Ah & Oh Studio: Scent Stories (moderní flakon nebo ďábelská legrace?)

Flakon není jen pouhý obal navoněného vzduchu. Přiznejte si, kolikrát jste si koupili parfém jen kvůli tomu, že se vám líbil flakon…že nikdo z vás nemá na poličce nepoužitelnou Goutalku? Kecáte. Já dokonce znám jednu dívku, co si koupila lak na nehty jen kvůli krásné krabičce.

Polské designové studio Ah & Oh (to bychom klidně mohli mít na domovním zvonku já a můj manžel po víkendu) si splnilo sen: vytvořili si, sobě pro radost, flakony na pánské vůně. Takové, jako vždycky chtěli, jaké si sami představovali.

 

Inspirací jim bylyi velikáni světové literatury. Ne ti romantičtí, protože úkolem bylo popsat temné stránky mužské duše. O tom, že Poe byl jasná jednička, nemá pochynosti nikdo. Nevěřím, že všichni jeho démoni byli interní; kdo četl Berenici nebo Pána z Prahy, musí věřit, že pod postelí žije něco…já jsem dlouho věřila a Poe to měl.

 

Orwell není typický hororář, ale moc, touha po ovládnutí, podrazy, politika, majetek, chamtivost, prasáctví, neúcta…tak je jasné, že jsem nevyjmenovala temné stránky ženské duše. Mimochodem parafráze na tento citát se stala českým národním folklórem, aniž by lidi věděli, odkud se vzal.

Temná stránka markýze De Sade pro mne signalizuje spíš duševní abnormalitu, nemoc, než posedlost démony a nejsem si jistá, zda je čistě mužská. De Sade však nepochybně muž s ďáblem v srdci byl.

 

Nebezpečné známosti byly snad nebezpečné pro někoho z prvních čtenářů skrz abnormání sexualitu; já vidím jejich temnotu v pokroucených vztazích, neschopnosti dosáhnout rovnocenného partnerství, lidskosti. Valmont sem patří taky, i když bych asi našla mnohem odpornější literární zloduchy.

Lahvičky z bílého skla dostaly tvar starého klasického kalamáře.

Nápisy na flakonech jsou titulky knih a kapitol, místo složení najdete nejslavnější citáty.

Hlavy nejslavnějších postav tvoří víčka lahviček.

scent6[1]Ta Justýna má jednoznačný výtaz, že?

scent5[1]I když já bych v téhle řadě ráda viděla Fausta, přání se mi Ah & Oh nesplní. Ovšem…temnou stránku duše ženy už zhmotnili taky.

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. Enka Quanium napsal:

    Trochu děsivé, bych se toho po ránu v koupelně lekla :o)))

  2. Sedmi napsal:

    tak tyhle bych si koupila jen pro to, abych mohla sledovat vyrazy lidi, kteri by si na navsteve vsimli…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..