• ENRICO BUCCELLA: Sigilli, Cerchi nell´acqua, Les Voiles Dépliées

duben 2011

Vidíte toho chlápka? Jmenuje se Enrico Buccella, a je to takový pán, co dělá vůně, třeba pro Laboratorio Olfattivo Alambar, ale havně: vytvořil si trio značek, které nabízejí úplně jiné zážitky, než jsme zvyklí. Každá z nich má jiný charakter, disponuje odlišným rejstříkem požitků: Sigilli, Cerchi nell´acqua, Les Voiles Dépliées.

Signore Buccella sám na výstavách prezentuje svoje tři značky a to velkolepě, stříká na lístečky a povídá a povídá (Ital – tedy plká a plká a plká, to miluju…). Všechny tři značky jsou zajímavé, ale uchvátila mne, a nejen vůněmi, Cerchi nell´acqua. Protože chystám recenze na celé portfolio CnA, něcovám o ní řeknu, milé děti.
Cerchi nell´acqua je italský výraz pro to, co vidíte v logu značky a jestli vám to ještě není jasné, je to toto:

Název “kruhy na vodě” není náhodný. Popisuje způsob, jakým jsou sestaveny vůně značky. Parfumér nepracuje s olfaktickou pyramidou, ale ingredience se uvolňují tak, jako kruhy na vodě: jsou konstatní, dlouhotrvající, jak doznívá první, nastupuje na její místo druhá a postupně se nahrazují, bez toho, aby se úplně vytratily. 
Mno…je to marketing, nebo alchymie? Jolie rozhodně kruhovitá je (viz recenze). Kdyby mi to pan Buccella neřekl, tak bych to asi nevěděla, ale teď si o tom myslím, že je to pravda, přestože bych si o tom mohla myslet svoje. Já mám prostě ty inteligentní kecy, narozdíl od “sexy moderních zrelaxovaných oprvadových žen” ráda. A Jolie a Buccellu taky, mezi námi (mmch: od loňska Enrico dost shodil a vypadá teď tak …sicilsky. Mňau!).

Nevýhodou je absolutní neddostupnost. To není jako u Tauera, jakože si pro ně musíte někam zajet, přesněji na tři místa v Evropě, nebo složitě objednávat do zahraničí (i když Tauer je teď komplet v ALZD, takže nádech exkluzivity pomalu mizí). Tyhle vůně jdou fakt koupit opravdu jen v jednom shopu v Umbrii, v jednom v Monte Carlu, kde parfumér žije. Jeho e-shop na dotazy na zahraniční zásilky nereflektuje. Cena 100ml EdP je 120€.
Mám v úmyslu nabídnout k prodeji vzorky něchterých vůní CnA. Udělám je z vlastních zásob do skleněných vialek. Pokud máte zájem, napište mi sem do diskuse, odpovím vám tady. Budu dělat tak jeden vzorek od jedné vůně, tak neváhejte.

You may also like...

11 Responses

  1. derad2 napsal:

    Ambr’Ero je naprosté šílenství a Buccella génius. Nemoh jsem se rozhodnout mezi Amb’Ero a Waves, ale už vyhrála ambra – Waves se nedá dlouhodobě rozchodit.

  2. Kateryna napsal:

    Kruhy ve vodě mě opravdu zaujaly. Chtěla bych je taky vyzkoušet.

  3. ayya napsal:

    prva 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..