🔸Recenze Yum Pistachio Gellato | 33 od KAYALI: vkusně nepřeslazená pistáciová

Gurmánských vůní vonících jako dortíček je na trhu dost. Ale, brácho, řekněme si to: někdy je té sladkosti už docela dost, že? Tahle pistáciová zmrzlina taková není: to se dozvíte v recenzi Yum Pistachio Gellato / KAYALI. Dva slavní parfumérští mistři ji namíchali jako nadýchaný kopeček zmrzlé mléčné pochoutky s pistáciovými a lískovými oříšky, posypané bílými kousky marshmallow.

recenez kayali yum pistachio gellato

🔸Recenze Yum Pistachio Gellato / KAYALI

Začátek je jako když vstoupíte do letní italské gellaterie: uvítá vás vůně citrónového sorbetu a rozinek v rumu ve zmrzlině jménem Malaga. Ale než dojdete na řadu, zaznamenáte, že nabídkou dneška je pistáciová: lidi si odnášejí velké kornouty z takové té hrubé, tvrdé oplatky. Zmrzlinář Sergio jim nahoru dává kopec domácí šlehačky bez cukru a posype drcenými lískovými oříšky a malými bílými obláčky maršmelounů, které si doma dávám na kakao.

Sladká zmrzlina se šlehačkou, marshmallow a oříšky

Když na vás přijde řada a dostanete svůj obří vaflový kornout do ruky, sbíhají se vám sliny: světle zelený krém je hodně sladký a hodně aromatický. Ale když lžičkou naberete všechno dohromady, zelenou pistáciovou zmrzlinku, šlehačku,  obláčky a drcené oříšky, a poprvé si tuhle směs vložíte na jazyk, zjistíte, že není tak sladká. Šlehačka bez cukru v této vůni dělá úžasnou práci: načechrá a odlehčí sladkost, vytvoří vzdušný obláček okolo vás a díky tomu se cukr rozprostře hezky po okolí a neobtěžuje. Ale zároveň dodává vůni plnost, živoucí radost.

Bílá pivoňka zvětšuje prostor

Vyjdete se svojí dobrotou ven a sednete si před cukrárnu k záhonu bílých, dřevitých pivoněk. To je docela zvláštní květina: je dostatečně veselá a šťavnatá, jako normální pivoňka, ale chybí jí ta květinově nektarová sladkost, kterou jinak milujeme v Chloé nebo Miss Dior Blooming Bouquet. Díky tomu cítíte, že květiny jsou všude okolo vás, ale pořád dominuje krásná, sladká vůně pistácií a mraženého krému se šlehačkou. Bílá pivoňka pomůže dostat vůni pistácií všude do prostoru okolo vás.

Na konec oříškový kornoutek v italském večeru

Poslední fáze vůně je o kornoutku. Po třech hodinách jste se prolízali až na vaflový kornoutek, který je upečený z celozrnné mouky se zapečenými lískovými oříšky. Zůstal křupavý a jeho vůně, nasáklá zmrzlinou, připomíná právě vytažené horké sušenky z pece na pizzu, kde se topí dřevem. Dřevem z těch všudypřítomných italských voňavých cedrů. Je to vlahé, teplé, uklidňující a lahodné jako italský večer.

Kde koupíte Yum Pistachio Gellato KAYALI z této recenze?

Výhradním prodejcem u nás je Sephora – koupíte ji TADY. Doporučuji začít malým balením na zkoušku a ponosit, protože gurmánské vůně mají často vlastnost, že po nějaké době nudí.

Dupe Yum Pistachio Gellato od KAYALI

Alternativy k Yum Pistachio Gellato moc nejsou, pistácie (zatím) nejsou rozšířenou složkou. Můžu doporučit tyto dvě:

Hledáte další výhodné ceny a slevové kódy parfémů? Zkuste zde:

Užijte si snídani, oběd i večeři s vaším milovaným parfémem!

 

Originální niche parfémy koupíte velmi levně na Beautinow, pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..