• Sri Lanka: Spice Garden

Nudíte se ve vedru u moře? Cestou z horkého jižního pobřeží Srí Lanky do hor ve středozemí klima zmírní, srážky jsou četnější a vydatnější a v tom skoro normálně horoucím (pro Evropana) létě se pobřežní strohá vegetace změní v tropický prales. Jediná cesta, která vede do Kendy, je poseta ukazateli ke “spice gardens”. Jsou to tiché pralesní zahrady se vstupným mírným a nákupem povinným, dostanete zvláštní teplý nápoj z čaje, kakaa, mléka a vody (někteří z nás měli možnost ochutnat – já rozhodně ne, já bych to pila jen s dávkou Sava) a uvidíte všechno, kvůli čemu se Marco Polo a pak Medicejští přísluhové vláčeli přes půl světa. Zahrady obhospodařují mnichové, anebo prostě bosí chlápci, co se za mnichy vydávají před turisty.
Bored in the heat of the sea? On the way from the hot southern coast of Sri Lanka to the mediterranean mountains the climate alleviates, rains are frequent and hearty, the summer is almost normaly ardent (for Europeans) and austere coastal vegetation changing in tropical forest. The way to Kendy city is dotted with pointers to the “Spice Gardens”. They are quiet forest garden, mild admission, necessary purchase, and you get a special warm drink of tea, cocoa, milk and water (some of us have had the opportunity to taste – I’m certainly not) and see everything for what is Marco Polo and ambassadors di Medici travelled across the world. There are monks cultivate gardens (or barefoot guys are pretended the monks for tourists).

Kakao – na kakaovníku jsou stále poupata, květy i plody. Boby jsou tak podivně přilepené ke kmeni, až jsem si myslela, že provázející mnich je dekorativně instaloval pro potešení turistů. * Cocoa – the cacao has ever buds, flowers and fruits. Pods are so strangely clinging, I thought the monk they decoratively installed for tourists delight. 

A protože jde hlavně o obrázky, tak tady máte galerii (i s hádankou a prosím, kdo zná odpověď, ať mi napíše do příspěvků) a mlčim. Popisky se ukážou, když najedete myší na obrázek, to je teda překvapení.
And because it’s all about pictures, so here’s the gallery (with enigma and please who knows the answer, let me give it in discuss) and I will silent. Labels show up when you hover cursor over the image.

You may also like...

3 Responses

  1. 747 napsal:

    Himbajs! Musím rozklikávat každý obrázek a nějka mi to zlobí… No , ale co se podařilo roubalit je krásný a tož dík za pěknou čučku. 😀

    • Canan Pamuk napsal:

      No totok, díky za upozornění – zaškrtla jsem si, že chsi zobrazovat svoje galerie jako “cool mosaic” a ono to funguje asi jen ve Ffoxu. Tak jsem to přepnula a už by to mělo být sice ne tak cool, ale zase aspoň vidět. Hm,co se dá dělat, jsem houby hacker.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..