Ligne St. Barth: Fleur de gingembre (dostanu vás do Karibiku)

(září 2011)

Ze všech vůní této docela drahé drahé značky mne jako jediná zaujala. Těšila jsem se na zkoušku Fleur de Canne & Sucre a to je taková nevýrazná sladká voda; dtto vanilková Vanille West Indies je jen vanilkový soliflor, i ostatní vůně v nevzhledných flakonech jsou jednoduché a poměrně nevýrazné – kompozicí, ne intenzitou. Nechápu, koho napadlo to prodávat za cenu 100€ / 50 ml EdT. A koho napadne to koupit!

ligne st barth

Zázvorová voda začíná jako lehká nekyselá citrusovka, ale rozvine se do poměrně intenzívní suché a svěží květinovky s citrusy; po celou dobu je v ní pichlavý, ostrý závan čerstvě nakrájeného zázvorového kořene a to je velmi příjemné a ne úplně obvyklé. Připomíná mi charakterem kolínské od Hermese, suše pižmovitá, až androgynní. Krásná vůně, výdrž dobrá, jaktože se mi po dvou dnech úplně vykouřila z hlavy? Asi nudná. Jako většina “bio” vůní je poněkud jednoduchá a neotesaná, žádné tajemství ani zákoutí. Což nemusí být nutně na škodu vůně – jen je s ní zkrátka nuda.

Zdroj: Wikipedia

Ligne St. Barth je kosmetická firma, která je zajímavá především tím, že sídlí na jednom z bohatších karibských ostrovů, St. Barthélemy. Manželé Brin, potomci přistěhovalců z Evropy, kteří tady hledali lepší život, firmu založili v roce 1983 a základem jejich výroby se stalo rodinné dědictví: praprababička Honorine Brin se zabývala fytoterapií, po našem a po staru: byla bylinkářka. Shromáždila zkušenosti a poznatky karibských indiánů a vyráběla podle nich svoje mastičky, mazání a vůně. Birgit a Hervé navázali a mimo vůní, které jsou jen vedlejší produkt, se zabývají výrobou luxusních mastiček a provozem drahých lázní na přírodním principu pro bohaté Němky. Proto Ligne St. Barth, jakkoliv zní francouzsky, seženete v Evropě hlavně v Německu. Nicméně: jejich produkce je srovnatelná s jakoukoliv běžně dostupnou bio-parfumerií vyráběnou v Evropě. Jestli zkusit, tak s plnou parádou na St. Barthélemy .(tak si na ten obrázek aspoň klikněte).

spa-03.jpg.852x286_default[1]

podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..