva stíny na oči i obočí nepoužívám. Ušetřila jsem dvě malé krabičky (stíny, pudr) a místo toho jsem získala jednu velkou. Přece jsem si to nekupovala úplně zbytečně? Musím si vymyslet problém!

 • Problém s kvalitou Artdeco

Ty minerální stíny jsou skvělé, intenzívní barvy, dobře se nanáší, jenže – nedrží. Nevím zatím, jestli je to problém Artdeca obecně, anebo nedrží jen tyhle minerálky, ale rozhodla jsem se vyměnit je za něco lepšího. Držícího (nechápu, proč jsem se nepoučila ze svých zkušeností s “lepšími” značkami…). Obešla jsem všechny ty drahé nástěnky v Paříži, Miláně, Berlíně, Liége, Praze a kdovíkdeještě a prostě jsem nenašla. Ty dva odstíny byly tak unikátní, že jsem narazila jen na jeden podobný v Givenchy (ale samá třpytka) a druhý u Lancome (ale matný).
Nakonec se mi zadařilo v české Sephoře – našla jsem je oba! V paletce Narsissist. Prodavačka zcela ignorovala můj požadavek na jednotlivé stíny, které bych si ráda vložila do své nové malé hračky a paletku Narsissist mi tak dlouho vnucovala, že jsem šla otrávená pryč. Líbila se mi, byly tam i další odstíny, které bych nosila, třeba ladící rozjasňovač; ale to by znamenalo, že by mi přibyla do kabelky další velká krabička. Ne, jsem velká holka, ovládnu chtíč a držím se Magnuma! Však já na ty barvy jednou kápnu.

 • Magnetický problém

Mezitím jsem řešila problém s přílepkou. Testerovým kapsličkám chybí magnetka, čili v krabičce nedrží na místě. Pokaždé se mi trochu po krabičce rozprášily. Sebrala jsem Žabovi z ledničky magnetku Krtečka, ostříhla na potřebný rozměr, jenže jsem nevymyslela, čím to nalepit. Takže jsem to furt nosila jen tak a když jsem je nakonec Magnuma pronesla celodenní výstavou, tak se stalo, co vidíte na obrázku. Tím se vyřešil problém s lepšími stíny, protože jsem začala shánět ty samé nedržící limitované minerálky Artdeco, které mi barevně tak seděly…
 
artdeco magnum palette

 • Problém se štětcem

Původním záměrem bylo zbavit se kosmetické tašky. Tak Magnum volně ložený v kabelce dobrý (super to velké zrcátko!). K tomu potřebuju: sérum, pudr v masívní krabičce, řasenku, cestovní skládací štětec na pudr, štěteček na stíny. Rtěnku stejně nosím stranou, aby byla po ruce. Takže jsem zase všechno naskládala zpátky do kosmetické kabelky. Zpátky na stromy?

 • Nemám problém.

Naštvaně jsem vyklepala nesehnatelné minerálky, umyla jsem tvářenku i Magnuma a nakráčela do Marionnaudu: prodavačka mi našla obyčejné kapsle Artdeco v podobných barvách. Jedna stojí 149 korun! Nejsou tak hezké a intenzívní jako minerálky, drží stejně blbě, ale chci mít chvíli klid! Protože jsem měla tendenci Magnuma naplnit, koupila jsem si ještě “speciální” stín na obočí (a není špatný, je světlý, nedá se to s ním přehnat) a dva úplně obyčejné speciální do magnetické krabičky” štětečky – zubaté, chlupaté, blbé a nemagnetují (sem si myslela, že budou). Přilepeno, zaklapnuto a prosím dejte mi se stíny v tomto kvartále už pokoj!
artdeco magnum palette

 • Nedělejte si problémy

Jestli Magnuma doporučuju? Ani nevím. Krabička je krásná, luxusně vypadající, pevná a bezpečná, to velké zrcátko je skvělé. Menší bych nechtěla, protože když už, tak ať mám komfort prostoru pro víc věcí a opakuji – zrcátko! Na druhou stranu sehnat něco pořádného dovnitř, pokud jste jako já a používáte (a jste ochotné tahat v kabelce) jen to, co opravdu nosíte, skončíte u třech-čtyřech položek. A to všechno se prodává ve vlastních krabičkách, které je nutné zničit a polepit Krtečkama.
Kosmetické tašky se nezbavíte. Ale třeba jen do večerní kabelky hodit rtěnku a luxusního Magnuma – to je fajn. Jste-li hravé, kupte si ho. Jestli chcete mít svatý klid, tak na ni ani nepomýšlejte.
podpis_ROM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You may also like...

5 Responses

 1. kate napsal:

  Magneticka krabicka me taky lakala. Zacala jsem radeji kupovanim stinu a byl to chytry krok. Jsou tak zoufale a nedrzi ze jsem je s ulevou vyhodila.

 2. Sedmi napsal:

  Klid prosím, tohle by nebylo nic pro mě…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..