• Nechoďte s ženatými muži, co mají děti pod patnáct let

Nedávno jsem byla na kafi s bývalými kolegyněmi, každá už máme něco za sebou zkušenosti a přišla řeč na muže vhodné pro vztahy, manželství, pouhý sex a takové ty věci. A jedna z kolektivu, taková klidná a mírná dáma, žádná cynická lovkyně (jak jsme si mysleli), nyní šťastně vdaná za rozvedeného muže, vyhlásila status:

“Dámy, jestli se chcete vdávat, nevybírejte si muže, kteří mají malé děcka. Budete se dlouho trápit, dá vám hrozně moc práce ho získat na svoji stranu a ty malé harpyje vám budou sát krev každou minutu, kterou strávíte ve stejném prostoru! Vyberte si někoho, kdo má děcka na střední škole, ty už otec zajímá jen jako zdroj peněz a vaši existenci, k vašemu nekonečnému štěstí, už nikdy nevezmou na vědomí…” A hned přidala důkazy.



Jedna z nich se odehrávala na letišti, při návratu z první společné dovolené, kterou strávili na řeckém ostrově s novomanželem a jeho dvanáctiletou dcerou. Dovolená sama o sobě prý “byla dost strašná, protože pro nás dvě líté saně, ucházející se o přízeň stejného muže, byl ten ostrov příliš malý”. V duty free shopu manžel kamarádce mínil výhodně zakoupit nějaký z jejích oblíbených parfémů na památku. Novomanželka si vybrala La Vie est Belle a když ho vložila do košíčku, malá zmije jedovatě zasyčela “to používá maminka”. Což bylo jasné, že tohle teda nová žena nosit nemůže. Sáhla tedy po Chanelu No.5 a holčička se rozkvílela “To koupil tatínek mamince k desátému výročí svatby!”. Chanel šel nazpátek do regálu, ale válka byla vyhlášena, dračice st. se rozhodla, že vyhraje a že si parfém DOVEZE a dračice ml. pojala pevný úmysl jí v tom ZABRÁNIT. A nešťastný muž ve vedlejší dvojroli otec/manžel do toho nedokázal nijak vstoupit, protože potřeboval být zadobře s oběma, resp. všemi třemi, protože přes dítě zde byla zcela hmotně přítomna jeho matka, alias exmanželka. V této dynamické náladě se probrali většinou sortimentu letištní parfumerky, až kamarádka nakonec uchňapla bez vyzkoušení nějakou letištní limitku (myslím, že to byla ta poslední vůně, kterou Guerlain udělal pro exkluzivní prodej na letištích – tuto ROSE POP), čímž zachránila odlet i manželství.

Dohra? Manželé jsou pořád, mají růžovoučké mimino, holčička už je na průmyslovce a hodí si jen pro peníze a kamarádka za mnou přišla, ať jí “doporučím nějaké ty nýše”, protože nedopustí, aby manželovi někdy zavoněla bejvalkou…
No, a mně to připomnělo, že dovolená je na krku a tak bych vám měla i letos dát tipy na príma nákupy na letištích o vaší dovolené. Bohuželna letištích se sice pomaličku objevují niche vůně, nicméně mainstream, který dřív dodával skutečné limitky, už dnes pracuje jen s dárkovými krabicemi a velikostí flakonů a tak se za letištní limitku považuje běžný parfém s mašlí a mlíčkem nebo sada miniaturek. A když už se objeví něco opravdu ex, většinou je to v některé z bonitních asijských destinací. Což je škoda, ale pořád se dají objevit malé poklady. Tak tady přináším první porci limitek, které určitě žádná z předešlých žen vašich mužů neměly.

  • LE MÂLE and CLASSIQUE airline

Letištní verze dvou klasik od JPG v koncentraci “eax fraiche”, tedy něco jako kolínská, vydaná letos na jaře. Pásnký flako je oblečený do trička s tradičními pruhy Jean Paula a přeně tak má vonět – jako čerstvě vyprané tričko plavčíka u bazénu, což prý vyjadřuje složení neroli, máta, šalvěj, santal, vanilka. Naprosto uhrančivě modré dámské tělo obsahuje vůni aldehydově/kapradinově/orientální a celkově vyznívá jako citronový sorbet (což mi všecko spolu s tou koncentrací fresh water zní jako oxymoron) a ve složení je typický zázvor, pak citronový sorbet, vanilka, cukr a neo-labdanum (asi nějaký syntetitizát) a pižmo. S obsahem se neztotožňuju, ale ten dámský flakon je prostě dosbírkychtivý!

  • Givenchy: Songe Precieux 2017

Dům Givenchy vydal v letech 2015 – 16 postupně tři letištní limitky (Eclat, Jardin, Songe). Tu poslední z roku 2017, Songe Precieux, na letištích potkáte a doporučuju zkusit: je to taková jednoduchoučká, až bizarně prostá a průhledná letní polívačka ve složení pivoňka+grapefruit. Je to přesně TO, co potřebujete mít v kufru na dovolenou, kde ji taky asi potřebujete – nikoho neurazí, bude si za váma přes den v horku povlávat a každý vás pochválí. Na letišti vyjde asi na 50€, což se mi zdá dost za takovou frivolní záležitost, ale existuje tady kouzlo jménem “české e-shopy”, takže doporučuju porozhlédnout se… Každopádně podívejte se na krásné kaleidoskopické video, něha sama.

  • Flower by Kenzo – set kabelkových falkonů

Sety mniatur obvykle nedoporučuju, protože ze sběratelského hediska mi přijdou jako nuda a z uživatelského k ničemu (co si budem…taková miniaturka, to je dávka na jeden den). Takže Kenzo mi letos vyšlo vstříc a udělali důstojnickou sadu miniatur o obsahu 15 ml, což už je příjemné kabelkové balení. Cena je okolo 57€.

  • Sexy Blossom – Michael Kors

A ještě přidám pár tipů na zážitky při nakupování vůní.

  • Slevová karta

A aby se vám nakupovalo radostněji, tak ještě nastudujte jak získat a kde uplatnit slevovou kartičku Heinemann – psala jsem ZDE a najdete tam i odkaz. Vyplatí se to, je tam standardní slevaaž 20% a dostanete kuponek k narozeninám, já jsem si takhle pořídila Meteoritky asi za 600 korun. Doporučuju udělat si “preorder” a vyzvednout na letišti, funguje to výborně.

  • Butik Aqua di Parma a digitální krása YSl na letištích v Londýně

Od začátku roku najdete na London City Airport (Newham) v rámci duty free shopu Aelia butik Aqua di Parma.
Na Heathrow, terminál 2, spolu s uvedením novéhoi Opia, otevřeli butik YSL Beauty pop-up shop. Spíš než butik je to stáneček, kde vám mimo vůně nabídnou že vás nasnímají na video a vyberou makeup přímo na obrazovce.

  • Personalizovaný flakon MY PARIS / YSL

Pokud by se vám podařilo na letišti v Bangkoku zastavit se v centru King Power Downtown Srivaree, můžete si nechat personalizovat lahvičku My Paris: vyberete si svůj flakon, vyberete si motiv potisku mašle (u YSL se jí říká “lavaliere”), na flakon vám vyryjí vaše jméno a dopíšete svůj pozdrav na pohlednici z cest. Úchvatné! Můj dotaz zní: proč mám pohlednici My Paris odesílat z Bangkoku, a ne z Paříže?

  • Parfémový Armani Yacht Club v Singapuru

Na singapurském Changi Airport při příležitosti uvedení Acqua di Giò Absolute a Code otevřel Giorgio Armani koutek věnovaný mužům s duší jachtařů, kde jim digitální barometr prý pomůže vybrat oblíbenou vůni a pak se s ní můžou jít vyfotit do fotokabinky s falešnou mořskou hladinou. Tak ano, odložit děcka na hřiště a jít nakupovat, oceňuju tento nápad…

Druhý díl bude příští týden už asi bez veselé historky, ale soustředím se na eropská letiště a summer limitky. A mne zajímá, jestli máte tipy na nákup na letišti  a taky jsem zvědavá, kam letos jedete a jak, letadlo, auto, vlak, loď, Evropa, Afrika, Asie…..? Podělte se v diskusi

Zdroje:
https://www.frontiermagazine.co.uk/
www.internationaldutyfreeonlineshop.com

You may also like...

1 Response

  1. Hvar… auto… pršutová dieta, víno: Plavac. Parfém: levandulový olej… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..