• Lakuj 1x, užívej 7x – díl 1. Base coat

Pracuju na nehtech od mládí a utratit už na základce celé kapesné za fialový lak Astrid pro mne nebyl problém, i když se holky celý týden pak přede mnou cpaly Vlnkama a Horalkama. Já jsem si blýskala drápkama. Jediné, co mohlo ve výjimečných okamžicích porazit lak na nehty, byla tyčinka Rumba. Je to everlasting love! Rozdělila jsem článek na 3 díly: Base coat, Barevná vrstva, Top coat – všehny díly najdete ZDE – Nehtová poradna

Nehtová poradna

Jako u každého jiného vědce, moje práce byla motivována dvěma cíli: vidinou dokonalého nalakování na celý týden+osobní leností.  Výsledkem je technologie lakování, která udrží moje extrémně nekvalitní (lámavé, vroubkované a štěpivé) nehty celý týden ve spořádaném zjevu a taky zajistí, že mi narostou&vydrží dlouhé.

Prostředky k tomu jsou dokonalá chemie, žádná příroda a dodržení postupu.

1.    Base coat 

Zásadní krok. Rozhodující fáze, která zajistí, že vám nehty porostou kvalitní (v budoucnu) a nepolámou se vám (teď). Dohrabala jsem se ke třem přípravkům, které se dají kombinovat a střídám je. alessandro essie jessica nehty romana granátová

Který zrovna používám záleží na tom, který zrovna mám a jak jsem na tom s délkou nehtů.

Příprava: opilovat nehty do tvaru se starým lakem (viz níže), odlakovat, NEUMÝVAT! Jestli nebudete lakovat hned po odlakování, tak před base coatem nehty ještě utřete tamponem s odlakovačem.

Jak vypěstovat dlouhé nehty

Když potřebuju nechat dorůst, najedu na Jessica Life Jacket  Objevila jsem poměrně nedávno a je to něco zcela nezvyklého: jde o mikro vlákénka rozmíchaná ve vyživujícím laku. Čili po nanesení (chce to dvě vrstvy křížem přes sebe) máte na nehtech skutečnou pevnou, chlupatou, záchrannou vestu, která nedovolí zlomení, ale zároveň drží nehty pružné pro ohnutí.

Bohužel se s tím úplně blbě pracuje, v životě jsem snad neměla protivnější nehtovou věc. Nehty jsou fakticky chlupaté, takže se skoro nedá rovně nanést barevný lak. Barva se vůbec neroztéká, nedělá obloučky, je třeba všechno přesně vykreslit štětečkem. Navíc hrbolatý povrch vyžaduje hodně dobře krycí lak, aby vytvořil hladkou krustu. S Avonem neuspějete. Další nevýhoda je vysoká savost a dlouhé schnutí. Jestli jste zvyklé u OPI čekat 3 minuty na dokonalé zaschnutí, tak s Life Jacketem to natáhnete na čtvrthodinu. Ale výsledek – dlouhé nehty – stojí za to.

Jak vyplnit rýhy na nehtech

Proto já si na Life Jacket dávám ještě ESSIE Ridge filler – vyplňovač rýh. Dá se použít i přímo na rýhované nehty – a je skvělý – ale v tomhle případě se mi perfektně hodí na vyrovnání Jacketu. Otrava, co? Šílená. A to ještě nevíte, co vás čeká dál. ALE: dělám to jen 1x týdně a jinak se dlouhé nehty vypěstovat nedají.
Jakmile mi narostou nehty do délky, jak potřebuju, vyměním bázi:  Alessandro Nail Hardener. Mezi všemi péčemi ta nejlepší. Vytvrdí nehty, ale taky vyhladí povrch pro barvu jako ridgefiller. Jako báze stačí jedna vrstva, já obvykle dávám dvě, kvůli dokonalosti. Vytvrzuje od prvního použití. Must have. Kdybyste si měli vybrat jeden produkt z tohoto článku, tak kupte tenhle vytvrzovač.

Jak zajistit přilnutí laku k nehtu

Pokud nepotřebujete řešit kvalitu nehtů, doporučuju samotný už zmiňovaný ESSIE Ridge filler , krásně vyhladí povrch pro lak, nebo jemně lepkavý ESSIE Here to Stay. Lepkavost zajistí přilnutí vrstvy laku a zabrání zabarvení nehtů.
Dále obrazem – začíme v prenatálním stadiu.

Šest dní nalakované nehty (China Glaze holograf)

Šest dní nalakované nehty (China Glaze holograf)

Den šestý

Den šestý: můžete vidět odrosty, ale lak z běžné vzdálenosti diváka vypadá pořád dobře, i bez oprav.

Den sedmý

Den sedmý

Den sedmý - detail (nevšímejte si mrazem vyschlé kůžičky, prosím)

Den sedmý – detail (nevšímejte si mrazem vyschlé kůžičky, prosím, ani pubertálních beďarů, měla jsem v Rossmannu výpadek vědomí). Na koncích jsou patrné drobné defekty, které bych už opravila, kdybych měla tmavší lak (v příštím díle); u světlých perleťáků to jde vidět jen zblízka, to mne nevzrušuje; s takovou manikúrou se vydám klidně do divadla

Potom následuje odlakování. Chce to odlakovač kvalitní, jemný, ne příliš mastný, nevysušující a levný. Osvědčilo se mi jich více, ale BEST OF a zároveň vítěz CENA/VÝKON, je tento SALLY HANSEN, který mají na eshopu Tety vždycky suverénně nejlevnější (myslím, že v prodejně je o něco dražší).

Po nanesení Life Vest jsou nehty fakt hnusné, jako FAKT hnusné.

Po nanesení Life Jacket jsou nehty fakt hnusné, jako FAKT hnusné. S takovou manikúrou bych nešla ani k sousedce pro sůl.

 

 

Všechny tři díly najdete ZDE – Nehtová poradna

 1. Base coat
 2. Barva
 3. Top coat 

Čtěte také: NEHTOVÝ ZÁKONÍK – všechny paragrafy péče o nehty najdete ZDE

§1. Co nemusíte dělat pro pěkné nehty
§2. Zásady bezpečnosti práce pro pěkné nehty
§3. Povrchová chemie

 

Parfumdreams – slevový kód na 250 Kč – při nákupu nad 1.483 Kč

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

You may also like...

24 Responses

 1. Tereza Belková napsal:

  Viete mi, prosím, poradiť, kde sa dá Life Jacket kúpiť, cez aký eshop? Vopred ďakujem za odpoveď.

 2. Dejnicka napsal:

  To je zajímavé, já jsem se někde kdesi dočetla, že naopak od odlakovače umýt mýdlem a až pak lakovat, tak to tak praktikuju. A je fakt, že dřív ženy odlakovačem laky i ředily, tak bych se bála, že mi to bude to nové lakování narušovat…

  • Romana napsal:

   Ne, nebude. Lak je třeba nanést na dokonale odmaštěný nehet, což umí jdině odlakovač. Mýdlo obsahuje mastné kyseliny a přestože ruka vysušená, nebude odmaštěná. Prostě stejný princip, jako když se lakuje plech.

 3. Mimo.ň napsal:

  Poslední obrázek fakt inspirativní – nemůžu se dočkat pokračování.
  Jinak, máš krásný tvar nehtů, nechtěj vidět moje… přes délku půl milimetru se prostě nedostanu, vždycky se to někde uštípne, zalomí, natrhne… takže jsem se s tím smířila a lakuju (aj i natmavo, když už být barbarem, tož pořádně) i tohle…

  • Romana napsal:

   Já mám taky strašně nekvalitní nehty – doopravdy. Když si sjedeš níž, na titulní obrázek prohřešků – tak ANO, to jsem já, bez makeupu. VIVA LA CHEMIA!

 4. dzona napsal:

  Tak to já jsem v technice natírání úplnej břídil. Nějak se do toho nedokážu vcítit.
  Ale co mě třeba zajímá hodně a zásadně, je sladění barvy laku s kůží. To asi nikdo neřeší, co?
  Ale mně se líbí, když lak odpovídá odstínům hlubších vrstev kůže a tomu, jak je nebo není jednolitá. Z toho mi pro mě vyplývají barvy nebarvy, takové ty vypláchnuté kalíšky od vodovek.
  A nejskvělejší, co jsem měla, byl lak ze Sephory, který jsem dostala. Byl špinavě šedofialový a měl dokonalou schopnost se spojit s různými barvami oblečení a pak vypadal různě, Dokázal i skoro béžovou a holubiččí šeď a špinavou tyrkysovou.
  Ten na mojí ruce vypadal úplně úžasně nebo spíš opačně, moje ruka s nm vypadala úžasně.
  Pak se rozložil na vrstvy, což jsem obrečela, protože nejsem schopná najít náhradu.

  • Romana napsal:

   Já to dost řeším, v dnešním pokračování o tom bude trošku řeč – já třeba nemůžu nosit teplé tóny, jsem letní typ a bledule, takže rudé, teple růžové a oranžové nehty vůbec. Zároveň tím, že to mám na týden, musím myslelt na to, co asi tak budu nosit. Po letech experimentování jsem skončila v podstatě u dvou barev – no však dnes se dočtete…
   Ty šedivé a tělové barvy mne moc neberou, v té mojí supervrstvě už to vypadalo jako plastelínové. Ale líbí se mi třeba na opálených rukách, nebo když je to sladěné s doplňkama.
   Oddělení vrstev by nemělo vadit – zkoušelas to roztřepat? Já mám některé laky tak staré, že se to stydím napsat, a používám je bez problémů. Ony se někdy zkazí, získaji takový divný, houbový pach – to je ztracené. Ale rozdělení vrstev neva.

   • Kateryna napsal:

    No já ten Dzonin kouzelný lak moc dobře znám. Ten lak měl hned od začátku spoustu zásadních chyb: hrozně moc bublinkoval, nevytvářel nikdy hladkou vrstvu, španě zasychal, tvořil hrudky a ze štětečku se oddělovaly do laku vlákna. Ale Dzona z něj pořád byla nadšená, protože měl tu skvělou barvu. Jednoho dne byl ten lak už úplně ztuhlej – Dzona se rozhodla do něj nalít odlakovač. Nedalo se to pak nalakovat, všude to stékalo, ale Dzona byla šťastná, že to má tu skvělou barvu.

 5. Sedmi napsal:

  Teda, to je fakt hotova veda… zajimalo by me, jak dlouho cely proces trva, vc. casu na zaschnuti jednotlivych vrstev? Diky

  • Romana napsal:

   Podle toho, jaký použiju základový lak – když ten Life Jacket, tak ten to výrazně prodlužuje, zadržuje tekutinu, takže třeba dvě hodiny. Resp. rukama můžu běžně pracovat hned po minutě (psaní, vaření, mytí nádobí, praní, oblíkání…), jen si musím dát pozor na nárazy a otěr (třeba práce na zahrádce ne). Když si dám Alessandro nebo jiný, obyčejný, podlak, tak je to šup-šup, za 20 minut po poslední vrstvě už i s vytvrzením.
   Dělám to tak, že si to rozfázuju: dám třeba v neděli ráno, když nikam nejdu, Life Jacket, nechám ho celý den vytvrzovat a večer si dám u filmu barvu a nadlak. Nebo než jdu do vany (já si tam tak 2-3 hodiny čtu). Nalakuju, počkám minutu, pak se svlíknu, to už lak vydrží, a pak za tu dobu ve vaně mi hezky zatuhne.
   Ale jak píšu výš – pokud nepotřebuješ řešit kvalitu nehtů, klidně sáhni po nějakém dobrém basecoatu a počítej minutu na zaschnutí každé vrstvy a tak hodinu na vytvrzení (můžeš s opatrností ruce normálně používat).
   Nevím, co je u vás dostupné, ale OPI je taková globální značka, nebála bych si od nich vzít komplet base, barvu, lak – i když mně se to zdá šíleně drahé, můj oblíbený NUBAR poskytne stejnou službu za 40%ceny.

   • Sedmi napsal:

    teda, asi neco delam spatne… ja kdyz dam vic nez jednu vrstvu barevneho laku po sobe, tak se mi stopro nejaky nehet porusi, a to klidne i po pul hodine od lakovani…
    jo btw znas sally hansen? take dela vyzivujici lak s vlakny, ale zatim jsem nezkousela.

    • Romana napsal:

     Znám, prodává to tady DM, takže je celkem dobře dostupná i za dobrou cenu. Zkoušela jsem tedy jen barevné laky a topy, ale nebyla jsem moc spokojená, dlouhé zasychání a moc nevydržel.
     Podle mě je to o značce laku. A ještě taky o náhodě, i mezi Orly jsem našla krámy, třeba kosmická kolekce, která byla sice nádherná, ale blbě kryla a vydržela na nehtech asi tak 1 den a 2 minuty.

 6. Anonymous napsal:

  ble

  • Když jsem občas použila top místo base coatu, tak se mi rychle nehty sloupaly. On má každý z nich jinou hustotu a pružnost, base zůstává měkký a pružný, lepkavý, dobře se spojí s barvou a přilne k rýhám v nehtu; zatímco top se vytvrdí do tvrdé nepružné vrstvy, která má tendenci držet si svůj rovný tvar, takže se nespojí s nehtem, odlupuje se.

  • udvouverunek napsal:

   Já když si nedám dobrý podklad, tak mi nepomůže ani několik vrstev top coatu. 😀

 7. udvouverunek napsal:

  Já tě obdivuju, že na to máš trpělivost. Jako sedm dní barevného laku v tomhle stavu je neuvěřitelné a pro mě asi nesplnitelné, ale těch vrstev a čekání… by mě zabilo :DD
  A fuj, fuj k poslednímu obrázku! Vypadá to nemocně. Ale za těch 7 dní bych to tomu podkladu odpustila…
  Verunka

  • Těch 7 dní je díky technologii, ne díky Jessice, nenech se zmást – vestička je dobrá věc, ale pro pevnost, ne pro t

   • Romana napsal:

    (se mi to nějak přerušilo, tak navazuju)…ne pro tu samotnou výdrž. Myslím, že by pomohl i proti kousání nehtů – nemám s tím sice zkušenost, ale představa tahání nitek mezi zuby mi přijde strašlivá.

  • udvouverunek napsal:

   Proti kousání nehtů nic nepotřebuju, ale .. hmm… že bych jako si měla adoptovat ten tvůj postup? Hmm.. asi bych to zkusila, jen tak pro ozkoušení zda to bude fungovat i u mě, i když na druhou stranu přemýšlím, zda by mě vůbec 7 dní jeden lak bavil. Asi ne, když mě nebaví jeden už čtvrtý den 😀

   • Romana napsal:

    No to taky není technologie pro mladé fiflenky se spoustou času. To je postup pro nás težce pracující ženy, matky od rodin, s hordou uřvaných smráďat a hladovým maňasem zakousnutýma mezi lopatky. Máš čas, experimentuj! Když mi Life Jacket vrátíš v jednom pracovním týdnu, tak ti ho od pondělí do pátka pučím, používám ho jen o víkendu.

 8. tutto bene napsal:

  Lak se šroubovákem, to je ono! Já sice nejsem zvyklá na dlouhé nehty, ale proč je mít ultrakrátké. Jakože teď je mám ultrakrátké a nedá se s nima normálně domluvit.
  Tvůj 6. den vypadý jako můj druhý, takže rychle šup sem s pokračováním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..