• Pacific Chill / LOUIS VUITTON: přezrálá ušlechtilá meruňka

Recenze Pacific Chill / LOUIS VUITTON na přání z instagramu. Říkám si, že je na čase se zase pověnovat nějakému dobrému mainstreamu, tak proč ne. A Pacific Chill je skvělá, i když drahá vůně. Asi to nejlepší, co zatím LV v portfoliu kolínských přinesl. Možná v celém portfoliu.

 

recenze-pacific-chill-louis-vuitton

Louis Vuitton se vydal cestou “exkluzívní kolekce only”, na rozdíl od ostatních firem ze stáje LVMH (Guerlain, Hermes, Celine, Guerlain…) nesestoupil na trh mainstreamu. Jeho vůně si drží ceny, nikdy nejdou do slev, nedají se oficiálně koupit vzorky a vůně se tak nedají zkusit mimo butiky LV. A tak se do kolekce dostaly i vůně, které by tam být neměly, protože jejich cena rozhodně nedosahuje niche úrovně. Ale Pacific Chill v mém žebříčku vyšplhal tak vysoko, že ho klidně na poličku mezi niche postavím.

Jak voní Pacific Chill / Louis Vuitton?

Poprvé jsem ho zkoušela na začátku července v Paříži, když bylo okolo 35 stupňů. Stánky LV v Galleries Lafayette byly zabalené do plachet s reklamou na Pacifika. Vůně se okamžitě dostala do takové obliby, že prodavač už neměl vzorek. Navoněla jsem sebe, ruku, papírek a než jsem v horku došla k Opera Garnier, Pacific byl pryč. Ani molekula. Pche, řekla jsem si.

recenze-pacific-chill-louis-vuitton

Jenže pak jsem musela s reklamací do pražského LV a při čekání tam chodil jeden chlápek za druhým pro Pacific Chill. Po pravdě byli dva ti chlapíci. Řekla jsem si o vzorek, že mu dám druhou šanci. A doma pak v klidu jsme to spolu zkusili znova.

recenze-pacific-chill-louis-vuitton

Famózní začátek je těžiště celé vůně: až bolestně intenzívní ovoce, dokážu popsat jedině takto: sladká přezrálá meruňka s přezrálým mangem, s přezrálou maracujou a slupky z čerstvě oloupané mandarinky. Je to příjemné, jako stříknout si olej z pomerančové kůry do oka. Ne, kecám – je to stejně intenzívní pocit, ale milionkrát příjemnější. Jenom to prostě člověka najednou strašně překvapí. Autenticita vůně mě poňouká olíznout si ruku, jestli má tenhle džus i stejně intenzívní chuť.

Po chvilce přemýšlení jsem do hashtagů “HESPERIDIC” k článku přidala i “GOURMAND”. Džus je potravina.

Po počáteční vitamínové bombě se stane…se už nestane nic moc. Vůně začne slábnout a to hned po několika minutách, asi tak po 15 až 20. Jak začnou pomalu odcházet složky, objevuje se zelená struktura vůně. Nejprve zmizí sladkokyselost a odhalí zelené neroli s šedivo-nahořklým listem černého rybízu. List černého rybízu nemá nic společného s plody. Vlastně nejde o listy, ale o pupeny, cassis je extrakt z pupenů: nezralá zelenost, černá kůra, bílé dřevo. Ještě zde na chvíli piští pronikavým vysokým tónem na flétničku autentický zelený citron.

Recept na bázi tohoto parfému:

  • 1 malá sladká datlička
  • 1 nezralý fík
  • 1 kapka růžové vody
  • 3 deci nízkotučného mlíka
  • rozmixujeme do hladka

Slabě sladce vonící pozadí, které se dostává ke slovu s mizením zelené fáze, přebere slovo po 2 až 2,5 hodinách, a pak už je konec. Na kůži sice cítíte zbytky, ale o tom, že by je zachytil taky někdo ve vašem okolí, se nedá mluvit.

LV louis vuitton IRIS Brooch Nicolas Ghesquiére 2020

Bídná výdrž, ale řádná intenzita

Tak, a teď otázka do pranice: kdo kdy řekl, že kvalita vůně rovná se výdrž? Není to pravda!

Laciná drogerka narvaná vanilkou, levné vodně-melounové vůně, vanilkový stromeček do auta, arabský mainstream plný ambrových a dřevitých tónů… to všechno má výtlak: projekci jak hrom, longevity v řádu desítek hodin či dní. Udělat vůni, ve které jedna složka vydrží X dní (a zabije všechny ostatní) není problém.

Udělat vůni, která vás pobaví, vykládá vám nějaký příběh s proměnlivým dějem, je originální, má nápad, chcete pořád čuchat k ruce, abyste vysledovali, co se zrovna děje, přistříkávat si v průběhu a zkoušet, jak funguje džusový začátek s žlutozeleným pichlákem… to je umění. (edit – děkuji Dominik-Scent memory za upřesnění) Vůně Pacific Chill patří do řady Eau de Cologne, kolínských, což jsou vlně bez základu; ale je deklarovaná jako EdP, takže člověk by očekával přece jen nějaké delší společné chvíle…

Dále: v žádném případě neplatí “za ty peníze by to mohlo vonět víc“. Cena je vysoká, ale odpovídá tomu, co požadují zákazníci značky a zajištuje jim exkluzivitu, že nikdo v okolí nebude vonět jako oni. Cenovou politiku parfémů Louis Vuitton jsem rozebrala v recenzi parfémů Spell on you • Sun Song • On The Beach • California Dream • Etoile Fillante , kterou najdete TADY.

Pacific Chill je tak unikátní, že se u mne dostala na bucket list. Uvidíme, jestli tam zůstane i po vánoční čistce.

Tak co vy a LV? Investovali jste? Nebo si najdete něco lepšího mezi niche či mainstreamem?

Na středu je připravený článek “Průvodce parfumerie v Drážďanech”, včetně té “tajné”, kde obsluhuje sám parfumér a několika míst, kde koupíte vůně a málokdo o nich ví. Tak aby vám článek neutekl, přihlaste se k odběru a on vám pohodlně a s kytičkou přistane v mailu:

parfémové recenze

Hezký týden!

 

parfémový supermarket

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy a jsou platné ke dni vydání recenze. 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..