Guerlain: Shalimar Ode a la Vanille (opatrné šuliméro)

Guerlain LVMH se z obchodně úspěšného jména Shalimar snaží vytřískat, co jde, a tak ze Shalimaru vytvořila značku ve značce. Řada se v posledních letech rozběhla dvěma směry, od stálého kmene uživatelek k mladým (inicializační linie SPI), které toho kromě flakonu s původním Shalimarem mají společného stejně, jako třeba kterákoliv Aqua Allegoria. Pro zapřisáhlé, starší uživatelky, které nad SPI ohrnují nos a mohlo by se jich to dotknout, tady máme předraženou dražší linii světových vanilek, která má s původním Shalimarem stejné úplně všechno, kromě barvy nálepky, krabičky a vyšší ceny. Každý rok LVMH vystřelí do světa limitku, která má v názvu dovětek podle místa původu ingredience nebo barvy nebo míry či typu opíčenosti flakonu… Evidentně je tato strategie úspěšná, protože letos jsme se dočkali limitky také v linii SPI, čímž LVMH dokázalo světu a J-P Guerlainovi, že parfumerie dokáže proniknout i do homeopatie. Že v tom je trochu binec? No to je jedno, hlavně že mají milovnice Shalimaru pořád co kupovat.
Ode a la Vanille. Normální Šuliméro EdP všichni znáte, ne?  Vanilka a přepálené kadidlo s citrusy na začátku. Nemám ho ráda, vadí mi, že v něm nehoří pouze kadidlo, ale celá sakristie i s tím Pánem, je hořké, ale ne příjemně kouřové, zapáchá po uhlících. Ostatní složky jsou v pohodě, jemné citrusy, kožené pižmo a vanilka krásná jako v ostatních Guerlainech. Jenže pro můj nos to nějak neladí, spáleniště přebíjí všechnu krásu. A samostatně to taky nefunguje. Pokud máte možnost vyzkoušet zvlášť složku kadidelní a zvlášť vanilkovou (třeba v pražském  Institutu nebo v kterémkoliv Galeries Lafayette, přímo případně v Paříži), zkuste je: samostatně jsou absolutně nezajímavé.
shalimar1
Čím se tedy Ode a la Vanille odlišuje? Ano, hádáte správně milé děti, podle tajného klíče v názvu je tam víc citrusů. Takže: OV je normální Shalimar, který má posílenou vanilkovou složku. Natolik, aby byl pořád skoro totožný s původním Shalimarem a jeho nositelky nenaštval, ale tolik, aby bylo při srovnání  patrné, že tam ta vanilka je. Působí to trochu balzámověji, protože vanilka potlačuj především cistrusy, což je celkem příjemné, ale kompozice ztrácí na pikantnosti. Bohužel jí není tolik, aby zakryla taky ohořelé kostelníkovo tělo.
Za víc vanilky zaplatíte samozřejmě víc peněz a kdo není fanoušek Shalimaru, tohle nemůže ocenit.
podpis_ROM

You may also like...

3 Responses

  1. dzona napsal:

    To kadidlo je arogantní. Takový ten typ, co uráží hned prvním pohledem. Úspěšnost založená na stejném principu jako haute couture předváděná modelkami s arogantním výrazem.
    Což nijak nevylučuje, že se může líbit i nearogantním osobám. A na opačném pohlaví může vonět patřičně mužně, odhaduju.Jestli by vůbec nebyla patřičnějšíí jako pánská?
    Já měkká osoba si jdu ale po téhle inspiraci stříknout přívětivé vánoční kadidlo Messe de Minuit.

  2. derad napsal:

    Jsem zapřísáhlá, stará uživatelka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..