#vanoce2013 Tom Binns & Lisa Hoffman: parfémový šperk s leskem Hollywoodu (5.000,-Kč)

Dárek z rodu knížecích. Prominentní parfumérka a manželka Dustina Hoffmana, jo, myslím Absolventa, od roku 2009 tvoří vůně a protože prostředky nechybí, pojímá to velkoryse. Mimo tekutých produktů nabízí parfémové šperky z drahých kovů, plněné parfémovanými kuličkami. Loni se spojila se šperkařem Tomem Binnsem a představili kolekci moderních šperků v barvách růžového a žlutého zlata, bronzu, rhodia a kartáčovaného žlutého zlata.

tom_binns_hoffman_1

K přívěškům na krk si můžete přát i prstýnek nebo náramek.

tom_binns_hoffman_5tom_binns_hoffman_7

Jak to funguje? Otevřete kapsičku na šperku a nasypete dovnitř navoněné kuličky. Když vůně dochází, přistříknete. Spolu se šperkem si vybíráte jednu z pěti vůní Lisy Hofmann. Kdybyste se nemohli rozhodnout, co vám voní (protože já je zatím neznám a nedoporučím), můžete si vybrat pomocí zábavného testu SCENTFINDER na Lisiných stránkách. Bohužel vůní je jen pět, tak výsledky se opakují, i když zadáte různé kombinace.

tom_binns_hoffman_10 tom_binns_hoffman_6

Kuličky jsou vyrobené z mouky, aby nepoškozovaly šperk, jak by mohla tvrdá a ostrá keramika. Když se ale netrefíte s vůní od Lisy, nebo vás přestane bavit, neváhala bych šperk naplnit dostupnými santálovými kuličkami z dárkových a asijských shopů, které jsou pro parfumaci přímo určené. Šperky jsou vyrobené technologií “gold plated”, takže jakýkoliv parfém samotný by je poškodit neměl.

tom_binns_hoffman_9

Všechny obrázky jsou ze stránek Lisa Hofmann Beauty, kde můžete taky šperky z této i ze starší kolekce, i samotné vůně (v luxusních kožených pouzdrech) koupit. Vemte papír, obálku a pište si: Ježíšku, za 250 USD za amulet je to vlastně láce za to, že jsem byla celý rok hodná, že ano? Náramek 300 USD, náušnice 200 USD.

Dostáváte pod stromeček šperky z drahých kovů? Mlj manžel asi ještě nepochopil, k čemu takový sromeček slouží, takže většinou někdy v půlce prosince prinese první voňavku a myslí si, že to má z krku. Pak pod stromečkem rozbaluje jeden balíček za druhým, Žaba taky a já jim podávám nůžky a skládám papíry. Pohne se v něm svědomí, když se Žaba zeptá “Maminko, a proč jsi nedostala žádný dárek? Tys nebyla hodná?”, takže v půlce ledna dostanu druhý parfém. Takže tento dárek není pro mne, ale pro ženy mužů ctící tradice a vlastnící kalendář.

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

 1. dzona napsal:

  Když ses tak ptala, tak jsem dneska na potkání dělala ankety, kdo dostává šperky a kdo by je chtěl dostávat. Výsledek překvapivý – české ženy chtějí knihy. Já taky. Takové ty na křídovém papíře, s názvem enyklopedie a celostrankovými fotkami. Takové, co si člověk sám pro sebe nekoupí.
  Jo jedna kolegyně si vzpomněla, že se šperky to funguje od nepaměti u jejích rodičů. Maminka dostává jantarové šperky. Zarazilo mě to, jantar mám spojený s učitelkami na základce, co nosily beztvaré sukně do půli látek a měly rtěnku na vystouplých zubech. Ach ne, jen ne jantar…

  • Romana napsal:

   Nojo, knížky jo, ty dostávám, vždycky ohromnou hromadu, na celý rok – ale letos mi nevychází žádný Rushdie ani Pamuk.
   Jantar mám ráda, odjakživa, přijde mi hrozně zajímavý a když se dá do plamene svíčky, tak voní, jako pravěk. Ale nesmí to být šperky s kovem, to mi asociuje soušky, stejně jako tobě (jantar nosily tři – ruštinářka a němčinářka a koza na zeměpis), jen šňůra kuliček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..