CoSTUME NATIONAL: PoP collection EdP (ovocná růže)

říjen 2011
Ty hadroznačky v parfumerii nepřinášejí v posledních letech nic dobrého, nového, potěšujícího. Až na pár výjimek, jednou z nich je CoSTUME NATIONAL. Sice se Worthu a Chanelové nevyrovnají, ale nepřímo úměrně tomu, jak jsou divné (ale originální) jejich modely, jsou jejich vůně normální (a vcelku originální). A mají k tomu zmáknutý marketing, který není trapný, žádné nahotiny a SEXY složky  (pozor, tuhle recenzi jsem psala dva roky nazád, teď je to takhle) a to já mám ráda.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
K téhle vůni patří kolekce doplňků – kabelky, šály, šátky, etue, rukavice, boa, barety. Nebo spíš: tahle vůně je součástí kolekce PoP. A ještě bonus: koupíte si zalepenou krabičku a flakon bude mít jednu ze 4 sběratelských barev: tyrkysovou, oranžovou, královsky modrou, červenou. A dopředu to nevíte, takže překvapení! Nicméně všechny spolu ladí, takže když máte šálu k pleti, není třeba se obávat, flakon jakékoliv barvy sedne.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tohle samo o sobě by někoho mohlo přesvědčit o koupi. Mne ještě zajímalo, jak to voní. Ovocněkvětinový, sladkokyselý, hodně řvavý. Včera jsem zkoušela věci, o kterých jsem psala to samé – pak vězte, že PoP nemá v sobě ani kapku rtěnkovitosti, ani kapku piňa colady a ani kapku sladkého ovoce (dnes jsem navoněná Mahorou, tak si to tak porovnávám – ani vzdálené sestřenice). Navíc je tam nějaká guma, nebo co, takový plastový tón.
Jo už vím! Jasně! PoP by mohla být odvozenína od „populární“, nebo „top populární“ – totiž po chvíli už poznávám pozadí téhle vůně, podle řvavosti růže, která přetrvává. Je to Scent Gloss, obohacený o ovocnou (a plastovou, že) složku. Jak ovoce ztratilo sílu, bezpečně poznávám jejich pěknou, svěží růži. Já růže v zásadě nerada, ale Scent Gloss je jedna z mála, která se mi líbí, a to dokonce tak, že mám plný flakon. Ze Scentu vznikly už dvě odvozeniny, to by bylo škoda tak dobrý matroš nepoužít dál. Nic proti byznysu, ale ze všech tří variant je tahle nejslabší a tu mít nemusím. (Po pravdě: mít bych ji nemusela ani tak, protože mám Scent Gloss i Scent Sheer, křečku).
FYI: Pro ty, kdo Scent Gloss neznají jenom krátce: jasná a jásavá vůně růže, velmi svěží, studená, jakoby obraná o sladkost. Taková „mladá verze růže“, i když vím, že poupata voní stejně – tak teda „růže pro mladé holky“. No a PoP je tohle všechno obohacené o nějaké tropické ovoce (a plast – je tam, fakt).
podpis_ROM

You may also like...

7 Responses

 1. Regına Nıne napsal:

  Prosím Tě, jaký je ten původní Scent?

 2. audrina1759 napsal:

  What language is this? Thanks for visiting my blog. 🙂

  • Romana napsal:

   Hi Audrina, we write Czech.
   Lidi, pojďme se teď všichni podívat k Audrině a napišme jí na blog každý něco česky, ta bude čumět!

   • audrina1759 napsal:

    Nice! I have never met anyone from Czech Republic,on line or in person. Nice to meet you. Please I hope you (would) write in both Czech and English,like some Spanish bloggers here do . 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..