• UNBOXING: Sens Unique Box na vlastní KŮŽI (březen 2017)

Na březnový boxík jsem se mocinky těšila, protože sliboval pět hustých kůží a jedno extra překvápko. A protože jsem slíbila, že to stihnu ještě před Esxencí, kam mizíme už tuto středu večer, tak jsem recenzi musela trochu urychlit a zkrátit, dokonce jsem při tom asi rozbila nějaké molekuly. K mé lítosti, protože vůni kabelek miluju a ráda bych se v tom pohrabala mnohem dýl. Konec řečiček, jdeme na to.
Cuirs / Carner Barcelona Zakouřený sladký santál, sladký a trochu syntetický. Zřetelně cítím karamelové mléko, typické pro vzácný mysorský santál; za to má body plus. Mínus body za výrazný oud, který z vůně dělá takovou tématicky průměrnou arabku. Škoda, začátek je slibný. (Mirky recenze pro srovnání TADY).

Pardon / Nasomatto Kůže ve složení vůbec není, přesto máte dojem že čucháte ke špinavé podrážce černých kožených bagančat, které prošly betonovou džunglí. Suchá a drsná, s asfaltovým feelingem. Pendrek bez cukru. Latexové gatě. Černočerná (konečně!), hustá, suchá, skvělá, nenositelná mezi normální populaci.

Cuir Blanc / Evody Genciánový likér vylitý na semiš. Hořcový kořen má typickou, suše kořenitou, prašnou, až drsnou vůni, ne nepodobnou kořeni kosatce (pudrová vůně),ale mnohem intezívnější a kořeněnější. Najdete ho třeba ve švédských kapkách nebo v mém zamilovaném likéru Suze. Pěkná, nová, pečlivě ušitá a důkladně vykartáčovaná, krémová semišová kabelka a to je všecko. Nesmírně něžná a ženská, na denní nošení. (Mmimochodem ji nyní koupíte za směšné ceny ve Fannu, který končí s nichovkama.)

Cuir Erindil / Maison Incens Moje nervy! Vůbec nejsem schopná identifikovat, co v ní tak krásně a zvláštně ovocno-květinově voní. Gumový medvídek, pomerančové želé, mandarinkový džus, meruňka, mirabelka? Tak zajímavý a originální tón vůbec neznám. Základem je pak suchá, vyšisovaná, subtilní kůže, tenoučká jelenice, hodně prachová (čili kosatcový pudr). Z kadidla, kolem kterého mají být vůně téhle značky postavené, zůstal jen studený kouř, časem to kouřové kadidlo trochu zvýrazní. Překvapení téhle krabičky a moje favoritka.

Cuir Garamante / Parfums MDCI Konečně něco klasického. Krásná kůže ruského typu, masívní, nakrémovaná, sladká, k tomu nepříliš sladká růžička a šafrán. Růže je krásně věrná, žádný přeslazený dryják, šafrán přirozeně plastelínový. Troška pepře a skořice. Všechno v nejvyšší kvalitě, jak očekáváte, všechno šlape, jak má, nuda. Cuir Garamante přišla jako luxusní špička vlny arabských kožených vůní, která se zjevila okolo roku 2010…a tam taky zůstala. Působí nemoderně jako špičaté lodičky. Je krásná, ale takových krasavic znám…jediný důvod, proč si tohle koupit, je snobárna. (edit: ajeje, teď mi došlo, kdo ji nosí… :D)

Musc Angelique /  Paul Emilien Hot novinka z kolekce soliflorů Eclat des Sens 2016! Paulovu kolekci jsme s Mirkou zkoušely ve Florencii, ale na tuhle si nepamatuju. Anebosenani nepamatuju proto, že je málo výrazná. Nosným tónem je bílé teplé pižmo (úplně jiné, než to ledové, co používá Guerlain, spíš hodně obvyklé, tělové). Na začátku je hodně poznat andělika, já ten její mokrozelený vzdušný tón úplně nemusím, takže ji identifikuju bezpečně. Vydrží chvíli a pak ji přerazí hladké cedrové kuličky v hedvábném spodním prádle. Oceňuju originalitu a zpracování. Jestli máte rádi pižmo, tohle musíte zkusit. Paul je prima.
A jako obvykle: kdyby někdo z vás chtěl box objednat, tak TADY je link na objednávku a TADY článek s vysvětlením co, jak a za kolik.

 

You may also like...

5 Responses

  1. Já jsem to věděla, že bude reakce… 😀

  2. enka quanium napsal:

    Evody mám, Nasomatto potřebuju, jak je to nenositelné mezi lidi, tak to chci! 🙂 a dochází mi ta úžasná kožená Hermessence.. kdybys náhodou doplňovala zásoby, mysli na mě prosím 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..