• Foreo pro chudé

Naklepávače drštěk a brousiče obličeje mne absolutně míjejí. Všechny čistící rotační kartáčky, sonické kartáčky, ale taky brusky na paty, elektronické manikúry & spol. považuju za brutální stroje, které jsou k pleti asi tak šetrné jako elektrické kartáčky na zuby. Ono se vám to jednou vrátí! Jedinou věc z těchto nezbytných domácích spotřebičů bych si vybrala: FOREO. Líbí se mi ten princip velejemného peelingu a současné masáže jemňoučkým kartáčkem. Ale pořád se mi zdá, že poměr cena/výkon zcela jasně mluví ve prospěch osmi lahví Aperolu. Ale protože mám na silikonový kartáček afinitu, padla mi do oka taková blbinka v Rossmanu a doma jsem zjistila, že jsem si za dvě eura pořídila Foreo. Vlastně neco mnohem lepšího. Nejen pro 35+.
foreo4
 

 • Peeling? Nikdy!

INTRO: Nepoužívám nikdy na obličej peelingy s brusnými částicemi (viděli jste kdysi to video, kde dívka bruslila po ženské tváři a té zůstaly navždy na kůži vyryté stopy po bruslích?), ale dosud jsem měla ráda švédskou hadru: žínku z mikrovlákna. Jde se s ní v pohodě dokonale odlíčit jen za pomocí vody a má i peelingový účinek. Jenže šílená údržba, po každém použití vyprat a nacucanou žínku sušit na topení… A praním postupně ztvrdne a chloupky ztratí tu chytlavost, nebo jak to nazvat, tím ztratí účinnost (jestli ji ještě někdo používáte, tak pomůže nechat ji hodinu namočenou v octě, vrátí se jí abrazivní vlastnosti). Nuže. Co místo hadry? Fajn jsou slupky z mandlí, ale kdo by se s tím pořád crcal, cukr a sůl tak leda na nohy. No a právě

 • Růžový ježek na sucho, tedy na mokro

Růžový silikonový tampon s odstrašujícím názvem “Gesichts-Peelingpad” vypadá jako ježek.Nebo jako plastový kartáček. V pytlíčku na stojanu v obchodě absolutně nepřitažlivá věc. Ale stačí na něj sáhnout a chlamst! Už je v koši. Příjemný pocit pohlazení od velejemných silikonových bodlinek, jejichž špičky se při dotyku ohnou a zalechtají, mi připomíná pocit sáhnutí na střed kopretiny. Tak tohle si na pusu dám s klidem.

Jemné bodlinky vs. drsné chlupy štětce na pudr.

Jemné bodlinky vs. drsné chlupy štětce na pudr. Ty zoubky vpředu jsou k ničemu, to je tam asi jen proto, aby to vypadalo jako pravé Foreo.


K rychlému čištění obličeje vodou ho vezmu do ruky skoro denně (nenosím denně makeup). K důkladnější masáži a peelingu ho používám ve vaně na obličej a na dekolt. Poprvé jsem si myslela, že je tak jemný, že jako NIC. Ale ono NĚCO: kůže se pěkně prokrví, viditelně zčervená, zmizí takové ty hrubosti, co zůstávají po opalování nebo po ošlehnutí mrazem. Pleť po něm je viditelně svěžejší a na dotyk hlaďounká. Samotné použití je nesmírně příjemné, masáž stovkou trpasličích ručiček.
Použití je přesně takové, že to chytím mezi prsty za čudlík k tomu určený a šmrdlám sem a tam, dokud nemám dost. Stačí několik málo minut, ale když si u toho čtu knížku, tak se klidně šmrdlám celovečerně, pleti to lichotí a mě se to líbí.

 • Ježek na oleji

Foreo doporučují používat pro nanášení krémů a emulzí, já tohle nedoporučuju. Spousta krému zůstane v bodlinách a stejně mám tendenci to pak rozmasírovat rukou. Z kosmetiky doporučím jen pro nansení mastných masek, obvykle jsou výživné, pěkně je tím vmáčknete do pleti. Co je ale geniální, a na co jsem přišla díky Verunce a Záhiru, je olejování. Verča mi dala na vyzkoušení vzácný opunciový olej na oči a protože nejsem olejovač, moc jsem si s ním nedokázala poradit (Veru, proto mi tak dlouho trvá recenze, jsem důkladná!). Na vodu…hm. A pak jsem přišla na to, že namočím-li ježka a kápnu na něj olej, dostanu dokonalou výživně-masážní houbu. Kapička oleje vydá nejen na oči, ale na celý obličej.

Moji momentální oblíbenci, jinak jsem olejově nevyhraněná.

Moji momentální oblíbenci, jinak jsem olejově nevyhraněná.

 • Odlíčení odolné řasenky

K odličování řasenky používám nějaký olej, nejčastěji arganový, nebo kokosák, co je zrovna doma. Kapku na namočený tampon. S nadšením vítám pokročilou chemii v krémech a dekorativce, ale na odlíčení očí jsem prostě nic dobrého nenašla. Každý odličovač mne dráždí, mýdlová micelárka se mi nezdá jako fajn volba. Kdežto takle zabiju dvě mouchy: odlíčím se a zároveň důkladně ošetřím oči a řady. Takže je jasné, že jsem vyměnila vatový tampon za ježka. Ale chce to jemnost v ruce, takže rozumím, že tenhle způsob nebude každému vyhovovat.

Odličovač na ježka používám taky. Pokud čistíte pleť nějakou chemií denně, tak věřím v brzké ohromné výsledky a samá budoucí pozitiva.

Odličovač na ježka používám taky. Pokud čistíte pleť nějakou chemií denně, tak věřím v brzké ohromné výsledky a samá budoucí pozitiva.

 • Ježeček v bahně

No, tak to je láska. Vzoreček rasulu zn. Záhir, přírodního bahna, jsem taky dostala od Verči (ona teď vaří bezový sirup a říkala, že bahno bude zase brzy skladem). Já ho samozřejmě znám, vy taky, čistící jíl rhassoul. Jenže se tak nepohodlně používá, že ho ignoruju. Tak mi tam ležel i ten Verunčin pytlíček (chtěla jsem původně napsat Verunky táty pytlíček, protože mi ho ve skutečnosti dal on, ale je to blbý, že). Pak mne napadlo namočit do něj ježčí bodliny – a ano, to je ono! Vyšší level masáže a čištění. Je to jako stáhnout si z obličeje punčochu.

A klidně bych zkusila nabrat i váš oblíbený peeling.

A klidně bych zkusila nabrat i váš oblíbený peeling.

 • Čištění štětců

To jsem nevymyslela já, ale jedna německá blogerka, já jsem to jen hned letěla samozřejmě vyzkoušet. No tak super. Bohužel teď, když píšu článek, můj krásný světlý štětec v podobě vlčího máku leží v šuplíku v práci, nemůžu demonstroval účinek, tak mi musíte věřit. Štětce peru v obyčejném tvrdém mýdle, já prosím, jak je známo, ani nic jiného doma nemám. Takže hrábnu ježkem do mýdla, a jezdím štětcem ve směru uliček sem tam, dokud z něj teče špinavá voda. Ve finále přitlačím, aby se štetec vyždímal, a zůstane mi krásně učesaný a čistý štěteček.

Když jsem fotila tuhle fotku v ranním slunci na terase, na konci ulice přistála ojetá fordka, v ní se líbala naše devatenáctiletá sousedka s nějakým blond hochem a pak se lehce vrávoravým krokem odpotácela k domovu. Asi dostala pár přes držku. Tak to bych vyměnila za všechny omlazující peelingy světa.

Když jsem fotila tuhle fotku v ranním slunci na terase, na konci ulice přistála ojetá fordka, v ní se líbala naše devatenáctiletá sousedka s nějakým blond hochem a pak se lehce vrávoravým krokem odpotácela k domovu. Asi dostala pár přes držku. Tak to bych vyměnila za všechny omlazující peelingy světa.

 • Foreo pro chudé

Nevím, proč tuto věc český blogerský svět ignoruje, asi se jim zdá kvůli ceně málo sexy o tom psát, nebo se to nerozesílalo zadarmo? Protože o Foreu, což je asi 50x dražší krámek, se toho napsalo dost. To je jedno. Věřte mně, zkušené nedotované a lakomé fifleně. Podle mne je tahle drobnost geniální. Je bezva v použití i v údržbě: čistí se vodou, když se mi zdá, že potřebuje víc, tak vodou s mýdlem. Bodliny nejdou zničit ani ohnout, za milion let po naší civilizaci zůstanou jen krysy, vztyčené ježčí kartáčky z Rossmanna a řemínek od mých silikonových hodinek Swatch. Držátko zezadu přesně padne mezi prsty, takže se fajn a bezpečně drží (já jsem si původně myslela, že je to přísavka, ale když mi to celý večer padalo do vany, za mohutného proklínání německé kvality, došlo mi, že to je úchytka. Předtím jsem ježka držela za ten konec, kde nemá bodliny, a tahala).

Zdroj: Rossmann.de

Zdroj: Rossmann.de


Přesná informace o ceně a nákupu: já netuším, kde jsem to koupila a nevím, za kolik. Myslím, že to nebylo v Německu při mém obvyklém plenícím nájezdu na Rossmann, ale spíš někde na Moravě a cena musela být tak do padesáti korun (znám se..). Prostě Rossmann. Mají to na takovém tom stojanu s různými lepícími nehty a pinzetami s jejich vlastní značkou For your beauty a dokud jsem ježka nezačala hledat na webu, tak jsem ani netušila, že Rossmann nějakou privátní značku má, myslela jsem si, že to je nějaké vietnamské zboží. Čili: ježka jsem našla TADY, stojí tedy dvě eura a určitě si to kupte. I kdyby vám měl zůstat jen na ty štětce, budou to nejlíp investované dvě eura letošního roku. (Ježíšikriste, proč tomu nedají nějaký sexy název, copak někdo může toužit po Gesichts-Peelingpad?)
Používáte Foreo, nebo Gesichts-Peelingpad? A peelingujete, čím, jak často a zda-li rádi?
podpis_ROM
 

You may also like...

19 Responses

 1. Inka napsal:

  Ježečka mají i v drogerii Teta 🙂 Používám ho už nějakou dobu a nemůžu si ho vynachválit na běžné čištění obličeje i štětců a samozřejmě na důkladné čistění po bahenní masce 🙂
  INKA – focení, líčení, poledance, lifestyle a další!
  FB page

 2. mirkau napsal:

  Jinak ale co se týká čištění pleti: odkoukala jsem něco od Korejek v sauně (hotelová sauna měla jako předpokoj hotové kosmetické studio – stolečky s odličovacími prostředky, ošetřujícími krémy a toniky a spoustu dalších věcí, u kterých jsem ani netušila, na co jsou, vše volně k dispozici). Koupila jsem si pak jednu věc z toho – od Banila Co.: Zero Clean it s resveratrolem. Má to konzistenci tajícího ztuženého tuku. Naberete lopatičkou a rozňahňáte po xichtu. Pak navlhčeným kosmetickým tamponem setřít. Ten tuk dokonale rozpustí makeup včetně řasenky. Pak už jen dočistit micelárkou, nebo něčím, ale v podstatě už ani není co.

 3. Radovan napsal:

  Představa jak taháš ježka za konec, kde nemá bodliny, mě vyvedla z míry.

 4. eM napsal:

  Hele tak konečně něco pro mě! Já jsem chudá a zrovna v sobotu jsem nedůvěřivě očumovala to růžové foreo za 999 kč a furt jsem čuměla na tu cenu, jestli jsem se nepřekoukla, aha, tak Tys nakupovala v Rossmanu :-D, tak to já si tam zajdu, bo jsi to popsala tak úžasně, že to chci, i když mě ňáký Foreo nechává chladnou naprosto a dokonale. 🙂 Kurnik, jakto že o tom nikdo nepíše? To je fakt! Běda jestli to zas u nás nebude, ale jestli jsi to kupovala na Moravě mám naději :-DD. Super čuper recenze, ještěže tady jsou nějaké lakomé fifleny kromě mě 😀 :-*

 5. Přepočet na lahve je top! :)) a jinak na mě taky dost funguje bolest ze ztráty vlastních peněz :)) Skvěle popsáno, takže koupím na štětce, na oleje a na cesty. Potkala jsem v DM něco a říkala si, že na čištění mám věcí dost. Jinak mám už hodně dlouho Missha kartáček, který mi ve srovnání s clarisonicem přijde pro mě vhodnější – je extra jemný, na baterky, nejen jako chovatel králíků nesnáším věci na nabíječku. Ale používám kartáček občas. Taky mechanické jemné peelingy, neb nesnesu téměř kyseliny. Koupila jsem v rámci výzkumu prcka foreo v Douglas se slevou, ale pořád nevím, jestli potřebuju fakt i klasické větší nabíjecí.

  • Kartáčky nepoužívat! Nic, co má výstupky nepoužívat! Kromě tech silikonových, samo. Já chystám článek o pedikúře, snad to stihnu na příští neděli, i když nevím, mám finální lak nachystaný na focení a udělaly se mi na něm fleky jak od neštovic, nechápu…) – no prostě jsem udělala pokus a nafotila, co s kůží dělají brousiče. Tak si na to počkejte. 😉
   Jinak jsem se trochu rozohnila u tebe na blogu, tak kdyžtak pardon, snad se nikoho nedotknu a nevyvolám tam nějakou válku… 🙂

 6. Alea napsal:

  Foreo ani jiné drnčící brousidlo nemám, stačí mi foreo pro chudé z “déemka” 🙂 Proč o něm nikdo nepíše? Protože nikdo nedovede tak detailně zrecenzovat kus silikonu jako ty 😉

 7. mirkau napsal:

  Já jsem dosud nic netušila o existenci nějakého Forea. Jsem kosmetický analfabet 😀

 8. Enka Quanium napsal:

  A jelikož jsem hnidopich, dovoluji si tvrdit, že za milion let tu krom zmíněných věcí zůstanou potkani, nikoli krysy :o)))

 9. Enka Quanium napsal:

  Osm lahví Aperolu :o)))
  Používám obojí… na Foreo jsem se ulakomila v momentě, kdy se mi sešly vánoční prémie a dvacka sleva v Douglasu.. hlavní výhodu Forea vidím v tom, že když už jsem za něj dala dva a půl litru, nutí mě ho to důsledně používat.. výsledky na svém ultramastném xichtě vidím jednoznačné, čistí to výborně.. a také samozřejmě pevně věřím, že mě to vibrování omladí :o)))
  Gesicht.. něco mám asi tak deset let, v bílé barvě, bylo to součástí nějakého čistícího gelu garnier nebo loreal.. a má i tu přísavku, nad vanou drží :o) vyzkouším na oleje, Foreo se bojím olejem zamatlat.. doufám, že mě s ním pohřbí.. :o)

  • Fakt to používáš a pravidelně? Já jsem si od Ježíška vyvzdorovala IPL Philips Lumea (“…ale nebudu už chtít žádnou kabelku, tak to máš výhodné!”) a jako…ani nevím, kde je. 😮 Nástavce jsem ani nevybalila z krabice.

   • Enka Quanium napsal:

    No fakt jo!! Ale to je tím, že jsem za to dala svoje prachy, nikoliv ježichovy :o)) tenhle fakt na mě docela funguje :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..