• CALÉ FRAGRANZE d´AUTORE: Tepidarium, Preludio d´Oriente, Ozio, Dolce Riso, Mistero
květen 2011 – Recenze / Calé Fragranze d´Autore. Od všech vůní mám č. p. i EdP, testovala jsem, jak mi přišly pod ruku. Ze začátku jsem se poctivě snažila srovnávat obě koncentrace, ale nijak se neliší, ani složením, ani kvalitou ingrediencí, která u slušných značek v dražší verzi bývá dobrým zvykem (třeba u Chanelu: čím vyšší koncentrace No. 5, tím kvalitnější jasmínek). Jestli budu mít někdy v důchodu čas a zbyde mi nějaká čichová buňka, jsem ochotná je prozkoušet znovu. Ale celkově mne tato značka uchvátila spíš krabičkami na vzorky a krásnými flakony, než vůněmi. I když ty kouře, dýmy, kadidla nejsou marné – tady bych doporučila milovníkům-paličům zaměřit svou pozornost.
Většinu kompozic vytvořil Silvio Levi a vůbec jsem nedokázala identifikovat, co ten chlápek vlastně má rád, nebo chce říct světu. Je nečitelný a zajímavý.
Recenze Tepidarium, EdT (Piňa Colada) / Calé Fragranze
Já vím, co je tepidarium. A fakt nechápu, co má mít společného s mísou zralého ovoce. Čekala bych něco jako vlaze třeba bylinkového, levanduli, možná trochu kouře a páry, ale proč to ovoce? Je to ale lahodné ovoce! Kyselý, šťavnatý ananas a zralá mandarinka i s kůrou a taky grapefruit. Mňam! A silná!
Po 30 minutách: tutti frutti žvýkačka, začíná být trochu vlezlá
Po 1 hodině: svěží ovocný salát
Po 1,5 hodině právě to dosáhlo otravnosti Light Blue. Na tomto místě mne napadá, že bych měla vyzkoušet jablka od Donny Karan, asi to tak hrozné nebude.
Závěr: tak teď jsem si přečetla složení – aha, tak ano, je to piňa colada. Řvavá, ale tak příjemně, vesele, jako opálené holky s oparaplíčkovanými drinky u baru na pláži. Přesně ty by tím měly vonět. Ale kdo kdy viděl opálené holky s drinkama v tepidariu, hm?
Preludio d´Oriente / Calé Fragranze (teplé kadidlo)
Dřevo, santál, pryskyřice – kde je koření? A teď! Po pěti minutkách se zjeví teplé kadidlo a už nás neopustí. Trochu předbíhám, ale protože tohle JE čistě kadidelní vůně, tak můžu prozradit zápletku i vraha – prostě několik dalších hodin jsem strávila ve společnosti TEPLÉHO KADIDLA. Jako kostel v Africe, třeba Lalibela, kde hoří taky santálové tyčinky. Jasně, že to má další složky, ale ty jsou tak krásně vyladěné, že jenom přihrávají kadidlu. Pěkně otupují ostrost hoření a dávají vyniknout teplu. Zkoušela jsem ji na pláži při 35° ve stínu, ale ani tam to teplo nevadilo. Budu ji muset prozkoušet ještě v chladu, ale myslím, že se nezklamu. Je překrásná.
Jaktože mi tak nádherné kadidlo zůstávalo tak dlouho skryto?! Asi proto, že jsem se soustředila na YSL Nu, kterého jsem nasyslila zásoby a teď si kvůli němu nemůžu koupit nic jiného, protože bych to nevynosila. Tak třeba někdy v budoucnosti, oni to určitě vyrábět nepřestanou. Silvio Levi, prima.
Moje asociace: Nu – obsahuje koření, je víc zakouřený; Donna Karan – nahořklá, syrové kadidlo a není teplá.
Recenze Ozio / Calé Fragranze d´Autore (EdT + č.p.)
Tak tohle nemá žádnou vůni. Myslela jsem, že to způsobuje koncentrace EdT, po které jsem sáhla jako první, ale ani č. p. to nevylepšil. Strašně slaboučká vůně koření (skořice, lékořice, hřebíček), pár svěžích zelených tónů; spíš jen pocit čistoty, než skutečná voňavka, jako když si umyju ruce a ony mi chvilku voní mýdlem a vodou. Po hodině je po ní skoro veta. Nemám co recenzovat, tohle jde totálně mimo rozpoznávací schopnosti moji čichové soustavy. Silvio?
Pro ty, kdo jsou ochotní cosik hledat, přidávám složení: scent of wild green, flowers, spices, wood, rezeda, mastic / iris, peony, mace,white pepper / sandalwood, cedar, musk
Dolce Riso (petrželový pudink)
Něco zeleného, dost strašného, vanilka a vůně (vůně?) vařené rejže. Ve složení: rýže, cereálie. Prostě právě uvařená mléčná rýže posypaná petrželkou. Je to originální? Je. Je to pěkné? Ne! Lidi asi vědí, proč si na šlehačkový dort nedají libeček – protože je to hnusné a nikomu by to nechutnalo. Prostě umělá vymyšlenost, která není ani moc zajímavá. Silvio Levi!
Recenze Mistero / Calé Fragranze (Joova vesta)
Hm, tak to mám ráda. Hodně. Pichlavá a přitom chladivá vůně suchého pižma. Maličko sladké a maličko kořeněné.
Po 5 minutách: sametová kůže – a jasan, je to ono: padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina, Cabochard a Bandit. Mistero je pistolník jemnější sorty, jezdí v sametovém sedle a semišovém kabátě, tak chlupatém, že čpí dusivě. Cabochard je Kopecký, Bandit Hogo Fogo a Mistero sám Limonádník.
Po hodině krásný teplý semiš, pižmo se vypařilo a spolu s ním i síla. Bohužel, už je s ní skoro ámen. Musím zkusit někdy čistý parfém. A vůbec není jen pánská, Levi ji namíchal přesvědčivě jako lihuprostý alkoholický unisex (co má ten chlap furt s tou rejží?).
A tady uvádím složení pro ty, kdo si chtějí polechtat fantazii: rum, rhubarb, mint / pimento, elemi, saffron, basmati rice / oak, agar, labdanum, musk
Zní to hezky, že?
Jako vždy, zajímalo by mě nejvíc to kadidlo. Jestli je lepší než ta kadidla, co znám. Podobá se to některé Comme des Garcon?
Netuším, podívej se, kdy jsem to zkoušela…ale přinesu vzorky, můžeme přezkoušet nanovo.