• Robert Piguet: Cravache (kolínský parfém)

září 2011

Konečně něco citrusového mezi Piguety! Nějaké bylinky a mnou ne moc oblíbená levandule. Jediná konfliktní složka je muškátový oříšek (nutmeg), ale třeba ho tam nebude moc. A pačuli s vetiverem, ale s těma Piguet pracuje umírněně, tak jak se sluší na solidního voňavkáře – dotvářejí ksicht, ale samy o sobě poznat nejsou a neotravují estéta (prostě něco jako dobře rozetřený mejkap). Jdu na to. Jestli mne Kravaš zklame, tak na tuhle značku asi zanevřu.

Už nevím, jaké fotky bych vám k Piguetovi dala, tak něco jiného: jak se zkouší v Itálii v parfumerce.


Začátek je takový kolínský. Cravache by měl být unisex, proč v tom cítím chlapa? Citrusy a fááákt levandule. Ta hořkost by mohl být nutmeg, no prosím, není to špatné! Lepší než módní pepř, taky hořké a pikantní, ale přitom ne ostré.
Další zajímavostí této vůně je, že je v ní přírodní bergamot a já ji zkouším na ruce, na kterou mi svítí slunce, takže pokud není zmodernizovaný a zbavený bergaptenu, tak budu mít večer tetování. Uvidíme.
po 20 min: No, je to kolínská. Krásná a plná. Citrusová, levandulová. Je v ní všechno, co má být a dost intenzívní. Na rozdíl od vodičky 4711, která voní podobně, ale je vodová, je tohle skutečně parfém. Jasný, plný a zaoblený.
Tetování nebylo.

You may also like...

2 Responses

  1. parfémy napsal:

    za ty peníze je to skvělá a luxusní vůně, všem doporučuji 🙂

  2. Tohle zřejmě není nic pro mne. Gratuluji k absenci tetování…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..