• Nejkrásnější vánoční kalendář: Carthusia 2019

Už je to tady! Šílenství vánočních kalendářů popustilo v minulých letech stavidla…a letos se přehrada nekontrolovatelně protrhla. Značka, která nemá kalendář, příští rok na trhu nebude existovat! Už mne ani nebaví prohrabávat se složením; dřív se daly v kalendářích najít limitky, kuriozity, vzácnosti; dnes tam firma nafláká letištní balení a vzorky běžných produktů, napíše “reálnou” cenu, abyste věděli, kolik jste ušetřili…a vy stejně to, co jste ušetřili, na konci roku vyhodíte v nespotřebovaných produktech  (nebo ti, které jste obdarovali). A příroda jásá nad hromadami zbytečných obalů… Ale jsou výjimky. Nadšení lidi, kteří si s kalendářem dali opravdu práci – třeba Carthusia z Capri.

Loni poprvé a letos znova připravili luxusní kalendář, který je ručně vázaný knižní textilií a malovaný zlatem. Vypadá jako obrovská stará kniha formátu A3

a když ji otevřete, foukne na na vás kouzlo.

Ve 24 okýnkách najdetespeciálně pro tento kalendář vyrobené svíčky, difuzéry, miniaturky vůní, krémíčky, pudříčky, mejdlíčka, péči o tělo a …citát na jaždý den. A ráno 25/12, protože v Itálii nosí dárky hodná čarodějnice Befana až v noci na Štěpána, najdete jeden speciální dárek. Loni to byl parfém v plném balení, co to bude letos nevím, ale doufám (nebo spíš přeju šťatsným majitelům) aby to byl čistý parfém Terra Mia, který pro Carthusii udělal loni Luca Maffei a voní jako to nejměnší espresso s citronovým likérem Limoncello. Mně tedy úplně vyrazil dech!

 

Tady ve videu uvidíte víc a navíc si hezky navodíte vánoční atmosféru, těšíte se, že?

 

Takže teď už jenom: kde to koupit a kolik to stojí? Objednávejte na e-shopu značky a spěchejte, kalendářů je jen 500 kusů! Cena je 280€, takže už vás nezaskočí poštovné 40€.

Pro nás, co se jim zdá kalendář trochu, ehm, drahý, Carthusia připravila jiný dárek: vánoční bonbon, Caramella Natalizia, v červené nebo zlaté verzi, kopíte ho za 40€ taky tady na e-shopu, můžete ho mít v jedné ze tří verzí nejoblíbenějších linií Fiori di Capri, Mediterraneo a Carthusia Uomo, a obsah je velkorysý: 25 ml Edp, 50ml sprcháče, 50 ml tělového mlíčka, 25 ml krému na ruce a 30g pevné mýdlo.

No a jestli ještě pořád nemáte dost, tak doporučuju tuhle fakt pěknou sadu soliflorů, která je tedy dostupná po celý rok, no ale na ty Vánoce je to jaksi dostupnější, že. V krabičce najdete čtyři vůně typické pro Středozemí: Aloe (pelyněk a aloe), Bergamoto (citrusy a byliny), Geranio (kolínská s pelargonií), Zagara (pomerančový květ). Obsah 4 flakonků po 5 ml můžete vrstvit, jednoduché vůně se doplňují a jsou vhodné pro každodenní nošení. Stojí 25€ a najdete to tady.

Já osobně bych brala bonbonek a malou letní kabelku a výše zmíněný č. p. Terra Mia. Ale ještě si počkám na další vánoční niche nabídky a podělím se, pokud zase narazím na nějakou krásu. Letos tipy na dárky na našem blogu hledejte pod tagem #christmas2019

 

Kdy se začíná péct?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..