• AMOUAGE: Beloved Woman – oudová fata morgána bez oudu

Jasně, já vím – v Beloved žádný oud není, ale nemůžu si pomoct, pro mě to “oudovka” je. Sice výjimečná, ale je. Většina vůní Amouage svůj arabský gen ve vší té nádheře stejně nezapře, tak proč se upejpat. Beloved, podobně jako její ostatní kolegyně ze stáje Amouage, se hrdě vyznačuje špičkovou kvalitou surovin, bezchybným zpracováním vůně, flakónu i balení a zaručeným “áách” efektem, ať už čichnete ke kterékoliv z nich. Samozřejmě netvrdím, že každý parfém Amouage vás musí okamžitě pobláznit až k impulzivnímu nákupu, ale neúprosný důraz na kvalitu a nepopiratelný duch luxusu vlastní každému jejich výrobku, zanechá chladným zřejmě jen ty, kteří vůním příliš nehoví (a pravděpodobně tedy ani nečtou tenhle článek).

WP_20150427_009

Beloved je vytvořen z nevšedního množství složek a je přitom obdivuhodně soudržný. První nádech právě nanesené vůně vnímám jako jasně čitelný prvotřídní oud v záplavě přepychových, především florálních ingrediencí. Nevím které složky a jakým rafinovaným způsobem zkombinoval nos Bernard Ellena (mladší bratr Jean-Claude Elleny) pro vytvoření popsaného dojmu, ale ono je to v podstatě jedno. Milovníci oudu zaplesají a ti kteří jej zrovna nemusí, mají šanci, že alespoň v této iluzorní variantě mu přijdou na chuť. Mám podezření, že roli v této oudové fatě morgáně hrají kastoreum s cibetkou, jelikož tak jak je znám, je nejsem schopen ve vůni identifikovat.

Pižmo, kastoreum, cibet – to nezní jako základ pro žhavě krásnou dámskou vůni, nicméně Beloved přesně taková je. Nádherná, opulentní, s vznešeností v krvi, okouzlující orientální princezna. Cítím spousty bílých květin nasáklých nektarem, ve kterém se macerovalo aromatické koření, třeba hřebíček tu působí tak lehce, jak jsem se s tím ještě nesetkal. Všechno je sladké, líbezně a intenzivně, aniž by se to byť jen na dohled přiblížilo k hranici lepkavé otravnosti, tak častému jedu orientálních florálních vůní pro ženy – co jsem to říkal o jakosti surovin? Po rozležení se ukáže uhlazený santálový podklad, který ladně zkrotí kvanta pomyslných květinových volánků a posune vyznění parfému od ženského směrem k dámskému. Jakože bych ho neplýtval na Dakotu Fanning, nic proti ní, ale na takové Monice Bellucci zazáří (ta by ovšem byla k sežrání i v zástěře v kuchyni, oparfémovaná vůní roštěnky, chi chi, to jsem vtipný). Beloved poté už nepředvede žádný razantní vývoj, ale vůně vás bude dlouho, dlouho provázet.WP_20150427_003

Zamilovat se do Milované není moc těžké, mě svou exotickou noblesou vážně okouzlila. Jestli takhle uspěje i u vás, můžete zkusit na parfums.cz – udělají vám tam i vzorek.

derad_podpis

You may also like...

3 Responses

  1. Dalia napsal:

    Zamilovat se do Milované pro mě skutečně nebylo těžké a láska trvá už roky. Dokonce se z ní stala moje signature. A pod přívlastky “nádherná a opulentní” se mohu podepsat, ona taková totiž je.

  2. Tuttobene napsal:

    Krásný popis, včetně ostrovtipu:) co víc si přát! Florální spožka v Beloved se mi taky moc líbí, bohužel se mi do ní vkrade pavůně zapálené cigarety. Mirka to trefně popsala jako vypulírovaný hotelový pokoj pro kuřáky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..