Pytle (pod očima) pryč! Díl 2.: VICHY Aqualia Antiox (Oligo 25)

Včera jsem tady vychválila Eisenberg Contour Eye Gel, dneska tady vychválím něco levnějšího a trochu z jiného soudku, takovou SOS pomůcku na pytle způsobené třeba mýdlem. Nemyslím mytím, myslím mejdlo. Vychválím produkt, ale pohaním Vichy, protože už ho NEDĚLÁ. Napište jim všichni po přečtení tohoto článku výhružný mail!
Tyčinku jsem si poprvé koupila, když byla horká novinka, ne, holky, to už nebyl Husák prezidentem, a jmenovala se Oligo 25 Yeux. Tehdy to byla celá oční řada. Tyčinka byla vodně modrá (víte, jakou barvu myslím?), měla  4ml a stála okolo 250 korun.

2007031982753Oligo 25 Yeux

Tu pak nahradila řada Aqualia Antiox. Tyčinku přebalili, přidali trochu tyrkysové barvy, tyčinka získala bazénovou barvu a při 4ml stála okolo 250g. Furt to byla ta samá tyčinka.

vichy aqualia antiox

Dnes existuje také řada Vichy Aqualia, ale s příjmením Thermal, tyčinku nenabízí, ale má chladivý gel s kuličkovým aplikátorem, při tekutém objemu 15ml stojí kolem pětikila a jakou má barvu nevím, protože pro mne ztratila atraktivitu. Tekutých gelů je na trhu hromada, 15ml je už velká tuba, kuličkový aplikátor je malý a přitom nepřesný, musí se stejně rozetírat prstem a vůbec, proč jste mi to měnili na starý kolena? Takže k tomuto produkt se následující recenze nevztahuje, neznám ho a nikdy ho pravděpodobně nepoznám.
Má cenu se zabývat recenzí něčeho, co se už nevyrábí? Berte to jako vaši záchranu pro poslední možnost koupě tyčinky Antiox. Oligo 25 už asi neseženete, a i kdyby, už bych ji nebrala, bude stará. Antiox je ještě celkem běžně dostupný v e-shopech a dá se na něj narazit i v lékárně. Tyčinka, přes malý objem, vydrží několik let a do té doby třeba někdo ve Vichy bude mít nějaký dobrý marketingový nápad  a dá na trh staré dobré zboží jako „inovaci“. Nebo si najdem něco jinýho…
Na rozdíl od včerejší recenze není tyčinka užitečná na pravidelné ranní ošetření pod makeup. Je opravdu vodová, takže rychle zasychá a i když se na ni hezky nalíčíte, efekt nevydrží a chce to obnovu. A to na mejkap nejde. Pro tyhle účely ji nedoporučuju.
Naprosto absolutní KPZka je to ovšem pro chvíle, kdy vám někdo řekne „ty vypadáš jak králík“, anebo když se tak jen cítíte a ještě si vám to nikdo říct netroufl (protože jste šéfka, anebo fakt vypadáte nemocně nebo všichni včera pili tu tequilu s vámi a je jim stejně blbě a nechtějí na to upozorňovat). To je kombinace červené spojivky+pytel+červené žilky+temný stín pod tím vším nadělením. Sahám po tyčince, přikládám k oku (předtím otevřít, samo) a…chladím! Je to jako dotyk teplé ledové kostky. Nevím, jak efekt líp popsat: tyčinka není ledová, ale je studená, hlaďoučká a voskově hladký povrch okamžitě začne tát. Není měkká, jako třeba pomáda na rty, takže nános se na víčko neotírá, ale odtává. Naprosto luxusní intimní zážitek! A pozor: dá se kombinovat s Livostinem!  A modří už vědí…přesně tak, absolutně hypoalergenní.
Jenže to není všechno. Nejen, že okamžitě pocitově ochladí oko; zchlazení je i faktické a pokožka velmi rychle reaguje stažením cév, takže mizí začervenání spojivek a bělma a barevný otok pod okem splaskává, jakoby se nastartovala cirkulace tekutin (možná se to děje). Efekt je viditelný během několika minut a vydrží hodinu, dvě…pak můžete nanovo. Ne, že by to ze stařice udělalo mladici, ale aspoň vizuelně vás po blbé noci (myslím tím samozřejmě noční práci u PC) nebo při počasí, jako je dnes, dostane do formy. Mám zkušenost, že když jsem ho používala několikrát denně, tak efekt byl dlouhodobější.
Nějaká nevýhoda? Tak nemožnost nalíčení, případně nutnost přelíčení. Stick je široký asi 1,5 cm, takže se blbě trefujete pod oko a hlavně efekt je nejlepší, když natřete i víčko a celé okolí oka. Další nevýhoda je, že po několikerém nanesení zůstává na oku trochu povlak; pokud léčíte intenzívně, chce to občas opláchnout a přimáznout něčím mastnějším (2-4x za den je OK.  A poslední nevýhodu jsem zmínila výše, nedostupnost.

Zkuste mrknout do svých lékáren, třeba bude Antiox ve výprodeji, nebo vtrhněte na Heuréku. Určitě se vám bude hodit minimálně na dovolenou v horku.

podpis_ROM

Pokračování příběhu ze včera: Žaba už poněkud větší, maminka má taky větší (nesportovní) auto, ale sportovní kočárek, postýlka, peřina, matrace, no a kam teď se smrádětem?

Pokračování příběhu ze včera: Žaba už poněkud větší, maminka má taky větší (nesportovní) auto, ale sportovní kočárek, postýlka, peřina, matrace, no a kam teď se smrádětem?

You may also like...

1 Response

  1. Romana napsal:

    Našla jsem teď při úklidu kabelek jeden starší stick, takže foto pro představu o velikosti:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..