• Jak cestuje SHALIMAR (v kufříku MOYNAT, bien sûr!)

Kdo mne sleduje na Instagramu, tak možná postřehl, že voňavky nejsou moje jediná vášeň (jasně, jsou to ……….. muži) a tak jsem při hledání náhražky za kabelku, kterou jsem ztratila v Miláně (zcela kuriózně – většinou si dámy z Milána kabelku vozí, já jsem o jednu, kterou jsem vlastnila tři měsíce, přišla), narazila na kufříček pro Shalimar. Bolestné za moji ztrátu to nebude, Orient Expresem nejezdím, ale vám se to určitě bude líbit. Tak se podělím.

moynat-paris-malle-guerlain-orient-express-trunk

Moynat je jeden ze starých pařížských značek výrobců cestovních zavazadel, nedávno zahrnutý do ranku značek kolosu LVMH. Kdysi se proslavil kruhovitě vykousnutými kufry, které se daly posadit na přední kolo, při vyjížďkách smetánky do Buloňského lesíka.

 

 

 

Matička značek se snaží udržovat u těch svých niche značek tradici, nebo aspoň zdání tradice, a tak přestože dámský cestovní kufřík vypadá jako starožitnost, není to tak: patří do historizující kolekce z roku 2014 Orient Express a baccarat flakonek plný Shalimaru je v základní výbavě. Jak se tam ocitl?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Díky konvergenci, která je teď novým marketingovým trendem u LVMH. Slučují značky tak, aby se navzájem podporovaly a nekonkurovaly si. Určitě jste si všimli záplavy makronek Ladurée v krabičkách Emilio Pucci na sociálních sítích v minulých týdnech (kde se ta masovost v těch blogerech bere? Kdo to vlastně vůbec iniciuje?). No jasně, Ladurée i Pucci patří do rodiny. Kdo by si myslel, že Guerlain půjde do Louis Vuiiton kabelek? Kdepak, LV chystá svůj parfém, snad prý už letos. LV je příliš moderní a trendy pro klasickou parfumerii (možná – víc zprofanovaný? No, pravda je, že s tímto kufříkem si nedokážu představit rusky nebo arabsky mluvící ženu s pologovanou kabelkou přes rameno – zato výstřední Američanku, nafrněnou chladnou Britku či elegantní madam ve vlaku do Lyonu ano). Guerlain si zaslouží něco víc nóbl – voilá!

A kdo by cestoval bez svačiny, že?

moynat-macaron-trunk-pierre-hermeA dodržovat pitný režim při cestování je také nutné, obzvláště pokud jde o takovou kvalitku, kterou pije i Kilian Hennessy, nejen koňakem je člověk živ.

moynat-krug3A když nechytnete taxíka, tak styloví můžete být jedině na elektrokolobrndě Jaguar.

moynat-jaguar-trunk-openedTak…vybrali jste si kabelku?

(Jestli se ptáte, co jinak v Miláně, tak už se na tom maká…už, už, už……..)

podpis_ROM

 

Zdroje obrázků: www.moynat.com; www.wikipedia.cz (obr. vlaku)

 

 

You may also like...

5 Responses

 1. Tuttobene napsal:

  Kufry beru všechny. Našel by se mezi těmi insta chlapci nějaký, který by byl ochotný mi je nosit? Jo, mrkla jsem na ně (na ty muže, samozřejmě) a je od Tebe milé, že se podělíš:-)

 2. Dejnicka napsal:

  Já beru tu se šampáněm a makronkama:-D

  • Já sladký nerada, počkám si, až Hennesyovci koupí nějakého producenta italské šunky, oliv a sušených rajčat…se šampáněm jsem spokojena. Pojedeme spolu ve vagónu do Istanbulu a budeme plkat o lakách na nehty, jo? BTW: zkouším ten 12 denní L´Oreal, mám to 4. den a už jsem jak na trní, že bych přelakovávala… 😀

 3. Lenka napsal:

  Pro mě to kolo s piknikovým kufříkem. Jinak zajímavý článek, vůbec by mě nenapadlo, čím vším se módní firmy zabývají. Nějaký kufr na “sebáky” by nebyl?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..