• KATE MOSS + COTY: Vintage (tonka from second hand)

září 2011  
Občas potřebuju zkusit něco z druhého konce a tak zkouším třeba vůně v drogerii z regálů mezi prášky na praní a toaletním papírem. Kate Moss je pilná propagátorka nákupů v sekáčích a když se “second hand” stalo módou a změnilo jméno na “vintage”, připravila pro Top Shop kolekci, která staré oblečení napodobovala (teda prý “inspirovala se”). A k ní taky dodala příslušnou vůni jako doplněk.

Ferragamo_Romana_Granatova

Jasně, že se z druhé ruky dá pořídit zaručená kvalita.

Nevím, co na ní má být vintage, když zrovna pepř a tonka jsou teď ty nejmódnější složky, ale tak OK, ty hadríky taky asi nešili z krimplenu. Jako většina celebritích drogerkovek se stala vzápětí hitem, ale protože je trochu dražší, je taky trochu větším hitem. Když se o ní tak hezky psalo, tak jsem ji dnes zkusila, s tím, že 15 ml (pěkný flakon!) za 250,- ve výprodeji v DM bych si i pořídila.

Ferragamo_Romana_Granatova

Někdy se dají najít i poklady.


Teda to je nuda! Na začátku něco staře (vintage?) kyselého do sladkého pozadí, asi kombinace pepře a mandarinek, to sladké asi jakože vanilka s tonkou. Jakože píšu proto, že jsou obě takové chemo, generické.
Ferragamo_Romana_Granatova

Třeba Ferragamo se zrcadlovým podpatkem, který je všech atlasech historie módy.


Postupně to kyselé vyvanulo a zůstala ta umělá tonka s vanilkou, není to špatné, ale že by mne to vzalo za srdce…za srdce mne teda ale bere ta cena, vždyť za to se dají koupit slušné vůně! Min. týden v Německu 30ml klasických Givenchy prodávali po 20€ a to se mi zdálo dost.
Ferragamo_Romana_Granatova

Ale většinou je nabízené zboží jen pozlátko a napodobenina.


No prostě nic. Ale pochválit musím výdrž, stříkla jsem se na obědě a pořád (večer) je cítit.
Ferragamo_Romana_Granatova

A skoro vždycky SMRDÍ.

You may also like...

1 Response

  1. Kateryna napsal:

    Taky jsem si tuto levnou flaštičku pořídila, ale nepřijde mi to jako průšvih. Je taková příjemná, nekomplikovaná. Já v ní nic umělého necítím, vanilka v základu mi přijde krémová a hladká. Zajímavá je v ní ta mandarinka, je to vážně mandarinka a není přeslazená. Celkově je taková nenápadná a tak si myslím, že jde nosit i tam, kde nemají vůně rádi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..