• FILIPPO SORCINELLI: Rosa Nigra (královna ze Sáby na půl úvazku)

Parfémy FILIPPO SORCINELLI / UNUM jsem až do výstavy neznal, ani podle recenze; ve zkratce je to mladá italská značka v čele s mladým ulítlým designérem a třemi vůněmi v portfoliu. Všechny mají společnou nejednoznačnost, nebo lépe řečeno naprostý odpor k linearitě. Dalo by se říct, že každá z těch vůní začíná jako excentrická osobnost a končí jako někdo úplně jiný, slušně vychovaný. I Unum stánek budil pozornost, vypadalo to tam jako high-tech verze prezentace elixíru z filmu Smrt jí sluší a do toho nepřehlédnutelný zjev signore Sorcinelliho. Kdo šel okolo, koukal.

Recenze Rosa Nigra / Filippo Sorcinelli

Já jsem se hned sápal po růži z titulku a po přičichnutí se mi oči proměnily ve dvě srdíčka – výrazná, krásná růže, obalená orientalizujícím sametem. Musel jsem vypadat nepříčetně, protože mi okamžitě vydali vzorek, vlastně všechny tři. Ty jsme si s holkama rozebrali, Romana podobně zahučela do extrémní Lavs, tak se tu o ní nejspíš taky něco dočtete (o Lavs). Těšil jsem se, až svou Rosu Nigru prozkoumám a zrecenzuju a hleďte jak to dopadlo.

WP_20150926_14_18_59_Pro

Podle výše uvedené charakteristiky Nigry jste si pravděpodobně utvořili představu pěkné růže po arabsku, jenže to není tak jednoduché. Jednak v parfému chybí typické arabské přísady, které jsem tam při ochutnání očekával (žádný šafrán, žádný oud, ani ň) a taky jsem zjistil, že jde opravdu jen o dojem a ve skutečnosti je Rosa Nigra docela originální. Nevím, čím ten šafrán napodobili, ale na jeho přítomnost v hlavě parfému bych býval vsadil boty. V úvodu prostě cítím archetypální rudou růži a šafrán, někde pod tím vykukuje růžek polštářku z vanilky. Úžasně se mi to líbí a nemůžu se nabažit, nejradši bych si to nakapal jako kapky do nosu, opravdu. Je to velice čisté, jasné jako fotka na HD monitoru a mocně přitažlivé.

Tahle lahodná Rosa Nigra vydrží zhruba půl hodiny a pak se další půlhodinu pomalu převléká z kostýmu bohyně do růžových šatiček upravené mladé ženy, kráčející po městě s haldou knížek od Rosamunde Pilcher. Z potemnělé fragranza scura je najednou pěkná, uhlazená vůňka z růží, kráčející sladkou cestičkou Drôle de Rose nebo Rose d’Alexandrie. Nepochybuju o tom, že tenhle záměr ocení spousta žen, milovnic růží. Prožijou si krátké a vzrušující dobrodružství s rajcovní kouzelnicí, co má oči obkroužené půlcentimetrovou linkou a pak se budou dlouho radovat z hezkého parfému z růží, se kterým můžou v klidu projít obchoďákem, aniž by mohly být podezřívány z vyzývavosti. Ale já jsem si rval své bujné kadeře a uzavřel se do svých komnat, na znamení smutku omotán černým závojem. Rosa Nigra je po La Haie Fleurie du Hameau a Feuilles de Tabac další vůní, pro jejíž úvodní podobu bych dal ledvinu, dokonce možná i svou, ale zbytek vůně mě už tak nebere. Kdo jste alespoň zčásti postiženi vůněmi jako já, určitě chápete, že rány osudu jako tato, jsou příliš kruté. Dostane se vám vzácného požehnání v podobě zjevení zářivé čisté krásy, abyste vzápětí byli sraženi k zemi její proměnou v každodenní obyčejnost.

Recenze Filippo Sorcinelli.

No, neberte to tak tragicky jako já – Rosa Nigra je dobrý a kvalitní parfém se skvělou výdrží. V každém případě stojí za vyzkoušení a je pravděpodobné, že velká většina lidí bude vnímat dynamiku jeho vývoje úplně jinak než já. Takže to uzavřu s tím, že Unum, repektive Filippo Sorcinelli opravdu umí. Jděte do nich. Já jdu truchlit.

 

Originální niche parfémy Filipo Sorcinelli za výhodné ceny koupíte na Beautinow, pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

 

 

Znáte parfémy Filippo Sorcinelli, dříve UNUM, jiné než ten z dnešní recenze?

Všechny fotky jsou moje, heč.

derad_podpis

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

You may also like...

5 Responses

 1. Enka Quanium napsal:

  Derade, Gorgono, děkuji! Vyzkouším..

 2. Gorgona napsal:

  Enka: Zkus Sa Majesté la Rose od Lutense, ta by tě na lopatky položit mohla…

 3. derad napsal:

  Enko, čichlas někdy k Rose Poivrée od Elleny? Tedy od The Different Company.

 4. Enka Quanium napsal:

  Já nevím, čím to je, ale voní mi růže kytka a nevoní mi cokoliv s vůní růže… z růžové vody Purity Vision se mi dělá špatně a přitom je tak chválená… ráda bych někdy narazila na růžový parfém, který mě položí na lopatky… ale tenhle to asi nebude.. :o) co taky chtít po někom, kdo se sjíždí Banditem, žejo :o))

 5. Gorgona napsal:

  Rozumím velmi dobře, a to mi stačilo jen číst. Začátek mě navnadil tak, že jsem už už pátrala, kde se to dá koupit a pak ten smutný konec… 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..