• Recenze kosmetiky 40+: hladký dekolt, šťastný dekolt

To je ale blbost, ten název článku, že? Já totiž nevím, jak se ten dnešní produkt jmenuje a nazvat to “sliz, co funguje” se mi zdálo odpudivé.

Řeč bude totiž o silikonovém liftingu, kterým si na noc vyztužíte dekolt a ráno vstanete s výstřihem jako dvacítka. Stojí to asi 5 -15 Euro a má to nekonečnou životnost. Moje milé přítelkyně: ANO, ZÁZRAKY EXISTUJÍ!

 

Hezky zatepla s tím běžím, protože jsem tuhle vychytávku koupila nedávno v  německém Tchibu a teď jsem viděla, že je ve slevách. A znáte Tchibo, oni to na pulty vrátí, ale až za několik měsíců, a to už může být pro naše prsa pozdě!

Silikonový plátek do výstřihu – nic víc?

No prostě: je to trojúhelníček tlustého silikonu, který si každý večer připlácnete do výstřihu noční košile. Jako královna vášnivé noci s tím vypadat nebudete, ale v našem věku, dámy, co si budem, asi není každá noc ohňostrojem vášní. Tak to prostě používejte obden…

A ráno se stane zázrak

Tak teď trochu na osobní notu: nevím, jak je to u menších prsou, ale větší ňadra vnímám jako celoživotní prokletí. Vypadá to dobře tak do pětatřiceti, pak začnou problémy. A starosti a péče…

Zatím jsem nenašla krém, který by dokázal zabránit tomu, abych ráno ve výstřihu neměla vějíř vrásek – nedá se mu zabránit, vytvoří se tím, jak prsa kůži v noci zmáčknou k sobě. Je v podstatě stejný od těch 35 let, jen se mění doba, do kdy zmizí – dříve to bylo než jsem se oblékla, dneska… darmo mluvit. A tendence je, samozřejmě, sestupná. (Určitou výhodou je, že přestáváte vidět na blízko.)

Předpokládám, že u majitelek menších prsou s věkem dochází k podobnému efektu, možná vás to jen méně trápí.

Takže když jsem uviděla ten silikon, tak jsem si říkala, že to prostě MUSÍ fungovat, protože to zabrání prsům v noci zmáčknout tu kůži. ANO! A ještě NĚCO NAVÍC!

Totiž ten pláteček nejen, že udrží kůži mezi polokoulema celou noc hezky narovnanou, ale navíc udržuje pod povrchem vlhkost a vytvoří takové pěkně hydratované místečko – myslím, že takto fungují hydrogelové náplasti na popáleniny. Výsldek?

 • Ráno vstanu, sloupnu plátek a pod ním je trojúhelníček mladistvé, svěží, hebounké, hydratované kůže bez vrásek! Je to vidět pouhým okem!
 • Ráno vstanu, sloupnu plátek a pod ním je trojúhelníček mladistvé, svěží, hebounké, hydratované kůže bez vrásek! Je to vidět pouhým okem!
 • Ráno vstanu, sloupnu plátek a pod ním je trojúhelníček mladistvé, svěží, hebounké, hydratované kůže bez vrásek! Je to vidět pouhým okem!

Když to používáte dýl (já asi dva týdny), začne se dít ten opačný proces, než jsem popsala výš: kůže je hladší delší dobu v tom dni. Trochu doufám, že by mi to mohlo poléčit i pigmentaci. Myslím, že při trvalém používání, jakože roky, a to i preventvně od mládí, to opravdu zabrání stárnutí a degradaci kůže v dekoltu.

Proč jsem to neobjevila ve dvaceti? (ale asi bych to stejně nepoužívala, stejně jako jsem neposlouchala rady, ať nenosím lodičky).

Chci to na obličej, na zadek, na ruce, na krk, na paže, na celé tělo!

 

CELKEM PŘÍJEMNÉ POUŽITÍ A HYGIENA

Když si silikon poprvé připlácnete, je to takový roztržitý pocit. Ne nepříjemný, vůbec není na kůži cítit, ale víte o něm. Nemohla jsem usnout, ale rychle jsem si zvykla. Až do rána se neodlepí, dokonce ani když jsem měla sušší pleť při teplotě (po očkování, už jste byli na č.4?).

Plátek je na omak vlahý, pružný jako tuhá želatina, jedna strana dost lepí a na druhé je hladká fólie, takže se nemusíte bát, že do rána vysbíráte z postele všechny kočičí chlupy jako váleček z Ikey (kočka do postele, samozřejmě, nesmí!). Prostě celkově je to takový příjemný výrobek.

Pláteček z Tchiba má vlastní ošklivý igelitový pytlík a takovou fólii, do které se dá připlácnout, dá se i složit na půl, srolovat. Prostě někde mu v koupelně najděte místečko. Celá hygiena probíhá opláchnutím vodou, anebo ho můžete i namydlit. Nestane se s ním nic.

 

Plusy:

 • Ráno vstanu, sloupnu plátek a pod ním je trojúhelníček mladistvé, svěží, hydratované kůže bez vrásek! 
 • jedna noc stačí, abych druhý den vypadala (o moc) líp
 • svěží hydratovaný efekt vydrží mnoho hodin
 • nesmrtelnost
 • dobrá údržba
 • cena
 • nekombinuje se s kosmetikou – vynecháte chemii (i příroda je chemie, nezapomeňte!)

Minusy:

 • mohlo by to být větší, nepokryje celý dekolt
 • musí se to používat – ach ta pravidelnost! (ale to není problém výrobku, nýbrž můj)
 • špatná dostupnost
 • bezpečnost – silikon sám o sobě je v pohodě, ale je ho hodně druhů; nekupovala bych jinde, než v renomovaných kamenných prodejnách

Kde to koupit

No, to je špatný. Tak buď rychle do Německa do Tchiba (u nás jsem to myslím, vůbec neviděla – v Neměcku má Tchibo mnohem širší sortiment). Já jsem ho koupila tuším v Bambergu a stál 14,99 EUR, ale tento týden jsem ho viděla v Realu v Heidenaiu ve slevě asi za 5 EUR. Máte na to sobotu, urvat věčné mládí, dámy!

Ale není to jejich patent, když zapátráte na netu, určite tyhle “decolete pad” nebo “decolete lifting” objevíte. Nicméně, jak píšu výše: já bych do toho nešla. Z Aliexpresu a no-name internetových shopů nebrat! Pokud byste tento výrobek objevily v Douglasu, Sephoře, Fann…dejte vědět.

Perfektní hydratace pod silikon i bez silikonu bez chemie

I když teda nahoře píšu že bez kosmetiky, stejně vám tady něco VELMI PŘÍRODNÍHO na prsa doporučím: moje kultovní hydratace se jmenuje VINCENTKA. Vincentka je hydratační zázrak:

 1. jednak má podobnou hustotu jako krev, takže dokáže prostupovat membránami buněk a přinášet do nich vodu a minerály (čau doktoři 😉),
 2. ale především díky ideálnímu a přirozenému mixu solí hořčíku a dalších minerálů váže na povrchu pleti vzdušnou vlhkost a tím udržuje vlhký povrch,
 3. a za třetí je přirozeně bez konzervantů a super čistý, takže by měla nahradit všechny ty hydratační lotiony a vosy drahých značek, které sice nesporně fungují, ale s minerály dostáváte taky nechtěný bonus v podobě konzervace, barviv, parfémů…
 4. a cena? Funny!

Takže: i když vaše pleťové (myslím pusu) rituály máte hotové, doporučuju tonic, květinové vody a denní stříkací minerálku nahradit Vincentkou. Ale především jde o ty prsa!

Hydratační krém Vincentka v tubě (tady je teď v akci za 119Kč) je na varhánky v dekoltu špica (a pomáhá i na připečenou pleť ze sluníčka, i dětem), takže po sundání silikonu prodlužte efekt přirozenou minerální hydratací.

Co se týká těch vodních produktů: kupte si sedmičku Vincentky za tři pětky na půl roku (odkaz pro Slovenky ZDE) u vás v sámošce, nalívejte si ji do rozprašovačů a ani nemusíte hlídat expiraci. Když se minerály usadí dole, zatřepte. Pozor, soli ve Vincentce ucpou časem každý rozprašovač, pomáhá propláchnout ho čistou horkou vodou, anebo vyměnit za nějaký další od jiného spotřebovaného výrobku, však toho doma je…

Anebo si kupte ten nosní sprej Vincentka s gumovým špricem (pro Slovenky je odkaz na sprej TADY ), který stříká mlhu, ale neucpe se. Jeho náplní je koncentrát minerálky, pak si ho dolijte normální minerálkou ze skleněné lahve.

Edit: koukám, že Notino ho má teď taky a dokonce v akci s kódem “notino15”.

Já jsem vám ty doporučené produkty hodila i do SUPERMARKETU, tam to máte hezky pohromadě.

Prsům zdar!

 

Některé odkazy jsou affiliate. Ceny a nabídky platí v den uveřejnění recenze. 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..