Let´s go shopping: (luxusní) šátek z hedvábí EISENBERG s parfémem zdarma

Zcela výjimečně mne nadchne “něco zdarma” k nákupu. Pro mne je “něco zdarma” synonymem “krám, co stojí za šrapnel”. Šátek Eisenberg je ovšem něco, co mne už před rokem vzalo za marnivé srdce a byla jsem rozhodnutá si ho pořídit za plnou cenu. Ty motivy, ty barvy, a z Paříže! Takže když Sephora poslala letáček s nabídkou “šátek jako zadarmo ke 100ml vůně” tak jsem málem omdlela. Chamtivost mne připravila o ostražitost. Který? Který? Který? Který šátek, které dvě z těch bezva vůní? (Protože 100ml znamená buď jedna stovka, nebo dvě pajcky). Kterou vůni byste brali vy? A který z dechberoucích šátků?

Nevybrala jsem si, takže jsem se rozhodla navštívit chrám voňavého konzumu a rozhodnout se na místě. Sbalila jsem přes oběd kolegyni a po cestě jsem líčila, jakou nádheru a za jak výhodnou cenu si pořídím. Kolegyně v cíli vypadala, že jakmile vstoupí do Sephory, naplní košík šátky Eisenberg a odkráčí k pokladně.

Vpluly jsme do Sephory, hned u vchodu akční stojan, nádherné šátky nikde…a najednou kolegyně hlásí “Nemyslíš tento splihlý hadr?sŽádné krásné, vznešené, hladké a lesklé pongé nebo satin, na kterých krásně vyniknou barvy, barevné přechody a kontury, jako třeba u šátků Hermés. Takový průsvitný, lehký voál, který se nenese motiv, nepodporuje barvy, vše na něm vypadá jako rozpité – je vhodný na imperionistické kompozice typu “odpolední nálada v květivé zahradě”, které se nosí přes opálená ramena večer k moři k šatům na spaghetti ramínka, blizzard lehce povlává jeho konci a barvy hrají hru s rudým západem slunce a ocelovým mořem na obzoru…bum! Můj obvyklý Prague office dress code vůbec nesplňují. Při nejlepší vůli: toto prostě není luxusní šátek. To je hezký materiál, krásný motiv, ale funguje to dohromady asi jako řízek s vanilkovým pudingem. A navíc to vůbec není šátek, ale šála!

dProdavačka tvrdila,že mají jen ten jeden motiv (na zmuchlané fotce je ten s cyklisty na pozadí z horní galerie), ale myslím, že to není pravda, protože přece nebude na obálce něco jiného, než uvnitř. Ale to je jedno, já už stejně Diabolique ani l´Operu nechci. Kdyby někdo z vás ano, tak: šála 70x94cm stojí běžně 99€ a šátek 140x105cm stojí 199€ a dají se koupit v německém Douglasu. To se pořád vyplatí koupit si ty dvě dobré voňavky, zabalit je do kufru i se šátkem a odjet k moři.

Kolegyně mne vůbec nešetřila: “Ty jsi pako! Kvůli tomuhle budeme dnes dělat přesčas?” Tak jsem ji potupně naložila do auta, zamáčkla slzu a v duchu jsem se ujistila, že zase několik let nikomu neskočím na nabídku nečeho zdarma, protože to bude stát za šrapnel. Radši si koupím Bacon scarf, o materiálu ani motivu nemám pochynosti.

Edit: já jsem věděla, že na něco zapomenu, datum je:

datum

 

 

 

Jak jste na tom vy, drahé čtenářky, vyhledáváte nabídky ZDARMA NAVÍC a vyplácí se vám to? Dejte nám tipy pro spravení chuti ZDARMA!

Poznámka pod čarou: Tak nějak plíživě se Sephora asi stala mým nejoblíbenějším kamenným shopem. Nevšimla bych si toho, kdybych po vyhledání slova Sephora tady na blogu nenašla třináct článků (pravda je, že polovina je Kateryny). Vědomě prefeduju Douglas, ale Sephora je větší dobrodružství.

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. Tak to je mazec! Na začátku článku jsem zajásala a naplánovala si dnešní výlet do Sephory s tím, že nutně potřebuji Love Affair!
    Teď se zdá, že ušetřím!
    A masový šál nemá chybu!!!

  2. Sedmi napsal:

    klasika 😀 ani jsem nečekala, že by to mohlo dopadnout jinak… ale ty motivy jsou teda parádní… škoda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..