• Recenze Il Sentiero degli Dei / NOBILE 1942: stezka po útesech Amalfi

Než jsem se pustila do recenze Il Sentiero degli Dei / NOBILE 1942, hledala jsem, co tady od téhle parádní značky už máme: famózní kadidlový Rudis (recenze je TADY) – jenom tohle? Tak s tím je třeba něco udělat! Tak tady je svěží letní Il Sentiero degli Dei, chodníček Bohů, kterou strašně ráda nosím.

Čo to je také Il Sentiero degli Dei?

Já vám nejprve napíšu, co to je “Il Sentiero degli Dei” a vy hned budete vědět, jak to voní: po chodníčku Bohů se vydala antická Božstva zachránit Odyssea před sirénami. Měří necelých 7 kilometrů a vede po pobřeží Amalfi a Sorrenta, z Positana do Bomerola. Má dvě částí, vysoká stezka vede po vrcholcích útesů, prudce zaříznutých do moře, kde ve výšce až 700 m.n. prosperují už celá tisíciletí citronové a pomerančové háje, obehnané neprostupnými živými ploty z fíků a opuncií. Nadmořská výška a vlhkost přímo vyhánějí ze země zeleň: trávy, byliny a divoké květiny. Včetně divokých frézií, což je pro mne nejkrásnější vůně na světě.

Druhá část, nízká stezka, vede sešupem dolů ze skal až na pláže. Vegetace je střídmější, míň divoká, a sejdete až do oblasti honosných šlechtických zahrad, plných růží, kosatců, jasmínu a pečlivě stříhaných keřů a ovocných stromů a horkého  mořského vzduchu. Il Sentiero degli Dei je proslavená jako současná nejkrásnější turistická stezka na světě.

Recenze Il Sentiero degli Dei / NOBILE 1942

Cesta bohů, supercitrusovka od Nobile1942.

 

Recenze Il Sentiero degli Dei / NOBILE 1942

Právě jsem vám popsala složení tohoto parfému. Není tak výrazný, jak se z popisu může zdát: dominantní je nota oleje z citronové kůry, šťávy z citronu a citroníkového listí. Ne citrusů, ale citronu, amalfského výrazného citronu s tlustou šlupkou plnou aromatického oleje. Spolu s vůní, jaká vám ulpí na prstech, když rozemnete čerstvě utržený list. Všechny ostatní složky slouží k tomu, aby vůně byla plná a líbezná a nezmizela během minuty. Ani jedna z nich nekonkuruje citronu. Tvoří pěkný, dřevitě-květinový nasládlý základ a jediné, co stojí za zmínku, je mléčný fík, mléko z plodu i listu, protože to vždycky krásně ladí s citronem a to se tady taky splnilo.

Recenze Il Sentiero degli Dei / NOBILE 1942

Jediná výtka, ale tak to prostě u citronových vůní je: ztráta ostrosti a ne úplně dlouhá výdrž. Není to přímo mistr úniku, ale…

Il Sentiero degli Dei je vůně, kterou s klidným srdcem můžete nadělit milovníkům svěženek (čistý unisex) pod stromeček. Vlastně je přímo jako stvořená jako dárek pod stromeček, protože za a) krásný flakon a obal a za b) darujete současně zážitek z nejkrásnější italské túry a v létě už nikam nemusíte.

Pokud vás oslovila Il Sentiero degli Dei / NOBILE 1942, podívejte se na další vůně této zajímavé značky – recenze Nobile 1942.

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Uvedené ceny a nabídky platí v den vydání recenze. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tato recenze shrnuje moje dojmy a subjektivní názory a nenesu odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi této vůně na základě mojí recenze.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..