CoSTUME NATIONAL: 21 EdP (EUrient)

listopad 2011
13:35 Vůně k oslavě plnoletosti značky CN. Té americké plnoletosti – 21 let, 21 ingrediencí. A jakých! Kmín, aoud, gellée royal (tedy mateří kašička), mléko, šafrán, kašmír… Všechny složky jsou na konci, nicméně jen z těch vyjmenovaných pochopíme, aha, že je to kvalitní a promyšlený orienťák. Těch složek není zase tak moc – normálně je v parfémech obsaženo mnohem víc složek, než se uvádí, a tady jich zřejmě taky bude ještě víc. Jenom pro marketing vybrali dvacet jedna nejatraktivnějších. Nějaké klasické, nějaké exotické a neobvyklé, nějaké módní, třeba pepř a mléko. Flakon je klasický CN krtinec, tentokrát v mléčně bílé barvě. Protože! Základem má být totižto mléko. Takže jak to voní?
13:00
Na začátku je trochu nesourodá změť koření, dřeva a vanilky. Jakoby všechny všech 21 složek mělo ohlásit nástup v první minutě. Mne spíš zděsily, ale protože od CN už mám něco načucháno, tak vím, že jejich vůně jsou dobré+všeobecně přijatelné, takové normální, lepší mainstream, takže vyčkávám.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
13:45
Už je to tady: rozháranost se ztratila a objevuje se klasická směska orientálního koření do baklavy s teplými dřevy (vyniká santál) a pryskyřicemi. Hodně, hodně sladký pomerančovým květem a medem. Kde je to mlíko? Už na výstavě mne markeťáci přesvědčovali, že tam JE, že ho MUSÍM cítit (a prý hned na začátku). Ne, necítím. Zkusila jsem si ještě stříknout jinam, ale prostě NENY! Zato cítím aoud, a to v takové formě a intenzitě, která je mi příjemná a výsledkem je dojem Turecka, ne Afghánistánu.
Ať hledám, jak hledám, mlíko nevidím. Když bych se moc nechala přesvědčovat, jsem ochotná připustit, že za mlíko je možné považovat tu zaoblenost, kulatost, plnost vůně. Jako když máte boršč bez smetany – a se smetanou. Chuť se nezmění, dojem ano. Tak takhle bych byla ochotná mléko připustit.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
14:00
Krásný, ne úplně obvyklý orient. Sladký tak akorát, hodně dřevitý, pikantní. Rozhodně unisex, klidně v něm vítám příchod zženštilého metrouše i urostlého Jihoevropana na večeři pod hvězdami. Je tam všechno, co má orient mít, navíc pikantní koření (kmín, pepř, šafrán) a hořkost aoudu. Takový Rasasi po evropsku. Kdo si libuje v orientech, povinně vyzkoušet!
Složení:
1. mléko
2. šafrán
3. ambra
4. santál
5. pomerančový květ
6. kašmír
7. pižmo
8. bergamot
9. kmín
10. aoud
11. větvičník
12. šalvěj
13. vanilka
14. cedr
15. mateří kašička
16. olibanum
17. labdanum
18. pepř
19. tonka
20. vetiver
21. pačuli
podpis_ROM

You may also like...

3 Responses

 1. Juana napsal:

  Mlíko tam je a není moc příjemné, vůně vyvolává dojem jako když se zatrhne mléčný škraloup v krku. Brrrr.

 2. dzona napsal:

  Mně se 21 líbila moc. Líbila se mi disciplinovanost těch mnoha složek, že stály pěkně vyrovnané vedle sebe a na nich průsvitná ambrová poleva. Tak mi voněla. Mléko jsem v tom cítila, takové jako z dětské kaše.
  Co mě naštvalo, bylo to, že se úplně nový flakon po necelém roce zkazil. Najednou zmizely ty hořké kořeněné složky a pak rozklad rychle postupoval. Bez šafránu se rozbila ta jednolitost a byla z toho obyčejná orientálka.
  Byl to jediný flakon, který jsem kdy odnesla do popelnice. Kupovala jsem ho v tuzemském eshopu.

  • Romana napsal:

   To je blbá zkušenost teda – a to přitom tenhle flakon není průhůedný, že? Takže by to mohlo chvilku vydržet. Mně taky, nevím proč, CnC učarovaly…asi kombinace ceny, nekonfliktnosti a krásných flakonů (ty se mi teda líbí moc, a ty sponečky na ventilkách). Hrozně ráda nosím jejich průsvitně žluto-růžové Scenty, zrovna teď, do tohoto počasí. A taky základní minerální Scent, úplně ojedinělá nádhera… Ale loňská Nusode byla nuda, stejně jako nude lodičky a nude baleríny, tím si to u mne pokazili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..