• OBRÁZKOVÝ PRŮVODCE: Jak poznat padělek parfému?

Jak poznat falzifikát parfému? Průvodce body, které vám pomohou identifikovat fejky parfémů od originálu, a čeho si všímat při nákupu. Jsou pravdivé recenze Notino a Elnino? Prodává Notino fejky, jak se o tom diskutuje na interentu? + nově zde najdete také praktická cvičení, jak poznat pravost parfémů, které jste zakoupili.

Takže: Koupili jste si parfém na NOTINO nebo PARFÉMY.CZ a chcete si ověřit, že jde o originál parfém? Jdeme na to: jak poznat fejky parfémů.

Falsifikátoři vůní využívají současného boomu poptávky po drahých parfémech a hrají na lidskou chamtivost: lidi jsou ochotni zamhouřit oči nad nějakým drobným nedostatkem, když je fajn cena. Pro mne je překvapení, když mi pak někdo ukáže parfém, já ho identifikuju jako fejk a on mi překvapeně řekne: “No mne se ta mašlička hned zdála divná…”.

Překvapivé pro mne na tom je, že si někdo koupí něco kde se mu “hned zdálo něco divné”. Při dnešních schopnostech a dostupných výrobních technologiích falzifikátorů je nápadná chyba spíš výjimkou. Takže moje první rada zní:

“Když se vám zdá něco divné, tak je to na 99% fake. Ani se neptejte a nekupujte.”

Shromáždila jsem nejčastější znaky fejků, ale mějte na paměti, že pravidlo neexistuje. Obaly vůní, stejně jako jejich obsahy, mohou mít variace, více výrobců po světě nebo třeba změnit technologii výroby…je to málo časté, ale stává se to. Proto je potřeba hledat co nejvíce odlišných znaků, ať se můžete spolehlivě rozhodnout.

Proto doporučuju před tím, než začnete pátrat po pravosti, dobře si zvážit nejspolehlivější bod a to od koho nakupujete.

 

Prodejce fejků parfémů

Samozřejmě, že autorizovaný prodejce je bezpečí. Ale co eshopy?

Okolo dvou českých největších eshopů se za ty roky vyrojila hromada fám a obvinění stran fejků. Ale slyšeli jste, že by je někdy někdo dotáhl do konce? Že by proběhlo šetření ČOI nebo živnostenského úřadu s pozitivním výsledkem? Jistě by se křiklouni pochlubili…

Sortiment eshopů se obvykle skládá z věcí získaných na základě “autorizované smlouvy” a nakoupených z neoficiálních zdrojů. Na tom není nic škodlivého: může to být výprodej zkrachovalé prodejny, odprodej nadvýroby objednané do akce nějakého řetězce, může to být zboží koupené v akci 1+1 velkoobchodu a česká specialita: testery. Normální zboží, jen nepřišlo přímo ze skladu výrobce.

Originální parfémy se slevou

Většina českých e-shopů má dostupná veřejná hodnocení. Tím se řiďte – aby jich měl hodně a pozitivních a také se zeptejte známých na zkušenosti. Nemusíte hledat přímo info o falzech, ale všimněte si řešení reklamací: pokud víte, že vrací peníze okamžitě při vyslovení podezření, můžete ho považovat za důvěryhodný. Takový eshop se nebude vyhýbat komunikací a pokud si nebudete jisti, vaše jediná újma bude smutek, že jste nesehnali, co jste chtěli.

Nemá-li eshop hodnocení nebo není skoro 100%? Zapomeňte na něj. Připlaťte si pár korun za jistotu.

 

Pozor na “dobré známé“, kteří vám “chtějí pomoct”. Podvodníci si samozřejmě hledají oběti ve svém nejbližším okolí, mezi lidma, kteří jim věří a jejich známýma.  Tam se jim daří nejlíp. Setkala jsem se nedávno s případem, že dívka si kupovala od kamarádky, povoláním prodavačky ze největšího parfumerního řetězce, kabelková balení a testery, které “v práci dostala” (příjemný benefit – deset testerů Chanel měsíčne, hm? Trochu si to říká podezření z krádeže…). Takže originály přímo z oficiálního zdroje; jak byla překvapená, že jí kamarádka už dva roky prodává fejky! A nepochybuju, že “kamarádka” byla taky strašně “překvapená”.

Spolehliví prodejci parfémů

Za mne doporučuju české e-shopy a prodejce, kteří mají ověřené zdroje svých výrobků, anebo jsou přímo autorizovaní dovozci. V kamenných prodejnách Douglas, Sephora nebo Fann se s fejky nesetkáte, ale bude vás to stát vyšší cenu. Na internetu je trochu zmatek, a tak je dobré nakupovat u prodejců, kteří nabízejí výborné podmínky při vracení: bezplatné vrácení do 14 dní, zpětný odběr při nespokojenosti po vyzkoušení, rychlé a spolehlivé řešení reklamací… pokud se vyskytne problém. Tak máte záruku, že o své peníze nepřijdete.

Za dlouhé roky jsem si vyzkoušela a doporučuju jako spolehlivé Notino.cz, Parfumdreams.cz nebo Parfemy.cz (Vivantis.cz).

Zdají se vám ceny vysoké? Tak si pohlídejte náš SUPERMARKET, pravidelně tam vkládám slevové kódy, akce a doporučení na výhodné ceny.

 

Originální parfémy ve výprodeji

 

Celofán a krabička dobře identifikují fejky parfémů

Je dobrým zvykem, že krabičky vůní bývají zalepené v celofánu. Zvykem, ale ne pravidlem, podle chybějícího celofánu na fejk usuzovat nemůžete. Podezřelým znakem je ovšem kvalita lepení: profesionálně zabalený parfém má spoj čistý, lepidlo je nanesené v široké, rovnoměrné tenké vrstvě, obvykle až do krajů celofánu, po celé délce spoje. Někdy je problém najít nehtem hranu spoje.

Lepidlo na celofánu

Fejky bývají často balené na manuálních linkách nebo ručně. Pak je lepidlo viditelné pod celofánem jako “housenka” nebo “nudle” nebo jako “tečka”.

 

Krabička napoví hodně: nemusí být naprosto totožná s obalem, který znáte. Vánoční nebo letní edice mívají občas jiné krabičky. To není určující.

Ale vysoká kvalita papíru se nemění. Dražší vůně bývají balené do běleného papíru, který je zářivě bílý i uvnitř, a to včetně kartonové skládačky, která drží lahvičku na místě. Nebo může být barvený – obvykle to bývá stálým prvkem značky, třeba l´Artisan krabičky byly a jsou uvnitř černé.

Rozhodně by krabička neměla být uvnitř zažloutlá, neměly by být vidět dřevité “drobky” jako u recyklovaného papíru a pokud je logo značky barevné, vyžadujte přesnou barvu.

Kvalita potisku je zásadní věc. Mnoho značek používá různé drahé technologie, jako slepotisky, parciální laky, zlacení, barvené hrany papíru…prostě různé plastické prvky. Když na krabičce jsou, pravděpodobně nikdy nemizí. Změní se, ale nezmizí. Jsou součástí identity značky. Není to závazné, ale bývá to tak – když je na originální krabičce něco zlaté nebo stříbrné, bývá to také plastické. A když je písmo vystouplé, zlatý potisk je pak umístěný přesně na výlisku, odpovídá velikost a přesnost soutisku, nic není stranou. Všechno toto je výrobně hodně drahé a u falzifikátů se to nevyplatí.

CVIČENÍ PRO VÁS: Jak poznat podle krabičky, zda e-shop, například Notino, nabízí pravé parfémy? 

Pojďte si to zkusit sami! Většina e-shopů má na webu profi fotografie od výrobců. Ty poznáte podle dokonalého vzhledu. Na webu najdete obvykle jednu fotku s krabičkou. A to je dobré vodítko. Vždycky byste měli dostat přesně takové zboží, jako je na obrázku – pokud se liší, ani nezkoušejte a okamžitě vracejte!

Porovnejte parfém, který jste koupili, s detaily profi fotek na webu, a to vám hodně napoví. Například:

 1. Klikněte na tento parfém La Vie Est Belle / LANCOME na webu Notino a pořádně si ho prohlédněte. Uvidíte, že krabička má okolo přední strany třpytivý, zrnitý rámeček. Máte ho na svém parfému? Další detail, který často bývá u falzifikátů odbytý – uchycení mašličky. Na zvětšeném obrázku vidíte, že mašlička je hezky přišitá, vtažená dovnitř gumičky, nikde netrčí nitka ani uzlík.

jak poznat padělek lancome

2. Klikněte na tento parfém Si Intense / ARMANI na Notinu a věnujte pozornost velkému S na krabičce –  v detailu je viditelný vystouplý tisk (slepotisk) zlaté části a na druhé fotce vidíte, že není hladký, ale má drsnou strukturu. Má to i vaše krabička?

jak poznat padělek armani

3. U neznámých niche parfémů buďte velmi pozorní! Když kliknete a zvětšíte si tento parfém Terra Mia / Carthusia, najdete na krabičce více prvků, které musí sedět. Za mne je třeba důležitý strukturovaný, drahý papír, jehož zvlněné je při bližším pohledu krásně vidět.

4. U exkluzívních vůní  bývá těch drahých luxusních prvků mnoho: rozklikněte si obrázek Vetiver / Roja Rove a možná najdete další detaily, mimo těch, které vidíte u mne na obrázku: slepotisk na zlatém proužku, vystouplý zlatý podpis na boku krabičky a to, že zlatý proužek je “zastrčený” oproti zbytku krabičky.

jak poznat padělek niche parfému

Našli jste správné prvky na vůních, které máte doma?

 

Hadička, flakon a rozprašovač

Tady toho můžete poznat nejvíc. Úplně nejpřesvědčivějším prvkem je hadička: měla by být téměř neviditelná a musí – bez výjimky! – končit v nejnižším místě dna. Obvykle v rohu flakonu, když je vnitřek kulatý, tak pod ventilkem. Její délka je přesně taková, aby nebyla zbytečně prohnutá, ale aby dosáhla do koutku pro poslední kapičku. Cokoliv jiného je téměř jistě fake.

jak poznat fejk guerlain

jak poznat fake hermes

jak poznat padělek chanel

jak poznat padělek armani

jak poznat padělek armani

Sklo má jednu specialitu: je to poměrně špatně zpracovatelný materiál. K výrobě dokonalé lahvičky potřebujete buď velmi draze nastavenou výrobní linku s drahými formami, nebo dokonalou ruční práci v manufaktuře. Výrobci parfémů si nechávají vyrábět flakony v obrovských sériích v renomovaných sklárnách – drahá příprava flakonu se jim rozpustí do velké série a také je zakalkulovaná do ceny vůně. Při výstupní kontrole jsou vyřazené všechny flakony, které mají nepřesnosti – bublinky, tlusté nebo křivé stěny, přetoky, ostré hrany

Nejjednodušší je postavit vedle sebe pravý výrobek a fake, ale pokud ho nemáte, tak sledujte:

 • tloušťka stěny je přibližně rovnoměrná (ne úplně, to u lisovaného skla dost dobře nejde; proto je flakon Idole/Lancome tak obdivovaný, protože je vyrobený zvláštní technologií, je tenký, drahý a křehký; a taky špatně falšovatelný)
 • rohy a hrany jsou ostré – venku i uvnitř
 • nikde v rozích ani v ploše není zvrásnění (pokrčený povrch)
 • dno uvnitř je rovné nebo zaoblené, ale rovnoměrně – fejky parfémů mají velmi často dno “z kopce”
 • flakon nemá viditelný svislý šev na bocích
 • pokud má flakon “ramena” (např. razítka Chanel) u fejků nebývají vodorovná, ale ubíhají dolů – zvenku nebo uvnitř
 • žádné bublinky! Bublinky jsou nejčastější chybou u fejků.

Originální parfémy se slevou

Takto má vypadat dokonalý flakon Armani Privé. Fotka je retušovaná, ale přesto je vidět, že stěny nejsou rovnoměrně silné a naprosto souměrné. Zdroj fotky: Armani.com

 

Sledujte tyto prvky na skle:

jak poznat fake

jak poznat fejk parfému

 

jak poznat fake

V tomto konkrétním případě je stejná chyba i na víčku:

fejky parfémů jak poznat

 

Ventilek je také součástí obalového umění – obvykle jedna značka používá jeden patent, jako třeba zip na kabelkách; takže ventilky dlouhodobě vypadají naprosto totožně. Nejlepší je tedy opět vzít starý flakon nebo fotku a porovnat materiál, výšku, tvar utěsnění na hrdle. Když nemáme možnost, tak stříkněte: z originální čerstvé vůně je žádoucí, aby vyšla razatní mlha, přímý proud jemně rozptýlených částic v širším sloupci (ne moc do stran, ale ani ne přímý čůrek) a ventilek musí zůstat suchý. Když ne: začněte pochybovat (i v případě, že jde o originál, můžete vůni vrátit z důvodu závady ventilku).


Líbí se vám tento článek? Nezapomeňte se přihlásit k odběru dalších parfémových článků


Etiketa a logo

Za mne nejméně přesvědčivý prvek. Napodobit etiketu není tak náročné, jako lahvičky nebo ventilky.

Výrobci to samozřejmě moc často nedělají, ale někdy nastanou okolnosti, kdy se etiketa prostě změnit musí  – třeba Burberry změnilo loni logo a na parfémech najednou můžete najít hodně jiné etikety – na první pohled stejné, ale když se zahledíte, tak první co vás napadne: jedno je fejk! Ale není, obě jsou OK. Jindy můžou být úmyslně drobné rozdíly na etiketách u současně vyráběných vůní pro různé trhy z důvodu jejich rychlé identifikace.

Jedna vůně, dva flakony: zdrojem je Douglas.de a Sephora.com, kde se můžete přesvědčit, že oba obrázky pocházejí z jedné nabídky:na webu SEPHORA – Burberry HER

Pokud tedy na první pohled nevidíte nesmysly (barva, vzdálenost písmen, vymyšlený název, deformace, jiné fonty, nakřivo nalepená etiketa…), pátrejte po jiných prvcích na flakonu. Což ovšem není případ tohoto neznámého Caronu:

fejk chloe

fake armani

Specialitou jsou ovšem etikety Chanel a Dior. Fejky parfémů Chanel často postrádají plasticitu – na originálech název nahmatáte, cítíte pod prsty jako jemnou terénní vlnku. Je to složitá technologie, fejkaři ji neumějí. A pokud se o ni pokusí, stává se, že se jim přitom nápis rozteče, takže pak jsou nožičky písmenek ve slově Chanel různě tlustá, rozpitá; nejčastějí to poznáte na značce °, občas bývá nahrazena písmenem “o”, protože tak drobounký prvek je oříšek.


Originální parfémy se slevou

 


Páska s logem, pokud je nalepená na hrdle, u originálu má logo přesně uprostřed – lícuje s hadičkou a její linky jsou vlasové a stejně silné.

original chanel

U Diorů zase platí výše řečené: co je zlaté nebo stříbrné, bývá plastické (3D). Pokud na etiketě přesto vidíte plastický zlatý prvek, opět zkontrolujte, zda okraje zlata přesně kopírují okraje tvaru – jestli “zlato nepřetéká”.

 

Batch kódy ve skle: jak poznat fake?

Další specialita Chanelů – vyrytý kód ve skle flakonu bývá obvykle někde v oblasti paty flakonu. Nejde napodobit, resp. jde, ale to už se s cenou dostává falzifikátor úplně jinam a nevyplatí se to (a proto mne překvapuje, že si někdo koupí fejk Chanelu).

fake chanel

Setkala jsem se s tím, že mi prodejce řekl, že “to nejde vyfotiti”. Jde, jen si s tím musí pohrát. Nejsnadnějí se fotí, když si ho položíte na monitor počítače s bílým pozadím (třeba list Wordu) a z cca 20 cm dálky.

 

Batch kódy na etiketě

Výrobní kód, který nese datum výroby a je umístěn na spodní etiketě nebo přímo na skle na dně parfému. Je u všech průmyslově vyráběných vůní cca od r. 1990. Niche vůně tyto kódy často nemívají na flakonu, obvykle najdete ručně dolepený nebo dopsaný údaj na krabičce.

Falzifikátoři se s batch kódem většinou nenamáhají, ale čím dál častěji už se kódy objevují. Jednoduchá nápověda: dotiskuje se při expedici, takže musí vypadat jinak, než zbytek etikety a bývá umístěný hala-bala. Kvalita tisku je jiná než u etikety, dělá se “razítkem”, proto bývá i plastický (vymáčknutý). Pokud ho uvidíte, že je hezky rovně umístěný na etiketě, má zaoblená, dotištěná písmena s plným pokrytím barvou v barvě tisku etikety, zkrátka když je dokonalý – buďte si jisti, že nejde o originál.

fejk hermes fejky guerlain

Flakon vpravo je limitka Hermés, kde je kód takřka neviditelný. Okem jsem ho neviděla, ale telefon ho našel. Zkuste nasvítit předpokládané místo výskytu, vyfotit pod různými úhly a zvětšit fotku.

fejky parfémů

Ještě jednu kontrolu lze provést: falzifikátoři vytvoří jednu etiketu, kterou roky opakují. Pokud koupíte vůni, která má být čerstvá, ale její kód ukazuje výrobu před 5 lety, je na čase zapochybovat. Můžete se setkat i s neexistujícím kódem, případně kódem, který ukazuje starší datum výroby, než vůbec vůně je na světě. Pro kontrolu kódu existuje více stránek, já mám nejraději CHECKFRESH, který má v databázi i některé niche značky.

Jinak nemá cenu pátrat a srovnávat detaily spodních etiket a texty krabiček, např. velikost a umístění loga, místo výroby ap., protože to se často mění a navíc bývají etikety označovány při příjmu v zemi, kde půjdou na pulty. Takže etikety stejné šarže koupené v různých zemích mohou být odlišné a srovnání je pak matoucí.

Vůně a barva spolehlivě identifikuje fejky parfémů?

Tak na to nespoléhejte vůbec. Jednak vás klame vaše paměť – rozhodně po dvou letech používání nevnímáte vůni jako na začátku a nemělo by vás překvapit, že se z nového flakonu neposadíte na zadek, tak jako poprvé.

Vůně

Vůně ve vašem flakonu doma se za rok, dva také změní, dozraje nebo se začně kazit. Pravděpodobně mezitím došlo k reformulaci. A taky můžete kápnout na flakon, který je v určitém stupni degradace. Nesrovnávejte to, pravděpodobně najdete rozdíly.

Barva

To se týká i barvy: všechny vůně jsou barvené. Zejména moderní vůně barvené na fialovou, růžovou nebo černou barvu se mění; jedna z fialových jde dokonce přímo do zelené. Přirozené koňakové barvy světlají, ale pokud jsou přítomny přírodní oleje ve vyšší míře, mohou i tmavnout.

Tohle všechno platí nejen pokud se odvoláváte na vaši paměť, ale i když držíte v ruce nový a starý flakon. Nebudou totožné.

Společný prvek fejků parfémů: jedna typická ingredience naznačí, jak poznat fejky parfémů

Existuje jeden moment, kdy fejk poznáte bezpečně, ale to si musíte nacvičit: ty velmi levné fejky parfémů obsahují jednu společnou základní látku. Když ji identifikujete, už ji vždy poznáte. Voní jako horký polyester: zkuste žehličkou připálit kousek polyesterové podšívky, dokud nezačne “vonět” a pak zkuste tentýž pach najít v něčem, o čem víte, že je fake. Doporučuju si sehnat od někoho “základ pravého světového parfému” dovezený z předváděčky Egypta, tam to bude téměř s jistotou; nebo zkuste něco z nabídky na chodbách v supermarketetch. Jakmile ho jednou chytíte, poznáte ho pak už i na lidech venku (budete koukat, těch fejků, co tam běhá a na takových dámách!). Je to celkem jisté vodítko k identifikaci fake.

 

Limitky a niche – jak poznat fejky parfémů?

Ne všechny parfémy jsou předmětem zájmu padělatelů. Kdo by se lopotil s limitkami, když může s jistotou prodat kontejnery J´adore a La Vie est Belle. Ale ceny nichovek jsou tak vysoko, že lákají i zločince; už se objevují první vlašťovky v podobě Fordů a Montalek, resp. ty už jsou venku hodně dlouho a je promořeno, Armani Privé (já sama jsem hrdou majitelkou výhodného dvojitého balení z e-baye), myslím, že jsem zahlídla Kiliana, Kurkdijana a celkem si o to říká Tiziana, tam to čekám ASAP.

Takže limitky s klidem berte, obzvláště když mají nějaký extra flakon; na nichovky už bych si dávala pozor.

 

originální parfémy ve výprodeji

originální parfémy ve výprodeji

Nezaměňujte s…

Výrobci fejků našli jinou, legální cestu, jak svoje zboží nabízet. Přiznali neoriginalitu, změnili lahvičky, zvýšili ceny (!!!) a nabízejí je pod společným mazaný heslem “nezaměňujte tuto vůni s Dior Jadore). Nezaměňujte, fakt to nedělejte. Obsah je totožný s tím, čemu se snažíte vyhnout.

Aby vám nikdy neutekla vaše dávka parfémového čtení, přihlašte se k zasílání nových článků mailem TADY.

Fejky Notino – je to pravda?

Nikdy nekončící debata o Notinu… Takže: prozkoumali jste parfém, podle všech obrázků v tomto článku je v pořádku, ale zdá se vám, že voní jinak, než znáte? Na vině bude asi reformulace. V letech 2017-2022 došlo k hromadě změn v recepturách vůní, především z legislativních důvodů. Více o reformulacích si přečtěte v článku REFORMULACE – nutné zlo, nebo dobro?

 

Kde koupit pravé parfémy?

Já nakupuji na těchto e-shopech: NOTINO, PARFÉMY.CZ, Vivantis.cz, Brasty.cz, Parfumdreams.cz

Pro slovenské zákazníky jsou to NotinoParfumdreams, Vivantis.sk, Brasty.sk.

 

Nejenže mám spolehnutí na dodání, originalitu a kvalitu, ale v případě, že mám pochybnosti, tyto e-shopy komunikují a snaží se řešit problém. V případě vrácení peněz mám jistotu, že je dostanu zpět. A jejich sortiment je tak široký, že seženu vždycky co potřebuju.

Pokud máte dotazy, neváhejte je položit pod článkem!

 

 

 

parfémový supermarketparfémové recenze

 

 

Některé odkazy jsou affiliate.

Disclaimer: všechna doporučení v tomto textu jsou moje vlastní zkušenosti a pozorování a nejsou zárukou či návodem k identifikaci falsifikátů. Nenesu odpovědnost, pokud vaše vlastní zkušenost bude odlišná.

 

 

——-

Klíčová slova pro tento článek: kde koupit parfém aby nebyl fake; Notino recenze; Notino padělky; Elnino padělky; Vivantis padělky; padělky parfémů; batch code, pravost parfému kód, batch kód parfém, jak poznat originální parfem, ověření pravosti parfém, pravost parfemu, chanel no 5 recenze, jak zjistit pravost parfemu, poznat fejky parfémů

You may also like...

18 Responses

 1. Eva napsal:

  Dobrý den,k Vánocům jsem dostala set od Chloé.Parfem a krém.Kupovaný na hranicích v Travel free shop.Podle vůně mi to přijde jako fake.Ale mužů se plést.Kódy na flakoncích a na krabici jsou všechny jiné.Neměly by být stejné?Ve vyhledávači mi to ukáže datum výroby z roku 2018,u každého jiný datum.Co si o tom prosím myslíte?Děkuji

  • Romana napsal:

   Dobrý den, nikdy jsem se s tím nesetkala, aby krabice a flakon měly jiné číslo. Krabička je neoddělitelná součást výrobku, slouží i obchodníkům např. ve skladu nebo při inventuře, aby bez tozbalování věděli, jaké zboží mají uvnitř krabičky – jak už ho mají dlouho, které zboží je novější, jestli už třeba není potřeba ho zlevnit ap. Takže je nesmysl, aby na krabičce bylo jiné číslo, než na flakonu. Nemůžete to vyreklamovat?
   A to bylo na českém území – v českém obchodě?

   • Eva napsal:

    Bylo to v českém freeshopu.Podle mě to fake je.I to má takový ošklivý ocásek ta vůně.A navíc,naproti je velká vietnamská tržnice.Čísla by podle mě měla být stejná.

 2. Markéta napsal:

  Dobrý den,

  nenašla jsem informaci, že by Euro parfémy prodávaly fejky, ale 100ml lahvička Amouage Interlude stojí 3 619 Kč, zatímco na Notinu je to 8 475 Kč a na stránkách výrobce 345 EUR. Jak to tedy je, máte někdo zkušenost?

  • Romana napsal:

   Dobrý den, tenhle eshop neznám, nenakupuju tam.

   Pokud bych si já chtěla koupit Amouage, tak se obrátím na BEAUTINOW – ty mám vyzkoušené, mají super ceny a můžete tam použít slevový kód FRANGIPANI10

 3. aprazanda napsal:

  Já ještě hodně nakupuju na Profi-parfémy. Zatím jsem neměla podezření, že je něco fejk. Doufám, že jsem nenalítla.

  • Romana napsal:

   Profi jsou tady s námi kolik – 15 let? – takže myslím, že shop je OK. Já jsem u nich koupila jednou starší (vintage) parfém, který bohužel neodpovídal popisu a měl nějaké závady – ale vrácení proběhlo naprosto hladce. U nich bych si klidně něco koupila, ale neuvádím je, protože kromě této jedné zkušenosti jinou nemám. 🙂

 4. Monka napsal:

  a čo eshop Elnino ? ten nie je spolahlivy? dosť často odtiaľ kupujem a nikdy som nezaznamenala nijaký problém.

  • Romana napsal:

   Uvádím jen eshopy, kde nakupuju já sama, ale určitě jich je daleko víc, které neznám a jsou spolehlivé. Na Elninu nenakupuju, ale věřím, že jako velký osvědčený eshop jsou nákupy u nich v pořádku – přinejmenším jejich zákaznický servis a komunikace se zákazníkem jsou OK, takže bych se nebála ani případné reklamace nebo výměny.

 5. Roman napsal:

  Z Vivantis jsem právě objevil 2 Casamorati parfémy s odříznutým batch codem ze samolepky a s viditelným úbytkem parfému a s evidentně zaměněným atomizérem na flakonu. Doporučil bych odstranit Vivantis z důvěryhodných stránek.

 6. Pavel napsal:

  Dobrý večer, chtěl bych se zeptat na pravost produktů, které stránky Parfémy.cz nabízejí. Na jejich stránkách jsem našel parfém Tom Ford 50ml balení za 2156 Kč, ten samý parfém na stránkách Douglas stojí 3399kč a na stránkách Sephora

  • Romana napsal:

   Dobrý večer, s voňavkami z Parfémy.cz jsem nikdy neměl sebemenší problém. Ty eshopy, které tady uvádím, mám vyzkoušené na “vlastní kůži”.
   Hezký večer! 🙂

 7. Josef napsal:

  Myslite, ze Douglas, ktery je autorizovany prodejce Chanel muze mit na svem internetovem obchode jinou koncentraci vuni, nez v kamenych prodejnach? Koupil jsem si na douglas.cz vuni Chanel, batch kod je v poradku, vune taky, ale jen se mi zda, ze neni tak silna, jako v kamennych prodejnach a nevydrzi vonet tak dlouho.. jsem si rikal, jestli treba Chnel nevyrobi trochu slabsi koncentraci za lepsi cenu pro internetovy obchod.. Dekuji za Vas nazor.. Josef

  • Romana napsal:

   Dobrý den, určitě ne, určitě se nemusíte bát. Zboží do prodejen i do e-shopu pochází z jednoho skladu, z jedné krabice. 🙂 Vyrábět slabší voňavku pro speciální kanál se výrobcům nevyplatí, ta vůně je v ceně parfému nejmenší položka, daleko dražší by na tom byl vývoj, nastavení výroby, odlišné balení, extra skladování a extra navádění položek do systému… 🙂

 8. Jana napsal:

  Super článek. Rozhodně vyzkouším ten test se spáleným polyesterem. Škoda, že teď bude vše zavřeno a nemůžu porovnat s nějakým “skoro jako” Diorem 🙂

 9. enka quanium napsal:

  Projela jsem si lahvičky podle tvých rad a žádný fejk jsem nenašla.. pouze jedna prapodivnost, co jsem dostala vykazuje jasné známky, ale to jsem odhalila hned při předání tohoto daru 🙂 jmenuje se to Chanson Lumiere a smrdí to úplně přesně jako Chloe 🙂

 10. Miruša napsal:

  Niečo som vedela ale dala si tu veľa pre mňa nových infošiek. Super článok 🙂 Ja žiadny fejk parfumu nemám. Bola som však pár krát v predajniach s nalievanými parfumami a tam sa odvolávali na podobnosť k svetovým ‘predraženým’ značkám. Nemám rada napodobeniny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..